מרטינס: "אי אפשר להשוות את באר שבע לתל אביב ולירושלים"

הפועל חדרה - הפועל באר שבע 2:1
בספרד פורסמה כתבה על מאמני אתלטיקו מדריד שעובדים באלופת ישראל, אלונה ברקת: "רצינו לגדול ומצאנו שפה משותפת". המאמן הראשי אגויאר: "במשחקי הנוער בישראל יש נפילה של אינטנסיביות במחצית השנייה"
העיתון הספרדי הנחשב "מארקה" פרסם כתבה גדולה על שיתוף הפעולה בין הפועל באר שבע לאתלטיקו מדריד. כזכור, איש העסקים הישראלי עידן עופר רכש לאחרונה מניות במועדון הפאר הספרדי ולאחר מכן קישר בין אלונה ברקת למנכ"ל הקבוצה הספרדית מיגל אנחל מארין.

מארין שלח לישראל חמישה מאמנים מספרד שעובדים בהפועל באר שבע וביניהם המאמן הראשי קרלוס אגויאר שאמר שהמטרה שלו היא לעזור למחלקות הנוער והאקדמיה של האלופה. "יש דברים חיובים בכדורגל של הופעל באר שבע, אבל תמיד אפשר להשתפר".


על הכדורגלנים הישראלים אמר: "יש כאן הרבה מוכשרים מבחינה טכנית, אבל צריך לעבוד איתם מבחינת פיזיות ואינטנסיביות". אגויאר כבר למד מצוין את הדברים הפחות טובים: "בדרך כלל במשחקי הנוער בישראל יש נפילה של אינטנסיביות במחצית השנייה". מאמן הכושר של הקבוצה מאורו סאנגורה אמר: "בעבר גם בספרד פיגרנו בפיזיות שלנו אחרי הליגות הבכירות באירופה, אבל בעשור האחרון אנחנו כבר לא מקנאים באף ליגה". 


מאמני הנוער של אתלטיקו מדריד


מאמן השוערים אנחל מחיאס הצביע על עוד בעיה בכדורגל הישראלי: "בישראל מתחילים לעבוד עם השוערים בגיל 12 ובספרד זה קורה כבר בגיל שבע. זה פער משמעותי". עוד מאמן, בורחה לאמה שאחראי על הנערים של באר שבע עד גיל 16, סיפר. "עבדתי בסין ומשקיעים שם המון, אבל בגיל 16 עוד מתייחסים לשחקנים שלהם כאילו הם היו תינוקות".

על החיים בישראל אמר חוליו מרטינס: "אני עובד בבאר שבע ולא מכיר עדיין כל כך טוב את ישראל. יצא לי לבקר בתל אביב ובירושלים ושמעתי שבאר שבע התקדמה מאוד בשנים האחרונות, אבל עדיין אי אפשר להשוות אותה לשתי הערים האלה". הם גם מתלוננים שהאזעקות ששמעו לפעמים מכיוון עזה הרסו להם את השינה בלילה: "אנחנו נאלצים לקום בשלוש בלילה כי יש אזעקות", אמר מרטינס. "בוודאי שאנחנו מפחדים, אבל כל אחד מפרש אחרת את מה שקורה. אנחנו מתחילים להתרגל למצב. האמת שהמשפחה שלי בספרד הרבה יותר פוחדת ממני".

אלונה ברקת שהצטרפה לפוליטיקה התראיינה בכתבה ואמרה: "אני מאוד מעריכה את אנשי אתלטיקו. הם כאן במטרה לשפר ולעזור. הם לא באו בתחושה של אנחנו יודעים יותר טוב מכם. רצינו לגדול כמועדון והחלטנו לקחת דוגמה ממועדונים גדולים בעולם שיש להם אקדמיות מפארות כמו אתלטיקו והחלטנו לבקש עזרה. הערכים שמדריכים אותם הם גם הערכים שלנו וכשישבנו איתם הרגשנו שאנחנו מדברים באותה שפה".

האחראי על הצוות הספרדי אגויאר אמר כי מעבר לתרומה המקצועית הוא רואה בהגעה לישראל תרומה לשילוב שחקנים מלאומים שונים באותה קבוצה. "יש לנו בקבוצה יהודים וערבים ואין הבדלים ביניהם", סיפר.


צוטטה בכתבה. אלונה ברקת (לירון מולדובן)
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ