בהפועל תל אביב שיבחו את המאמן: “לקובי רפואה יש ביצים”

play קובי רפואה
קובי רפואה | דני מרון
הפועל תל אביב - הפועל באר שבע 0:1 04:21

בקרב הבעלים החמיאו לניהול המשחק בניצחון 0:1 על הפועל באר שבע: "הכניס חלוץ במקום לשמור על התוצאה". על לבקוביץ': "האחראי לניצחון". רפואה עצמו: "המטרה היא להשאיר את הפועל ת"א בליגה"

הפועל תל אביב השכיחה אתמול (שבת) את ההפסד בשבוע שעבר למכבי חיפה ושבה בגדול למשימה להבטיח עונה נוספת בליגת העל עם ניצחון 0:1 מרשים על הפועל באר שבע. חברי ההנהלה נראו מאושרים בסיום המשחק ברחבת חדרי ההלבשה. אחד הבעלים הצביע על המאמן קובי רפואה ואמר: “לקובי יש ביצים גדולות של מאמן ללא חת. הוא הכניס בשיא הלחץ של באר שבע חלוץ, את שחר הירש, במקום בלם לשמור על התוצאה. כל הכבוד לניהול הענק של המשחק”.

רפואה עצמו אמר: “זה היה הניצחון הראשון שלי כמאמן על הפועל באר שבע, אחרי שניצחתי כבר את כל הקבוצות האחרות. עכשיו אני לא מתעסק בדברים שהיו בתחילת העונה ולא על שמות של שחקנים שהביאו או לא הביאו כחיזוק. המטרה היום היא אחת, להשאיר את הפועל תל אביב בליגת העל, ואני לא מתעסק בנושא הכספי או בנושא הבעלים, כפי שנאמרו דברים במסיבת העיתונאים בסוף השבוע”.

הניצחון המרשים: “לאחר מחצית ראשונה פנטסטית ,לא עלינו ב-20 הדקות הראשונות של המחצית השנייה למגרש. לא הייתה הוראה לשחקנים לחזור לאחור, וזה דבר טבעי של שחקנים. בכל האימונים לקראת המשחק עבדנו המון על התקפות מעבר ולא היה שחקן שלא ידע מה לעשות במצב כזה. אנחנו צריכים לדעת לגמור משחקים”.

רפואה. “לא מתעסק בדברים שהיו בתחילת העונה” (דני מרון)

היכולת המרשימה של השוער רובי לבקוביץ’ והתקרית בשבוע שעבר בחיפה: “לבקוביץ’ ידע בדיוק למה גערתי בו לאחר הגול שספג. כבר חודש אני מבקש ממנו באימונים שלא להתחכם בהרחקת הכדור, והטעות שלו עלתה ביוקר. הפעם הוא היה מהגורמים שהביאו את הניצחון”.

בסיום המשחק אמרו בקרב בעלי הקבוצה על השוער: “לבקוביץ’ הוא הגורם האחראי לניצחון הגדול, הוא היה ענק”. למועדון יש אופציה מול לבקוביץ’ לעונה הבאה, שתמומש בקרוב.

כשנשאל על הציון המגיע לו על היכולת שגילה פלט השוער בביישנות: “אני לא מחליט, אני זוכר רק את ניר דוידוביץ’ ממכבי חיפה מקבל ציון 10 במשחק נגד ולנסיה בו התקשורת בספרד כתבה שהוא תמנון”.

לבקוביץ'.
לבקוביץ’. “החכמה היתה לשכוח מהטעות ולזכור שהמשחק ממשיך” (דני מרון)

“לאחרונה בשיחות של השחקנים הצבנו מטרות לעונה הנוכחית והראשונה היא לנסות לגמור את נושא המאבק נגד הירידה לליגה הלאומית עוד לפני הכניסה לפליאוף התחתון כי הקבוצה טובה ולא ראויה למקום בו היא נמצאת וממנו נברח מה שיותר מהר. הפועל תל אביב באה לנצח בכל משחק, אם זה בדרבי נגד מכבי תל אביב, מכבי חיפה או באר שבע”.

האפשרות שהקבוצה תעבור לבעלים אחרים: “כל הכבוד לבעלים שרואים רק את הצלחת המועדון והבהירו כי יעבירו את הקבוצה ללא תמורה ולא יעכבו את ההצלחה ויעבירו אותה לידיים אחראיות שישיטו את הספינה האדומה. גם אני לא הגעתי להפועל תל אביב הגדולה כהחתמה נוצצת, והקבוצה עם ריענון נכון ושחקנים צעירים רבים תגיע ליעד הנכון”.

הטעות נגד מכבי חיפה והדרך למשחק השיא: “עשיתי טעות גדולה נגד מכבי חיפה, החוכמה היתה לשכוח מהר ולזכור שהמשחק ממשיך. עליתי למחצית השנייה בסמי עופר שהייתה מחצית מצוינת שלי ואת ההמשך ראיתם נגד הפועל באר שבע. היה משחק מאוד קשה כי באר שבע שיחקו מצוין ומגיע להם קרדיט ענק. זה רק מעצים את הניצחון שלנו, כי היה משחק קשה וכל דקה שעברה לקראת הסיום הם היו מצוינים. הם לחצו ולחצו והתוצאה הייתה יכולה להיות הפוכה. זה היה אחד המשחקים הקשים ביותר בקריירה שלי”.

לשבחים בחדר ההלבשה זכה הקשר ניר לקס, ששב להרכב לאחר חודש של היעדרות בשל פציעה. במחזור הבא יוצאת הפועל תל אביב לאצטדיון רמת גן למפגש נגד הפועל רעננה, כשלרשות הצוות המקצועי יעמוד רמזי ספורי שסיים עונש של צבירת כרטיסים צהובים.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי