צ'יבוטה השתולל: "אוהדי מכבי ת"א קראו לי קוף, מועדון מסריח"

מאוויס צ'יבוטה
מאוויס צ'יבוטה | דני מרון

לאחר ההפסד לאלופה, בבני יהודה התעסקו דווקא בהתפרצות של החלוץ שאמר לצוות השיפוט: "אתם לא שומעים כלום? מכבי תל אביב מועדון מסריח, בושה וחרפה". על ההתבטאות של מנספורד: "בטוחים שהדברים נאמרו בשעת כעס"

קבוצות: בני יהודה
(גודל טקסט)

בני יהודה נוצחה אמש (שלישי) 2:0 על ידי האלופה מכבי תל אביב, אולם מה שהעסיק את אנשי הקבוצה, בסיום המשחק, הייתה התפרצות הכעס והיצרים של החלוץ מאוויס צ'יבוטה, שטען שאוהדי מכבי תל אביב, נהמו לעברו מספר פעמים ולשחקנים בחדר ההלבשה, אף אמר שחלק מהאוהדים קראו לעברו קוף.

עם שריקת הסיום ירד צ'יבוטה בצרחות במדרגות המובילות לחדרי ההלבשה וצרח לכיוון אנשי מכבי תל אביב וצוות השיפוט: "אתם לא שומעים את זה? אתם לא שומעים כלום? מכבי זה מועדון מסריח, בושה וחרפה".

לאחר מספר דקות, המשיך צ'יבוטה להשתולל גם במסדרון חדרי ההלבשה ובזמן שהוא חולף על פני חדר ההלבשה של הצהובים המשיך לצעוק לכעוס, על התנהגות האוהדים כלפיו. מנהל מכבי תל אביב יואב זיו, שמכיר כמובן את צ'יבוטה עוד מימיו בקרית שלום, היה זה שניסה להרגיע את החלוץ הנסער, אך ללא הועיל.


צ'יבוטה יצא בטענות נגד השופטים שלא שמעו את הנהמות נגדו (דני מרון)

בנוסף לתקרית עם צ'יבוטה, נרשמו גם חילופי דברים בין בן מנספורד, מנכ"ל הצהובים, לראשי בני יהודה הן בגלל התנהגותו של צ'יבוטה וגם בשל משפט שפלט כרוז המשחק בסיום כשאמר: "לנו נשאר הגביע, נתראה בגמר". במכבי תל אביב לא אהבו את הדברים ומנספורד נשמע כועס מאוד אל מול ראשי הזהובים. מנגד נשמע גורם בבני יהודה שאמר: "אנחנו בטוחים שהדברים נאמרו בשעת כעס, היחסים בין המועדונים יישארו תקינים וטובים כמו שהיה עד עכשיו, אבל למה הם תמיד נעלבים משטויות, תמיד הם כועסים על כולם. טוב שהוא לא כועס על המנקה של האצטדיון".

בבני יהודה ביקשו ממנכ"ל איגוד השופטים יריב טפר, ששימש כמבקר במשחק מטעם ההתאחדות, ומצוות השופטים, לציין בדו"ח את עניין הנהמות לכאורה שנשמעו כלפי צ'יבוטה, אך לפי הדברים שנמסרו מטפר והשופטים, הדברים לא יצוינו בדו"ח, שכן היה מדובר בקריאה אחת או שתיים מאוהד בודד.

בחזרה למשחק ובעקבות ההפסד, פתחה בני יהודה פער של שלוש נקודות ממכבי נתניה שמדורגת מעליה, במקום הרביעי ושש נקודות ממכבי חיפה, שמדורגת שנייה. במחזור הבא, תארח בני יהודה את מכבי חיפה במושבה במשחק שיכולות להיות לו השלכות רבות, על תמונת המאבק על כרטיס לאירופה. דן מורי שהורחק אמש, יחסר למאמן אבוקסיס ובצוות הרפואי, מנסים להכשיר את הקפטן איציק עזוז, שעדין לא החלים לחלוטין ממתיחה ברצועה הצידית בברכו.


בבני יהודה מאמינים שדבריו של מנספורד נאמרו בשעת כעס (דני מרון)


מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי