תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

טאהא: "הפועל ב"ש חזרה לעבוד כמו מכונה"

הפועל חדרה - הפועל באר שבע 2:1
לחץ רב השתחרר בבירת הנגב אחרי ה-1:2 על הפועל חדרה, כשלמחמאות זכה המאמן ברק בכר על מספר שינויים שביצע, ביניהם הצבת אלחמיד כמגן. בקבוצה שמחו משער השדה הראשון של שהר לאחר חודשיים וחצי
רגע לפני הבטחת המקום בפלייאוף העליון, הפועל באר שבע משחררת לחץ. האדומים ציינו אמש (ראשון) בהתזת מים ובדילוגי שמחה סולידיים את ה-1:2 על הפועל חדרה, שהיה ניצחון החוץ השלישי שלהם העונה. המאמן ברק בכר קיבל מחמאות על ניהול המשחק ועל הדרך השקטה שבה חילץ את קבוצתו מהמשבר שפקד אותה עד לאחרונה.

״עשינו צעד חשוב לעבר הפלייאוף, ואחרי שנבטיח את מקומנו שם ננסה להשיג את הכרטיס לאירופה״, אמר בכר בסיום המשחק. המאמן שוב ביצע מהלכים מפתיעים, שכה אפיינו אותו בשלוש העונות האדירות שלו על הקווים בטרנר. החלטתו לוותר על מגן שמאלי טבעי ולהציב על המשבצת של אורן ביטון את הבלם חאתם אלחמיד התבררה כבינגו. אלחמיד שוב הוכיח את כישוריו המגוונים, כשלצד פעולות הגנה אלמנטריות ביצע כמה מהלכים מבריקים בחלק הקדמי. בן תורג׳מן, שהגיע מבני יהודה כדי למלא את החלל שהותירה עזיבתו של מיחאי קורהוט, נשאר על הספסל לאורך המשחק כולו. ״חשבתי שהמאצ׳-אפ של אלחמיד על השחקן של חדרה שמשחק על הקו מתאים יותר, ובאמת היה לחאתם משחק טוב״, הסביר בכר את השיבוץ המפתיע.

שמחה גדולה הייתה הלילה בבית משפחת שהר. בן שהר כבש שער שדה ראשון מאז ה-4 בדצמבר - יש לו כבר 9 שערים - והיה קשה לפספס את ״חגיגות השהר״. ״חלוץ שלא מבקיע הוא חלוץ לא שמח״, אמר מלך השערים של האלופה היוצאת לאחר שבירת המנחוס, והוסיף: ״אסור להספיד קבוצה כמו הפועל באר שבע, אמנם אליפות לא תהיה לנו, אבל הפלייאוף והשגת הכרטיס לאירופה הן מטרות מספיק חשובות״. ההשקעה של שהר באימונים היא אמיתית, כפי שניתן היה להיווכח באימון המסכם שנערך שלשום במתחם ה״בית האדום״. שהר נשאר על המגרש לאחר שהאימון הסתיים והמשיך לבעוט לשער, כשלצדו תומר יוספי הצעיר, ומולם אחד משוערי המחלקה הצעירה.


עד כמה הצלחת הקבוצה חשובה בעיני שהר יותר מהצלחתו האישית, תעיד העובדה שוויתר במחזור הקודם על הזכות לבעוט פנדל מול בית״ר ירושלים, והעביר את המנדט לחנן ממן שכבש. אמש ממן גמל לשהר עם בישול נהדר, אחד מתוך שניים שנרשמו לזכותו. בכלל, ממן נמצא בקו עליה. ביטחונו שב אליו והוא מזכיר בדקות הטובות שלו את ״שחקן העונה של העונה שעברה״.היה קשה לפספס את "חגיגות השהר" (דני מרון)

אי של יציבות הוא לואי טאהא, שרשם הופעה טובה ואף שלא הצליח למנוע מלוסיו להבקיע, יכול להביט בסיפוק על 90 הדקות האחרונות: ״אני מאמין שבשבוע הבא נגד הפועל חיפה נשלים את העבודה ונעלה לפלייאוף. שינינו את הגישה, ידענו שרק ביחד ננצח. אנחנו מתחברים, חזרנו לעבוד כמו מכונה״. בהתייחסו לחזרתם האפשרית של מיכאל אוחנה ומיגל ויטור לקראת הפלייאוף, אמר טאהא: ״אני מאחל למיכאל ומיגל החלמה מהירה, בטוח שהם יעזרו לנו מאוד״.

בקבוצה ציינו את תרומתו של אליניב ברדה להתאוששות. ערב המשחק הקודם מול בית״ר ירושלים חזר ברדה לעבודתו כעוזר מאמן, לראשונה מאז סיים את השיקום הקרדיולוגי, ובימים האחרונים היה שותף להכנות המקצועיות לקראת חדרה. התוצאות מדברות בעד עצמן: שני משחקים כשברדה בסביבה, 100 אחוזי הצלחה.

ועוד סיבה לחיוך מסוים: אלונה ברקת נמצאת חזק בעניינים, ואמש בחרה לצפות במשחק יחד עם האוהדים האדומים. ברקת מעורבת רגשית בהתרחשויות ואותות המתח ניכרו על פניה במהלך המחצית השנייה, בייחוד לאחר ספיגת השער המצמק מראשו של לוסיו. לאחר שריקת הסיום ניגשו אליה כמה אוהדים ובירכו אותה על הניצחון החשוב.


טאהא מוביל את הגנת הפועל באר שבע (דני מרון)
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ