רפואה: “גנדה לא התנהג בהתאם, אבל נמשיך הלאה”

play קובי רפואה
קובי רפואה | דני מרון
הפועל תל אביב - מכבי נתניה 2:1 02:59

מאמן הפועל ת"א סיפר במסיבת העיתונאים לקראת המפגש מול מכבי פ"ת ביום ראשון (20:30, ספורט1) שהעניינים עם החלוץ לובנו והקבוצה שלו מוכנה למשחק: "אני לא בונה על העייפות שלהם מהגביע"

הפועל תל אביב קיימה היום (חמישי) את מסיבת העיתונאים השבועית שלה, לקראת המשחק ביום ראשון מול מכבי פתח תקווה (20:30, ספורט1) במסגרת המחזור ה-25 בליגת העל. האדומים של קובי רפואה מבינים שהמשחק הוא בעל חשיבות עליונה, לאור העובדה ששתי הקבוצות נלחמות על חייהן בתחתית הטבלה. 

איך המצב רוח בחדר ההלבשה לאור התקופה האחרונה?

“עשינו הכל השבוע כדי להרים אותם, כל מחזור שעובר ואנחנו לא מנצחים המצב רוח של השחקנים יורד, אבל זה התפקיד שלנו וזה מה שאנחנו מנסים לעשות כל הזמן” אמר רפואה.

עד כמה התוצאות פוגעות?
“אני חושב שהאווירה טובה, החדר הלבשה בריא מאוד. שלא מנצחים והמצב לא הכי טוב אז תמיד המוראל של שחקן כזה או אחר ירוד, אבל צריך לעשות את כל הדברים כדי שיהיה טוב ושיחזור הביטחון, כי כל מה שקורה עכשיו זה חוסר ביטחון, אנחנו עושים את כל הדברים כדי להכין את השחקנים”.

מכבי פתח תקווה מרשימה לאחרונה, אתם חוששים?
“הליגה היא מאוד שוויונית, אתה יכול להפסיד לקבוצה ומשחק אחרי זה להיראות הרבה יותר טוב. להוציא את מכבי תל אביב, הכל פתוח. מכבי פתח תקווה קבוצה טובה, אבל מי שתופס יום יותר טוב ומנצל את המצבים וכובש מנצח בסוף”.

הם לעומתכם התחזקו בינואר. מקנא?
“הם הביאו המון שחקנים, ושחקנים טובים, ועשו את השידרוגים שלהם. אבל אני מתעסק בהפועל תל אביב, עם כל הכבוד למכבי פתח תקווה והייתי שם המון שנים וזה מועדון קרוב מאוד לליבי, אבל אני מתעסק רק בהפועל תל אביב”.

“הכי קל בעולם להשעות אותו” (צילום: דני מרון)

ג’וזף גנדה זעם על החילוף במשחק האחרון וירד לחדר ההלבשה בהפגנתיות, תגובתך?
“בדרך כלל יש דברים שמאמן לא עובר עליהם לסדר היום. שחקן צעיר עשה טעות והכי קל לי בעולם להשעות אותו ולעשות לו סדרת חינוך כזאת או אחרת, ג’וזף הבין את הדברים, אני מכיר אותו מגיל 12-13, ליבנו את העניינים והכל בסדר. לא צריך לעשות סיפור מכל דבר קטן, זה לא סיפור גדול. הוא יודע מה הוא עשה והוא לא התנהג בהתאם, אבל נמשיך הלאה”.

האם העייפות של מכבי פתח תקווה בעקבות משחק הגביע תעבוד לטובתכם?
“אני לא בונה על העייפות, ולא בונה על שום דבר אחר. אנחנו יודעים איזה משחק מצפה לנו. אני לא מתעסק בעייפות שלהם או שהם לא ירוצו. הם יבואו מוכנים כמ שאנחנו נבוא”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי