מכבי חיפה השעתה את עוואד: “אני מצטער בפני כולם”

play ניקיטה רוקאביצה, אטיין ריינן
ניקיטה רוקאביצה, אטיין ריינן | דני מרון
הפועל חדרה - מכבי חיפה 0:2 02:33

החלוץ נענש בחומרה לאחר היריקה: "עבודה קשה יכולה להישכח, למדתי הרבה". לאחר ההפסד לחדרה, במועדון הופתעו מהחילופים של בלבול: "זה מוזר". שחר שוחח עם בן דב, דראמה צפוי להיבחן עד סוף השבוע

חלוץ מכבי חיפה מוחמד עוואד הושעה הבוקר (שלישי) מאימוני מכבי חיפה ופרסם הודעת התנצלות לאחר שירק על יהב גורפינקל והורחק: “רגע אחד רע אתמול לימד אותי הרבה. עבודה קשה יכולה להישכח ברגע אחד, רגש זה דבר שחייבים לשלוט בו”, כתב החלוץ והוסיף: “שנייה אחת של איבוד ריכוז ושליטה פגעה בחברים שלי, במועדון שלי, ובאוהדים שלנו ואני מצטער. מצטער בפני יהב שהוא חבר ילדות, מצטער בפני החברים, בפני המאמנים ובפני האוהדים שלנו”.

ממכבי חיפה נמסר בתגובה: “מוחמד עוואד הושעה מאימוני מכבי חיפה בעקבות המקרה לאחר שיחה שהתקיימה בין המאמן מרקו בלבול, מנהל הקבוצה רפי אוסמו והשחקן. מועדון כדורגל מכבי חיפה מגנה את המעשה”.

בתוך כך, כעס גדול במכבי חיפה בעקבות ההפסד 2:0 להפועל חדרה, כאשר עיקר הביקורת הם על השחקנים שלטענת גורמים במועדון הגיעו לא מוכנים מנטאלית למשחק. “חלק מהשחקנים הגיעו שחצנים ויהירים. אולי יש כאלה שכבר חושבים שמקומם בעונה הבאה מובטח, והם טועים בגדול”, אמר גורם בכרמל. כלפי המאמן מרקו בלבול נשמעו קולות מופתעים, בעיקר על ההרכב הראשון ועל כך שמוחמד עוואד, שלא זכה להזדמנויות מרובות בתקופה האחרונה, פתח בהרכב.

התנצל והושעה. מוחמד עוואד (דני מרון)

בנוסף, בכרמל טענו כי גם החילופים של בלבול לא הועילו – הן היציאה של ג’ורג’ מנדג’ק וגם ההפתעה בהכנסתו של רועי קהת שקיבל דקות משחק לאחר חמישה חודשים. “קהת כבר זמן רב לא בתוכניות, ומצד שני מוחמד אבו פאני הגיע בינואר ולא קיבל הזדמנות מספקת. החלטה מוזרה של המאמן”, אמרו בכרמל. הנשיא יעקב שחר נכח במשחק ובחר שלא לשוחח עם הצוות המקצועי, אלא שוחח עם המנכ”ל אסף בן דב.

מוחמד עוואד נראה כעוס בסיום המשחק, בעיקר בשל עבירת המשמעת שביצע כאשר ירק על מגן חדרה יהב גורפינקל כאשר השניים גדלו יחד במחלקת הנוער של הירוקים. כבר במהלך הלילה שלח עוואד הודעת התנצלות לגורפינקל וכתב: “אני מצטער. זה לא היה בכוונה, אתה יודע כמה אני אוהב אותך. עשיתי טעות בלי לחשוב ועוד לך על מי שגדל איתי וחבר טוב שלי. אני באמת מצטער”. בחיפה ציינו כי החלוץ הביע את כאבו גם בפני אנשי הקבוצה וטען כי פעל מתוך אמוציה. בימים הקרובים אמורים ראשי חיפה ובלבול עצמו להחליט על העונש אותו יקבל עוואד. במועדון הביעו ביקורת קשה על התנהלותו של עוואד, שכאמור קיבל הזדמנות בהרכב הראשון לאחר זמן רב. “מדובר בשחקן צעיר ומוכשר שהיה חייב להיות יותר רגוע ולבטח לא להתנהג בצורה כזאת. זה לא מתאים למכבי חיפה ועוואד יקבל את העונש הראוי”, אמרו במועדון.

עוואד. “יקבל את העונש הראוי” (דני מרון)

מי שנכח במשחק וצפה בו מהיציע היה הנבחן החדש עוסמאן דראמה. האחרון ששיחק בשנה האחרונה בליגה הראשונה בפורטוגל הגיע בהמלצתם של צוות הסקאוטינג, ואתמול ישב לצדו של אלון חרזי ביציע בנתניה. בחיפה סיפרו כי גם עוזר המאמן בואה מורטה המליץ על הקשר שצפוי להיבחן עד סוף השבוע.

בנושא אחר, במועדון הירוק ממשיכים בחיפושים אחר מנהל מקצועי למחלקת הנוער ונראה כי המועמד הרציני הוא הספרדי לואיס ויסנטה מתאו. מתאו בן ה-34 שעבד בעיקר בוולנסיה כבר היה במספר ימי התרשמות בחיפה וכעת צפוי להגיע שוב לישראל, להיפגש עם שחר ובן דב ולספר על תוכניותיו במועדון הירוק בשנים הקרובות.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי