לא עוזבת את העיר: אלונה ברקת לא נכנסה לכנסת

אלונה ברקת, איילת שקד, נפתלי בנט
אלונה ברקת, איילת שקד, נפתלי בנט | אבשלום שושני

אכזבה עצומה לבעלים של הפועל באר שבע ולחבריה מהימין החדש לאחר שהיו חסרים להם 1,461 קולות. מהמפלגה נמסר בתגובה: "אנחנו לא מוותרים וממשיכים להילחם"

במפלגת “הימין החדש” חיכו הבוקר (חמישי) במתח רב לסיום ספירת המעטפות הכפולות (“קולות החיילים”), בציפייה לראות האם יקבלו את הקולות הנדרשים על מנת לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת ה-21. בין הכוססים ציפורניים היתה גם בעלי הפועל באר שבע אלונה ברקת, מס’ 3 ברשימה של איילת שקד ונפתלי בנט.

לאחר הספירה הסופית ובירור העניינים מצד ועדת הבחירות, התברר כי 1,461 קולות היו חסרים כדי שהמפלגה תעבור את אחוז החסימה ותשתבץ בכנסת. מאז הודיעה ברקת לפני כחודשיים על הצטרפותה למפלגה, עקבו בהפועל באר שבע במתח רב אחרי השתלשלות העניינים, כאשר לכולם היה ברור כי אם לא תהפוך לחברת כנסת, ברקת תמשיך לנהל את המועדון ביד רמה.

ממפלגת הימין החדש נמסר בתגובה: “התוצאות שפורסמו אינן סופיות ואנחנו ממשיכים להילחם. אנו מצפים מהתקשורת לגלות קצת יותר רצינות בדיווחיה. השופט מלצר כותב מפורשות, שחור על גבי לבן: ‘אלו אינן התוצאות הרשמיות שיפורסמו בתאריך 17.04.19. מדובר בפרסום תוצאות ביניים שעוד כפופות לשינויים והתאמות’.כפי שאמרנו, אנחנו לא מוותרים.

לאורך היום הוקם במטה המפלגה חמ”ל שריכז כ-1,000 כשלים וליקויים בהליכי ההצבעה. מיד בתחילת השבוע נקבל לידינו את הפרוטוקולים ומאות המתנדבים שלנו ישוו אותם לתוצאות הממוחשבות. כמו כן, נטפל בכל אי הסדירויות הקיצוניות שהתגלו בספירת המעטפות הכפולות. נקבל את הכרעת הבוחר, אך לא נוותר עד שנדע מה היא באמת”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי