אריאל הרוש צפוי לעמוד בשער נגד סלובניה, זהבי ודאבור בחוד

אנדי הרצוג
אנדי הרצוג | מאור אלקסלסי

הרצוג תרגל את השוער המחליף של באר שבע באימון המסכם לקראת המשחק, צמד הליגיונרים יוביל את ההתקפה. המאמן אמר קודם לכן במסיבת העיתונאים: "לא מושלם שחלק מהשחקנים לא מקבלים דקות, אבל אני מאמין בהם"

רגע האמת של אנדי הרצוג ונבחרת ישראל יגיע מחר (חמישי) במשחק הראשון של מוקדמות יורו 2020, כשנבחרת סלובניה תגיע לאצטדיון סמי עופר. מיום שני עורכים השחקנים בכחול לבן אימונים אינטנסיביים לקראת המשחק, והערב נערך האימון המסכם שארך כשעה בלבד. המאמן תרגל באימון המסכם את שוער הפועל באר שבע אריאל הרוש, איתו הוא אמור לשוחח הערב בבית המלון. בחוד ההתקפה תורגלו ערן זהבי ומואנס דאבור.

הרכב משוער: אריאל הרוש,  אלי דסה, שרן ייני, עומרי בן הרוש, לואי טאהא, טאלב טוואטחה, ביברס נאתכו, בירם כיאל, דור פרץ, ערן זהבי, מואנס דאבור.

לפני האימון נערכה מסיבת העיתונאים המסכמת לקראת המשחק, בה דיבר הקפטן ביברס נאתכו: "לפני קמפיין חדש תמיד יש התרגשות, זאת התחלה חדשה, מתכוננים לעלות לאליפות אירופה. זה משחק ראשון מתוך שניים תוך ארבעה ימים, שני משחקים מאוד חשובים, שלא יקבעו את גורל העלייה. אנחנו נבוא מוכנים, לומדים את הסלובנים אבל בעיקר מסתכלים בעצמנו ובמה שהתחלנו ומקווים להציג את זה על המגרש".

השחקנים שמגיעים לא בכושר: "אני הגעתי באותו מצב לליגת האומות, אז זה לא מה שישפיע. שחקנים כן מגיעים בכושר, יש כאלה שמשחקים יותר ויש פחות. אנחנו רעבים מאוד ורוצים להצליח".

נאתכו.
נאתכו. "אין שחקן שמגיע לא בכושר משחק" (מאור אלקסלסי)

ההכנות שלו לפני המשחק: "אם היתה לי את התשובה הברורה הייתי עושה אותה לפני כל משחק של הנבחרת. זה לא שאנחנו לא מוכנים, אנחנו מגיעים בכושר טוב. כששיחקתי ברוסיה היו פעמים שהייתי מגיע למשחק נבחרת לא בכושר משחק, היום אני מגיע בכושר טוב, ממשיך את העונה".

הקביעות בסגל הנבחרת תחת הרצוג: "היו קמפיינים שהיו שינויים בכל משחק וגם זה לא עזר, יש מאמן שמאמין בדרך מסוימת ואנחנו נמשיך בדרך הזאת, השחקנים ימשיכו לעבוד לפי הדרך הזאת".

חוסר ההיענות של הקהל: "תודה רבה ל-7,000 שכן מגיעים, אני חושב שהנבחרת מספיק חשובה כדי שיבואו לראות אותה. גם נגד סקוטלנד האצטדיון לא היה מלא, אנחנו מקווים להביא את אותה תוצאה. ננסה לשמח גם את האוהדים שכן יבואו".

נאתכו. "גם נגד סקוטלנד לא היה אצטדיון מלא" (מאוד אלקסלסי)

הנבחרת תחת הרצוג: "התחלנו איזשהו תהליך שונה, תהליך חדש ואנחנו מנסים להמשיך באותה דרך. הצוות החדש נותן לנו את האני מאמין שלהם ואנחנו מנסים ליישם את זה. מקווה שנמשיך באותה מגמה של ליגת האומות, שהיתה מגמת עלייה. מאמין שאנחנו יכולים, מקווה שהפעם לא נהיה מאוכזבים בסוף הקמפיין".

אחרי נאתכו דיבר המאמן אנדי הרצוג, שהתייחס קודם כל ליריבה: "סלובניה נבחרת טובה, יש להם שחקנים מצוינים. אנחנו יודעים מה אנחנו יכולים וצריכים לעשות וזה לשלוט כבר מההתחלה, אני בעיקר רוצה לראות את הנבחרת שלי עם ההשקפה שלי על כדורגל. זה משחק ביתי ואנחנו רוצים להוביל כבר מההתחלה".

העובדה שחלק משחקניו לא משותפים: "כמובן שזה לא הפיתרון המושלם עבורי שחלק מהשחקנים לא רואים דשא, אבל יש סיבה שיש לי שחקנים שמשחקים בגרמניה ובליגות מעולות נוספות. יש להם איכויות. אולי במחצית אנחנו נראה מה קורה על המגרש, אבל כרגע אני ממשיך בדרך שלי".

הרצוג.
הרצוג. "רוצה לראות את הנבחרת עם ההשקפה שלי" (מאור אלקסלסי)

עמדת השוער הראשון: "עדיין לא דיברתי עם השוערים, אבל שלושתם נראים בכושר מעולה. החלטתי מי יעמוד בשער אבל עדיין לא הודעתי לבחירה שלי".

פתיחה טובה לקמפיין: "גם בשביל סלובניה המשחק חשוב, שלוש נקודות עבורנו יהיו מעולות, אבל מצד שני זה לא מה שיבטיח עלייה. אם נצליח לגרום לאוהדים לשמוח, זה יהיה מצוין עבור ההמשך".

ההכנות למשחק: "לא היה לנו הרבה זמן לחשוב על הכל, זה היה חשוב עבורי לראות את השחקנים יודעים מה הם צריכים לעשות כבר מהאימון הראשון. זה היה חשוב לראות שחקנים מרכזיים באים ומביאים את המשחק שלהם. אני רוצה קצת גמישות אבל זה תמיד טוב ששחקן יודע מה מקומו במערכת. תמיד יהיו לנו מצבים שבהם נעשה טעויות ומזה ניאלץ להימנע. נראה מה הטוב ביותר עבור הקבוצה שלי".

נאתכו והרצוג. "היה חשוב לראות שחקנים שיודעים את התפקיד שלהם" (מאור אלקסלסי)

העובדה שלא יגיעו הרבה אוהדים לסמי עופר: "זה אצטדיון יפהפה ויש לנו זיכרונות טובים ממנו, אנחנו רוצים לשחק גם בשביל האוהדים שיגיעו. כמובן שהייתי רוצה אצטדיון מלא אבל זה לא ישנה את המשחק שלנו. אולי אם נעשה תוצאה טובה יותר אנשים יבואו בעתיד".

מי יהיה הג'יימס פורסט של המשחק הפעם: "אני מקווה שאחד השחקנים שלנו, ולא מהצד השני".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי