אבוקסיס: “צ’יבוטה יכול להגיע לקבוצות חזקות מלודוגורץ”

play מאוויס צ'יבוטה
מאוויס צ’יבוטה | דני מרון
בני יהודה - הפועל חיפה 2:4 04:40

אחרי הבטחת הפלייאוף העליון ובמשחק נוסף ללא קהל, בני יהודה תתארח בסכנין ומאמנה טען: "זה עוד מבחן לצעירים, יש לנו עוד הרבה על מה לשחק". וגם: הגעת סילבסטר, השאיפות להמשך וההכנות לעונה הבאה

בני יהודה תצא מחר (שבת) למשחק חוץ באצטדיון דוחא נגד בני סכנין, משחק שכידוע בעקבות העונש שקיבלו המארחים בבית הדין ייערך ללא קהל. בניגוד למחזור שעבר, אז בני יהודה נענשה במשחק ללא קהל, אך התאפשר לאוהדי האורחת הפועל חיפה להגיע להתמודדות, הפעם נאסרה הגעת קהל אורח, כך שאוהדי בני יהודה לא יוכלו לתמוך בקבוצתם בסכנין.

בני יהודה תגייע אחרי שני ניצחונות רצופים, נגד הפועל חדרה והפועל חיפה, שהבטיחו למעשה את ההשתתפות בפלייאוף העליון. יוסי אבוקסיס, יחסר את קרלוס קוויאר, שעדין פצוע בשריר הירך האחורי וגם איסמעילה סורו נמצא בספק קל למשחק. “אנחנו מגיעים אחרי שלושה ניצחונות, אם לוקחים בחשבון גם את הגביע, שני ניצחונות מול קבוצות שנאבקות איתנו בפלייאוף העליון, וזה החזיר אותנו יפה מאוד אחרי חודש פחות טוב”, אמר המאמן לקראת המשחק.

“יש לנו היום יותר אפשרויות בסגל אחרי צירוף השחקנים ואני שמח שכל אחד מהם עוזר לנו”, המשיך אבוקסיס, “מה שמשאיר אותנו בעניינים זה הביחד של הקבוצה הזו. אנחנו יודעים כולם, בטוב וברע, שאנחנו ביחד ולא מחפשים את האשמים בהפסדים. מחפשים כל הזמן להשתפר ואיך להיות טובים יותר וגם בתקופות פחות טובות, שזה חלק מקבוצת כדורגל. זה קורה לקבוצות יותר טובות מאיתנו בהרבה, שהיו להן תקופות אפילו יותר גרועות. זה קורה והגדולה היא לדעת לצאת מזה. אני שמח שבמאני טיים הופענו, בדיוק לקראת הפלייאוף העליון, עם שני ניצחונות גדולים. הביחד שלנו הוא הוציא אותנו מהתקופה הפחות טובה”.

הופיעו במאני טיים. שחקני בני יהודה (דני מרון)

על סכנין אמר אבוקסיס: “הפסדנו לסכנין במשחק הקודם, בליגה הזו אם אתה בא לא מוכן ולא מרוכז, בעיקר מול קבוצה שתבוא להילחם ובשבילה זו מלחמת הישרדות, אתה נענש. גם אנחנו צריכים לתת את הכל ולהיות טובים ולהמשיך בתקופה הזו”.


על כך שהמשחק יערך ללא קהל
: “אני בכלל נגד משחקים בלי קהל. זה מבאס לשחק בלי קהל, הכדורגל נועד למען האוהדים כדי שיבואו לראות. חבל לי שהקהל שלנו הפסיד כזה משחק נגד הפועל חיפה, עם קצב טוב, שערים יפים. אני רוצה שכל הקהלים, בכל הקבוצות, לא יגרמו לזה שיהיו שוב משחקים בלי קהל”.


שוב ללא קהל. אצטדיון דוחא נגד מכבי ת”א (מאור אלקסלסי)

הסגל הצעיר שבנה שנכנס למאני טיים: “זה יהיה עוד מבחן בשביל השחקנים. בתחילת העונה אמרו שזו קבוצה של צעירים שלא יעשו שום דבר, אז הצעירים מוכיחים את עצמם. אחר כך אמרו בחודש של המשבר שהצעירים לא יצליחו לצאת מהמשבר והם שוב הוכיחו. ועכשיו זה עוד מבחן. אנחנו שמים לעצמנו אתגרים חדשים ובעזרת השם כשנהיה בפלייאוף העליון, אז גם באמת שנעשה משהו. להבדיל מהעונה הקודמת שלנו וגם מהעונה שלי בסכנין, היום אנחנו קרובים למקומות שני ושלישי ואולי גם מקום רביעי יילך לאירופה, אז יש לנו הרבה יותר על מה לשחק. מבחינתנו זה כייף ועוד אתגר לשחקנים הצעירים שלנו”.

השאיפות לקראת הפלייאוף העליון: “אם וכאשר נהיה בפלייאוף, אז כשנשארו עשרה משחקים לסיום ויש לנו אפשרות לעשות משהו, אז כמובן שלא נגיד שאנחנו מסתפקים רק בלהיות בפלייאוף העליון וזה בהחלט האתגר החדש שלנו”.

תרומתו של יאקוב סילבסטר שהחליף את ירדן שועה: “אני רק יכול להצטער שבתפר, בין העזיבה של ירדן ועד שהוא הגיע, הוא לא היה משוחרר, כי אנחנו שמנו עליו את כל הקלפים. רצינו אותו מהרגע הראשון ולא הייתה מחשבה על שחקנים אחרים. מהרגע שהוא התפנה, דיברנו איתו וחיכינו שיצטרף. ירדן שועה עשה פה דברים מדהימים מתחילת העונה. הבאנו שחקן שהוא קודם כל בן אדם ומקצוען, כי אנחנו מביאים קודם כל בני אדם, כאלה שכיף להיות איתם בחדר ההלבשה וסילבסטר הוא אחד כזה. בנוסף על כך תוסיף שהוא גם שחקן טוב ואנחנו שמחים שהוא הגיע, הוא בחור חיובי שמבין את המשחק ורק שימשיך ככה. הוא בא לקבוצה בריאה וחיבקנו אותו. היינו צריכים שחקן בעמדה הזו ונתנו לו את האפשרות לשחק ואני שמח שהוא הגיע אלינו, גם כבן אדם וגם כשחקן”.

סילבסטר. “קודם כל בן אדם ומקצוען” (אודי ציטיאט)

אבוקסיס התייחס לסיום לחתימתו של מאוויס צ’יבוטה בלודוגורץ, אלופת בולגריה, אליה יעבור בסיום העונה הנוכחית: “קודם כל אני מאוד שמח בשבילו, כי הוא השתדרג מכל הבחינות. היום בכדורגל, כששחקנים מקבלים כאלה הצעות, אתה לא יכול לעצור אותם. אני מאוד שמח בשבילו, אבל הוא יודע שהוא צריך לעשות עוד הרבה משחקים טובים, עד סוף העונה, בשביל שהוא ימשיך את העונה המדהימה שהוא עושה. מאוויס מקצוען ואני שמח שהוא הוכיח את זה בשני המשחקים האחרונים במיוחד. זה לא פשוט לבחור צעיר ויש כאלה שקצת מתבלבלים, אבל הוא מוכיח בגרות ואני שמח בשבילו. אין לי ספק שהוא עדין צעיר ויכול להגיע לרמות הרבה יותר גדולות מהקבוצה בבולגריה, למרות שהיא חזקה, הוא יכול להגיע לקבוצות יותר חזקות. אני חושב כל הזמן על שנה הבאה, אנחנו כבר חושבים על למצוא תחליפים טובים מהארץ או מחו”ל ולשחקנים כמו מאוויס צריך להביא תחליפים טובים”.

הרכב משוער: אמיליוס זובאס, שי קונסטנטין, איציק עזוז, עמית ביטון, דן מורי, מתן בלטקסה, איסמעילה סורו (יובל אשכנזי), תאמבי סגס, דולב חזיזה, מאוויס צ’יבוטה, יאקוב סילבסטר.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי