תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

בני סכנין: "כאן משחקים ולא מקדמים בחירות, גברת מירי"

התפרעות אוהדי בני סכנין
שרת התרבות והספורט הגיבה לסרטון שבו נראים אוהדים מקומיים תוקפים רכב ובו אוהדי בית"ר ירושלים, והותקפה על ידי המועדון: "המציאה אירוע". חוגג: "הקהל שלהם מנסה להרוס את מה שאנו בונים בעמל רב"
בשבת התארחה בית"ר ירושלים באצטדיון דוחא בסכנין ולראשונה מעל שלוש שנים התאפשר לאוהדים מהבירה להגיע ולתמוך בקבוצתם, אבל בזמן שהמשחק עצמו עבר בשלום ו-90 הדקות שהסתיימו ב-0:0 עברו ללא אירועים מיוחדים, העיבה תקרית אלימה בה נראים אוהדי בני סכנין תוקפים רכב ובו אוהדי בית"ר ירושלים.

"המראות המזעזעים של אוהדי סכנין תוקפים באכזריות רכב ובו אוהדי בית"ר ירושלים מחרידים ואסור לנו לעבור בשתיקה על האירועים הללו", הבהירה רגב בהודעה רשמית, "מדובר באירוע חריג וחציית קו אדום שמחייבת את גורמי האכיפה וכל הגורמים הרלוונטיים להגיב בחריפות נוכח הברבריות והאלימות כפי שעולה מהסרטון שפורסם. קראתי את עדויות אוהדי הקבוצה שנסעו באוטובוס ונאלצו להגן על עצמם בעקבות יידויי האבנים לעבר הרכב ואני מצפה ממשטרת ישראל לפעול במהרה לשים ידם על כל המעורבים באלימות האכזרית הזו.

"זוהי לא התנהגות של אוהדים כי אם של עבריינים המסכנים את ענף הכדורגל ומקומם אינו במגרשי הספורט", המשיכה השרה במכתבה, "זוהי שעת מבחן למ"מ המפכ"ל, ליו"ר ההתאחדות הנכנס, שינו זוארץ ולמערכת אכיפת החוק. אני קוראת לכל הגורמים להסיר כפפות ולפעול בכל הכלים העומדים ברשותם ולדאוג שהעבריינים יבואו על עונשם. מדובר בארוע שתמרור אזהרה גדול מתנוסס מעל כולו. זהו רגע מבחן ליחידת המשטרה למניעת אלימות בספורט שיזמתי את הקמתה ומשרדי מממן מידי שנה במיליונים רבים את פעילותה"."התנהלו למופת בזמן ההגעה והשהות בסכנין". אוהדי בית"ר (מאור אלקסלסי)


בני סכנין בחרה לתקוף את השרה ובתגובתה נמסר: "שוב ושוב ממשיכה שרת הספורט לדוש בשדות ההסתה ולשוב על סורה, ניסיון נוסף של גניבת דעת קהל ונטיעת עשבים שוטים בשדות הספורט הינו מנהג שגרתי של שרת הספורט כאשר מדובר בבני סכנין. בניגוד המוחלט לסיכום מפקדי המשטרה וסיקור כ-30 אנשי תקשורת אשר שיבחו את כלל ההתנהגויות של הקבוצה המארחת ואת אוהדיה ואת השהות באצטדיון ובעיר, החליטה השרה להשליך קוץ ודרדר במגרשים ולהמטיר אש.

האירוע אשר עליו מדובר בדרך לעיר סכנין, מתואר על ידי השרה בעין של חמלת יתר ומתירנות מעלה תימהון כלפי האוטובוס המסופר והרכב. עדויות של תושבים מהעיר השכנה מתארים התגרות וריקוד מלווה בשירה במהות גזענית של נוסעי האוטובוס, ובכל זאת שוטרים נכחו במקום ואין דיווח על החרגה, אין עצורים מלבד אוהד אחד של ביתר אשר שוחרר במידית", המשיכה סכנין במתקפה, "הקול קול מירי רגב והידיים ידי בחירות, כאן משחקים כדורגל ולא קידום בחירות. גברת מירי, תגובתך רעועת מציאות ורוויית התלהבות להמציא אירוע, די כבר...".


בסכנין תקפו. "כאן משחקים כדורגל ולא מקדמים בחירות" (דני מרון)

בית"ר ירושלים הגיבה בהודעה משלה: "אנו רואים באופן חמור ומביעים שאט נפש מהאופן בהם לא טופלו כראוי שני מקרי תקיפה אלימים במיוחד אוהדי הקבוצה אשר ליוו אותנו למשחק מול בני סכנין (אוטובוס אוהדים אשר נקלע לתקיפה בעראבה הסמוכה לסכנין וניפוץ שמשות רכבים פרטיים של אוהדי בית״ר בסמוך ל-דוחא). אוהדי הקבוצה אשר התנהלו למופת בזמן ההגעה והשהות באצטדיון ״דוחא״ בסכנין, אפס גזענות, אפס אלימות ובעיקר סובלנות ואיפוק. למרות הניסיונות להתגרות ולעורר פרובוקציות מצד מיעוט בקרב אוהדי בני סכנין. זאת למרות שהרוב מבין כי מדובר באירוע ספורט בלבד. ברור לנו שניסיון הקומץ בקרב אוהדי סכנין מנסה להרוס את מה שבונים בעמל רב ובשיתוף פעולה הנהלות שני המועדונים. אנו משוכנעים כי הנהלת בני סכנין תפתור את הנושא".

גם משה חוגג הוסיף: "אנשים שרוצים להרוס יש בכל מקום. לא ניתן למיעוט להרוס לרוב השפוי שסך הכל רוצה ליהנות ממשחק לכדורגל. אף אחד לא אמר שזה יהיה קל, אבל אנחנו ננצח בעזרת כבוד הדדי"
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ