קורנפיין: "לא בטוח שיוסי ירצה לפרוש. הוא תורם בבית"ר העונה"

יוסי בניון
יוסי בניון | דני מרון

שוער העבר שנחשב לאחד הסמלים של הקבוצה דיבר ברדיו 103FM: "כל שחקן מפחד שהקריירה שלו תתבזה בגלל שנה אחת. אני מקווה שימשיך לשחק". על התפקיד שחוגג מתכנן לו: "בכדורגל הישראלי היום אין דבר כזה מנהל מקצועי"

עתידו של יוסי בניון, כשחקן או בכל תפקיד אחר, עדיין לא התברר. חוגג ואוחנה צפויים להיפגש ולמנות אותו לתפקיד מנהל מקצועי בהתאם להחלטתו אם יפרוש בסיום העונה, אבל שום דבר לא נסגר. שוער בית"ר לשעבר ומחזיק תיק הספורט בעיריית ירושלים איציק קורנפיין התראיין היום (שלישי) לתוכנית הספורט של רדיו 103FM וניסה להסביר את מעמדו של בניון בקבוצה ומה מצופה ממנו להמשך.

"מההיכרות עם יוסי והתשוקה שלו, אני לא בטוח שהוא רוצה לפרוש", התייחס קורנפיין לחוזה של הקשר במועדון, "כולם מנסים לסדר לו תפקידים לשנה הבאה, אבל יכול להיות שהוא ירצה לשחק וכל התכנית הזאת תידחה לשנה הבאה".

צריך לפרוש בתום העונה: "זו דילמה קשה, כל שחקן מתלבט בה. השנה יוסי מבחינה מקצועית תורם ולא מתבזה, ותמיד יש את השלב ששחקן מפחד שכל הקריירה שלו תתבזה בגלל שנה אחת וייזכרו לו רק את השנה האחרונה. זאת החלטה אישית שלו, אם כי אני מקווה שימשיך לשחק".

בניון.
בניון. "לכל שחקן יש את הדילמה הזאת" (דני מרון)

חוגג רוצה למנות אותו לתפקיד מנהל מקצועי: "חוגג עדיין חדש בעולם הכדורגל, יכול להיות שהוא מנסה לעשות דברים אחרים. הפרוייקט שלו לא הצליח ממש העונה".

"בכדורגל הישראלי אין דבר כזה מנהל מקצועי. היום בעלי הבית הם כל כך דומיננטיים שאין ממש תוכן באמירה הזאת של מנהל מקצועי. אולי גם זה יהיה אחד השיקולים של יוסי לפני שהוא יקבל החלטה כזו או אחרת".

"אני חושב שלא כדאי ליוסי לצפות לקבל את התפקיד ככה", הוסיף קורנפיין, "לפני שהוא יודע מה המהות של מנהל מקצועי ואיזה קרדיט הוא יקבל. יש הבדל בין להיות שחקן ולראות מאמנים ומנהלים ומקצועיים לבין להיות אחד כזה. יכול להיות שגם בשבילו, לקחת שנה הפסקה וללמוד יעשה טוב. זה יהיה עולם אחר".

חוגג ואוחנה.
חוגג ואוחנה. "הוא חדש בכדורגל הישראלי, הוא ינסה לעשות דברים אחרים" (דני מרון)

יותם הלפרין הפך למנהל מקצועי מיד עם הפרישה: "הלפרין לא קיבל סמכויות של מנהל מקצועי. הוא לומד את המערכת. באשר ליוסי, יכול להיות ששנה אחת הוא צריך להיות יועץ ובשנה השנייה הוא יהיה מנהל".

התכניות של חוגג לבית"ר לעונה הבאה: "מההיכרות שלי עם משה חוגג, הוא לא טיפוס שלקח את בית"ר כדי לעשות קבוצה פיננסית. אני חושב שהוא ירצה ללכת עד הסוף".

מה הוא צריך לעשות: "לבית"ר ירושלים השנה לא היו כמעט זרים, ואלה שכן כמעט ולא תרמו כלום. ברגע שחוגג יביא עוד שלושה ארבעה זרים טובים, הוא יכול לכוון יותר גבוה. חדרה עם תקציב הרבה יותר קטן פגעו בזרים, זה עבודה וצריך להשקיע. אתה יכול ליפול, אבל לדעתי אם יביאו שלושה זרים טובים זה יספיק".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי