בניון: “כרגע אני לא רוצה לאמן, אבל יש לי הרבה אופציות בחו”ל”

play יוסי בניון
יוסי בניון | דני מרון
שרון דוידוביץ' מסכם את הקריירה של יוסי בניון 04:48

כניסה לפוליטיקה ("דיברו איתי, לא מתחבר לזה"), התפקיד החדש ("בישראל שופטים מהר"), מצבו הכלכלי ("גדלתי מתחת לקו העוני, היום המשפחה יכולה להיות רגועה"). המנהל המקצועי של בית"ר בראיון בערוץ 13

כשבוע לאחר שפרש רשמית מכדורגל

, המנהל המקצועי החדש של בית”ר ירושלים התארח הערב (שישי) בתוכנית “שרון ורני בע”מ” בהנחייתם של שרון גל ורני רהב בערוץ 13 וסיפק לא מעט ציטוטים מעניינים לגבי עתידו, כניסה אפשרית לפוליטיקה ומצבו הכלכלי.

על הפרישה מכדורגל: “היה לי ברור שזה לא יהיה פשוט, אבל זה חלק מהחיים. אני מקבל מיליון הצעות לבוא לשחק בכל מיני מקומות, הרי אני אהיה חייב לשמור על כושר כי אני מאוד מאוד אוהב את המשחק הזה ולא מוכן לוותר עליו”.

הצעות להיכנס לפוליטיקה: “במהלך השנים האחרונות דיברו איתי כל מיני פוליטיקאים כאלה אחרים, אבל אני לא כל כך מתחבר לזה ולא חושב שארצה להיות מעורב בזה – זה לא עובר לי בראש. לאורך השנים לא הבעתי את דעתי הפוליטית ואני חושב שכך זה צריך להיות. אנשים, ילדים ואוהדים שופטים אותי על פי איך שאני משחק במגרש ולא על פי דעתי הפוליטית”.

“לאורך השנים לא הבעתי את דעתי הפוליטית ואני חושב שכך זה צריך להיות” (דני מרון)

האם הוא גדול שחקני ישראל: “אני לא אוהב השוואות ואני שמח בחלקי. היו המון שחקנים גדולים לאורך ההיסטוריה וזה פחות מעסיק אותי. הרגע הכי גדול בקריירה שלי? השער בברנבאו נגד ריאל מדריד בשמינית גמר ליגת האלופות, הבקעתי עם הראש, היה שם אטרף שקשה לתאר. רצתי לחדר ההלבשה בטירוף והתקשרתי לאישה. היא הייתה איתי כמעט בכל מגרש בעולם, אבל הפעם היא נשארה בלונדון עם שני הילדים קטנים. זה הרגע הכי משמעותי בקריירה שלי”.

איך שומרים על צניעות: “זה נכון שההצלחה מבלבלת חלק מהשחקנים, אבל לכל אחד יש את האופי שלו. אני מתנהל כמו שאני מרגיש וזה הכי טבעי לי נהוג כך. זה חינוך מהבית בדימונה, חינכו אותי בצורה טובה ואני יודע להישאר אותו בן אדם ומבין מה חשוב ומה לא. אין סיבה שההצלחה תשנה אותי”. 

השיחה הכי מרגשת שקיבל לאחר הפרישה: “קשה לבחור אחת, אבל אני חושב שכולכם ראיתם את כל השחקנים ששיחקו איתי בחו”ל – שמות כמו פרננדו טורס וסטיבן ג’רארד העלו פוסטים ברשתות החברתיות. אני לא חלמתי להיות איתם באותה קבוצה והם הפכו להיות חברים טובים. הם פירגנו לי מפה ועד הודעה החדשה ובעיקר דיברו על החברות שנוצרה בחדר ההלבשה וזה מבחינתי מעל הכל”.

תפקידו החדש: “אני אמור להיות בשנתיים הקרובות המנהל המקצועי של בית”ר ירושלים, אבל הכל יכול להשתנות כי בישראל שופטים אותך מהר מאוד. למעט ג’ורדי במכבי תל אביב, אף אחד לא עשה את התפקיד הזה ואני חושב שהוא חייב להיכנס לכדורגל שלנו כי הוא מאוד חשוב. התחלתי לעבוד על סדר היום שלי ואני אעשה את האימון שלי לפני שאגיע למתחם. התפקיד שלי הוא להגיע יום יום וללוות את השחקנים. אם אצטרך להיות בבית וגן ב-10:00, אגיע ב-08:30, אתאמן לבדי ורק אז אעלה על ג’ינס וחולצה ואגש לעבודה”.

לא מתכוון לוותר על אימונים. יוסי בניון (דני מרון)

מצבו הכלכלי: “אף פעם לא לקחתי החלטות לפי זה ו-ויתרתי לאורך הדרך על כסף, זה לא היה חשוב לי. ברור שכיום אני יכול להיות הרבה יותר רגוע מהבחינה הזו ואין סיבה שהעובדה שהרווחתי הרבה תשנה אותי. גדלתי בבית מתחת לממוצע, היינו מתחת לקו העוני ושנים נסעתי לאימונים בטרמפים. בקושי כרטיסיה לאוטובוס הייתה לנו, אבל בגלל האהבה של המשפחה אף פעם לא הרגשתי שחסר לי משהו. אני יכול להגיד שההורים שלי, האחים שלי והמשפחה שלי אשתי – אני עוזר להם מתי שאני יכול והם גם יכולים להיות רגעים מהבחינה הזו”.

החלום הגדול הבא: “אני מקווה ורואה את עצמי עושה עוד סיבוב בעתיד באירופה כמנהל מקצועי. אני לא רוצה להיות מאמן כרגע, אבל בחו”ל יש הרבה אופציות”.

פנדלים: “אני הכי פחות טוב בזה וראו את זה גם במשחק האחרון בקריירה שלי. אני ופנדלים קצת לא הולכים ביחד”.

האלימות ביציעים: “זה הרבה פחות ממה שהיה בעבר, אבל עדיין יש הבדל בין חו”ל לבין ישראל. זו תרבות שלמה ובאירופה היא אחרת”.

חולם על סיבוב נוסף באירופה, הפעם בתפקיד ניהולי. בניון במשחק הפרישה (דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי