“היו פגישות עם מועמדים, לא נעזוב עד שיגיע מישהו ראוי”

play זאב גרינברג
זאב גרינברג | הפועל תל אביב - האתר הרשמי
הפועל תל אביב - קריית שמונה 2:2 03:12

הפועל תל אביב ערכה את טקס הרמת הכוסית המסורתי לכבוד חג הפסח ואחד הבעלים הצהיר: "הסמכנו את תושב לנהל מגעים מול גורמים שיחליפו אותנו, בסוף ימצא אחד כזה". דגני: "בשנה הבאה נחזור למקומנו הטבעי"

הפועל תל אביב ערכה היום (חמישי) את הרמת הכוסית לכבוד חג הפסח ובמהלכה נאמו גם בעלי המועדון, שהצהירו פעם נוספת כי אין בכוונתם לעזוב, לפחות לא עד שיגיע בעלים ראוי שיתפוס את מקומם וישקיע בהתאם בהפועל תל אביב.

זאב גרינברג פתח את האירוע כשאמר: “עבורי באופן אישי זו הפעם השלישית בה אני שותף להרמת כוסית לחג הפסח. אני מודה כל בוקר לבורא עולם על הזכות הגדולה שנפלה בחלקי להיות חלק מהצוות שהציל את מועדון הכדורגל של הפועל תל אביב. הגענו רגע לפני שהכל התפרק, מאות ילדים ובני נוער היו עלולים להישאר ללא קבוצה. קבוצת הבוגרים הייתה אמורה להתחיל פעילות חדשה תחת שם אחר בליגה ג’. אלפי אוהדים היו נשארים ללא קבוצה לאהוד. מורשת מופלאה בת 96 שנה הייתה נעלמת כאילו לא הייתה לעולם. יחד עם האחים שרון ואיציק ניסנוב, מאיר ובועז תושב פשוט הגענו ברגע האחרון. רגע אחד לפני שהכול קורס. לא בחרתי להיות הבעלים של הפועל תל אביב. הנסיבות כנראה בחרו אותי”.

“מאותו היום, בינואר 2017, בשעה 10 בבוקר, עת אישר השופט אורנשטיין את העברת הבעלות, חיי השתנו. אני עובד מסביב לשעון”, המשיך גרינברג, “יש לי עסקים פרטיים. הכול זז הצידה. באתי מאהבה. לי אישית זו הגשמה של חלום ילדות. אני נהנה מכל רגע. כיום ניתן לסכם ולומר כי משימתי הושלמה, המועדון ניצל. הפועל תל אביב שוב בליגת העל”.

גרינברג נואם. לפחות בינתיים, כאן כדי להישאר (הפועל תל אביב)

גרינברג המשיך וסיפר על הניסיונות למצוא רוכש לאחר השלמת המשימה: “לראשונה זה שנים מככבים בקבוצה לא מעט שחקנים שגדלו אצלנו במועדון. עובדי המועדון מסורים ומחויבים, הם מקבלים את שכרם בזמן, קהל האוהדים גאה בקבוצה ומגיע בהמוניו למשחקים. מחלקת הנוער משגשגת, שמונה מאות ילדים ועוד מאות שמבקשים להצטרף. הקמנו יחד שדרה ניהולית מדויקת ומסודרת, התחלנו לטפח מחדש את הערכים החברתיים שהמועדון מייצג, העתיד נראה הרבה יותר ורוד. כיום יש לקבוצה תקציב מבוקר, מאוזן ושפוי. נכון, זה אולי לא התקציב הגבוה בליגה, אולם זהו תקציב ראוי שמאפשר בנייתה של קבוצה ראויה שמכבדת את עשרות אלפי אוהדיה.

“רגע לפני חזרת הקבוצה לביתה הטבעי (אצטדיון בלומפילד, א.ג) אני חש כי משימתי הושלמה במלואה. אין לי ספק כי זה הזמן להעביר את הקבוצה לבעלים קבוע, אמיד, כזה שיוכל לקחת את הקבוצה למקומות בהם היא ראויה להיות. הדירקטוריון הסמיך את בועז תושב לנהל מגעים מול גורמים שונים שיכולים להחליף אותנו בבעלות על הקבוצה. בחודשים האחרונים בועז נפגש עם המון מועמדים, הרציניים שביניהם קיבלו את כל החומר הרלוונטי לאחר שחתמו על מסמכי סודיות. לא תהיה בעיה של מו”מ עם מי שירצה ויתאים להיות הבעלים של המועדון. לצערי, נכון לרגע זה אין מועמד שניתן להגדירו כמשהו רציני העומד בפני סגירה. למרות זאת, אנו בטוחים שלבסוף ימצא אחד כזה.

“חשוב להבהיר: אנחנו לא נעזוב עד שימצא מישהו. באנו מאהבה, אנחנו משקיעים המון זמן והרבה מיליונים של שקלים. השאלה היא, מה עושים בינתיים? עיקר משימתנו – שמירה על עצם קיומו של המועדון. לא חסרות לנו בעיות בדרך, ישנן המון. נמשיך לנהל את המועדון במסגרת האפשרויות שלנו. לא נחתום על חוזים שאין ביכולתנו לכבד במלואם. נמשיך לטפח את מחלקת הנוער. לי ברור כי רק ברגע שנוכל לייצר תשתית קבועה של שחקני מחלקת הנוער שיעלו לקבוצה הבוגרת מידיי שנה – נצליח. זהו תהליך, בכדורגל כמו בחיים אין קיצורי דרך, המהלך ייקח עוד שנתיים עד שלוש שנים, אך המגמה חיובית, שלוש קבוצות של מחלקת הנוער הגיעו לשלבים הסופיים של גביע המדינה, קבוצות רבות נמצאות בצמרת הטבלה של ליגות הנוער השונות, אנחנו בכיוון הנכון, בעוד מספר שנים נוכל לקצור את הפירות”.


רפואה. “יש עוד שלושה משחקים שצריך לנצח” (הפועל תל אביב)

עוד אמר גרינברג: “בינתיים, נמשיך לנסות והביא שחקנים צעירים מחו”ל בכדי שיהיו תחליף לשחקני הנוער, עד שאלו יבשילו להיות חלק מהקבוצה הבוגרת. לא כולם יהיו חלק מהקבוצה הבוגרת מיד, חלקם יושאלו לקבוצות אחרות עד שיבשילו להיות חלק מהקבוצה הבוגרת. כוכבים, או מי שחושבים עצמם לכאלו, אשר נוטים לסיים את הקריירה שלהם בקבוצות ששוכרות לרגע את שירותיהם ודורשים סכומי כסף שאין בכוונתנו לשלם, לא יגיעו למועדון”.

“לסיום, ברצוני לאחל חג פסח שמח וכשר לכל אוהבי הפועל תל אביב באשר הם, אני מקווה שבחג החירות הבא נוכל להרים כוסית יחד עם בעלים חדש שיהיה נחוש להצעיד את המועדון למקומות בהם כולנו רוצים להיות”.

המאמן קובי רפואה הוסיף בקצרה: “לפני שאאחל חג שמח, מבחינתי הפועל תל אביב זה מועדון ענק, זה לא משנה אם יש כסף או אין כסף, מבחינתי היא חייבת להיות שם וכולם צריכים לחשוב ככה. חג שמח לכולם, תיהנו עם המשפחות ואל תשכחו שיש לנו עוד שלושה משחקים שצריך לנצח אותם”.

הקפטן אוראל דגני חתם את שלב הנאומים: “אני רוצה להגיד חג שמח לאוהדים וכל עם ישראל, אני מצפה שבעזרת השם נעמוד במטרות שלנו ואני חושב שהפועל תל אביב חייבת להיות במקום גבוה יותר. מאמין שכולם יעשו מה שצריך בשביל שזה יקרה, חג שמח וכשר”.


הפועל תל אביב בהרמת כוסית לכבוד חג הפסח (באדיבות המועדון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי