מיכה בראיון אליפות: “ב”ש, חיפה ובית”ר לא יהיו כאלה חלשות בעונה הבאה”

play דור מיכה
דור מיכה | דני מרון
מכבי תל אביב - מכבי נתניה 0:3 03:34

איביץ' ("אמר שאני מספר 10"), העונה שלו ("בחיים לא רצתי ככה"), אירופה ("חולם על ספרד"), אלופות ("המקום האידיאלי עבורנו הוא הליגה האירופית"). וגם: עטר, דסה, בלומפילד ורצף אליפויות. שחקן העונה מדבר

“היו לי כבר עונות עם מספרים כמו השנה, כך שזה לא משהו חריג. העונה שעברה הייתה פחות טובה עבורי, אבל כמעט בכל עונה הגעתי למספר דו ספרתי של בישולים. מה שהיה טוב אצלי השנה זו היציבות. אני חושב ששמרתי על רמה גבוהה כמעט לאורך כל הדרך ובניגוד לשנים עברו גם התחלתי את העונה טוב. עשיתי הכנה יותר טובה בקיץ וזה משהו שמאוד עזר לי להתחיל טוב. הדובר הוא דור מיכה, שחקן העונה של האלופה הנכנסת מכבי תל אביב שהביסה הערב (שבת) את מכבי נתניה 0:3 והניפה את הצלחת במשחק הבית האחרון שלה העונה.

על מצבו הבריאותי: “הפציעה שהייתה לי לפני חודשיים קצת חזרה, אבל לא משהו רציני. אולי חזרתי לשחק קצת מוקדם מידי כי הרגשתי חזק, אבל כנראה עכשיו זה הזמן להיפצע (צוחק), למרות שכמובן שזה אף פעם לא דבר טוב”.

על ראיית המשחק שמאפיינת אותו: “אני משתדל להסתכל על האופציות לפני שהכדור מגיע אליי. אני יודע לזהות מי משחק איתי ומכיר את התנועות של כולם. אני יודע שאם אכנס לאמצע אז דסה יעשה תנועה ועטר יבוא משמאל. אחת הבעיות שלי בשנה שעברה הייתה שלא היו במכבי שחקני עומק והשנה, כשיש קצת יותר שחקנים כאלה, הרבה יותר קל לי לבוא לידי ביטוי”.

המנהיגות שהפגין במהלך העונה: “בקבוצה כמו מכבי לא אומרים לך לקחת את הקבוצה, זה לא עובד ככה. מה שכן, אחרי חודש או חודשיים בתוך העונה איביץ’ בא אליי ואמר ‘אמרו לי שאתה שחקן כנף, אתה מספר 10 שצריך להיות חופשי ולהסתובב כל הזמן’ – זה נתן לי המון ביטחון להמשך”.


“אחד המאמנים החזקים שהיו פה” (דני מרון)

האם זה יספיק לעונה הבאה: “לליגת האלופות לדעתי זה לא מספיק טוב, יהיה מאוד קשה, אבל אני סומך על הצוות שיעשה חיזוקים איפה שצריך. לקבוצה ישראלית קשה מאוד להגיע לליגת האלופות, נעשה את הכל בשביל שזה כן יקרה, אבל המקום האידיאלי עבורנו הוא הליגה האירופית”.

נבחרת ישראל: “קשה לשפוט אותי כי לא באמת שיחקתי יותר מידי, שותפתי לאורך השנים רק בשלושה משחקים וכולם ידידות. אני שנים רבות במכבי ויש לי מעל 50 הופעות בזירה האירופית נגד יריבות לא פחות טובות מאשר אלו שפוגשים בנבחרות. אני אף פעם לא אגיד שמגיע לי לפתוח בנבחרת כי יש תחרות קשה והמון שחקנים טובים, אבל כן הייתי יכול לקבל טיפה יותר צ’אנסים”.

מעבר לאירופה: “יש לי תשוקה לצאת, אבל רק למקומות מאוד מסוימים שאני מאוד רוצה ובראש זה ספרד שזה החלום שלי כבר הרבה מאוד שנים. צריך שיהיו הצעות טובות ואם לומר את האמת לא הייתה עדיין הצעה מספיק מאתגרת”.

רצף אליפויות: “אני מקווה שהתחלנו רצף של אליפויות, אבל ברור לנו שעונה כזו לא תחזור. ב”ש, חיפה ובית”ר לא יהיו כאלה חלשות בעונה הבאה, זה ברור לנו. שלוש אליפויות ברצף, אנחנו יכולים לחזור על זה שוב. הליגה חלשה? כנראה שזה שילוב, כי הגדולות היו צריכות להיות עם יותר נקודות, אבל זה ממש לא מוריד ממה שאנחנו עשינו”.


תחילתו של רצף? (דני מרון)

על ולדימיר איביץ’: “הקבוצה התחדשה לגמרי. היינו קבוצה טיפה מבוגרת בעונה שעברה והגיע דם חדש עם הרבה צעירים. הייתה היררכיה מאוד ברורה ובריאה לקבוצה מתחילת הדרך. השינוי שאיביץ’ הביא לנו, אני לא אקרא לזה משמעת, הוא הרבה יותר חזק מאנשים שהיו פה בעבר. טקטית היינו קבוצה מאוד ממושמעת ומאומנת. אני יכול להגיד שהרבה שערים שהבקענו באימון הובקעו אחד לאחד גם במשחקים. אינטנסיביות, אני לא זוכר את עצמי רץ כל כך הרבה במשחקים ובאימונים”.

על ג’ורדי קרויף: “נוצרה חברות בשנים שהוא היה מנהל מקצועי והוא עשה את התפקיד שלו בצורה מדהימה, אך כשהוא עבר להיות מאמן היחסים כבר היו קרובים מידי”.

על אלי דסה: “אני מאוד אשמח אם הוא יישאר פה, אבל זה תלוי בהצעות שיהיו לו. בארץ אין לו לאן ללכת, הרי הוא נמצא במקום הכי טוב שיכול להיות. אם יהיו לו הצעות מליגות גדולות, אז כמובן שאני הכי אשמח בשבילו”.

על אלירן עטר: “אני חושב שהוא חייב להישאר ואני מקווה שזה מה שיקרה בסוף”.

חזרה לבלומפילד: “מרגש ממש, מחכים לזה בטירוף, אבל אני לא בציפייה גדולה כי אני שומע שזה כל הזמן מתעכב. בסוף נשחק שם, השאלה מתי זה יקרה”.

(דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי