“כל מי שלא העריך, זלזל בי ופסל מבלי להכיר אותי – שיאכל את הכובע”

play אבי בוחבוט
אבי בוחבוט | דני מרון
מ.ס אשדוד - הפועל חיפה 0:1 02:50

אחרי ההישארות המטורפת בליגה, מאמן אשדוד אבי בוחבוט סוגר חשבונות פתוחים, מפרגן למי שצריך וזורק רמז עבה לג'קי בן זקן: "ברור שהייתי רוצה לשמוע דברים אחרים, אבל אני בטוח שהוא יקבל את ההחלטה הנכונה"

וידוי: שעה לפני שריקת הפתיחה למשחק הליגה בין מ.ס אשדוד למכבי פ”ת (0:3) הייתי בחדר ההלבשה האשדודי.

שמעתי שם את צוות המאמנים משה אוחיון ואבי בוחבוט, יחד עם מאמן הכושר יוסי פחימה ומאמן השוערים איתי זילפה, ראיתי את הסימונים שלהם על הלוח ויצאתי משם עם תובנה ברורה לחלוטין: אבי בוחבוט הוא לא “בובה”. לא כשהגיע בזכות תעודת הפרו שלו ובטח לא במשחקי הפלייאוף התחתון כשהיה פקטור במסע ההישרדות ההירואי של אשדוד, שהסתיים שלשום בהישארות בליגה, כמעט כנגד כל הסיכויים.

“ברור שלא נעים לשמוע שאני בובה. ברור שזה צרם לי. ברור שהילדים התאכזבו לשמוע כשסיפרו להם בבית הספר, אבל החלטתי להדחיק”, מספר בוחבוט בראיון ל”ספורט1″, “בסופו של דבר לא הלכתי לבית מרקחת וקניתי את תעודת הפרו שלי. אני מאמן כבר הרבה שנים, אימנתי בליגה הלאומית ולקחתי צעד אחורה מסיבות משפחתיות”.

בוחבוט מחזיק בתעודת ה-PRO כבר תשע שנים, וכמה סמלי שמי שהעניק לו את התעודה היה לא אחר מאשר אבי לוזון, אז יו”ר ההתאחדות לכדורגל. קורס ה-PRO הוא הבכיר ביותר של אופ”א ועוסק בניהול ובאימון, ובלעדיו אין אישור לאמן בליגת העל.


“החלטתי להדחיק”. אבי בוחבוט (דני מרון)

“בוודאי שאני בשל להיות מאמן לגיטימי בליגת העל. אני סומך על הידע שלי, על האיכויות שלי. אני יודע להתחבר אל השחקנים, וכמעט תמיד גם הם מתחברים אליי. זה גם היה חלק בלתי נפרד מההצלחה באשדוד”, אומר בוחבוט וממהר להבהיר בפעם המי יודע כמה: “זו לא הצלחה שלי. זו הצלחה של משה אוחיון ושלי יחד. עבדנו כצוות. כל מה שקרה באשדוד בחודשים האחרונים היה בשיתוף פעולה מלא. הייתה חלוקת עבודה בנינו. הוא העביר את חלק האימון שלו, ואני את חלק האימון שלי, וכמובן בזכות השחקנים המדהימים”.

מה זה לעבוד בצוות? מי נותן את המילה האחרונה?

“בוא נתחיל מזה שמי שיש לו אגו, לא יכול לעבוד בצוות. אישה צריכה לעבוד עם הבעל, ולא מול הבעל. גם כשאימנתי בהפועל ירוחם, עשיתי את זה בצוות עם צ’רלי פרץ ועלינו יחד ליגה ועוד ליגה. בכדורגל שלנו צריכים לעבוד בצוות, לא במילים יפות אלא בהרמוניה מלאה, וזה בדיוק מה שהיה לי עם אוחיון. יחד ידענו לגעת בכל שחקן, יחד ידענו לנטרל רעשי רקע, ואתה יודע מה? יחד גם החלטנו לוותר על הדרך שלנו למען הצלחת הקבוצה”.

מה הכוונה לוותר על הדרך?

“ידענו לשים את הדברים הלא טובים בצד, ואני מתכוון בעיקר למקרה רומן הבראן ותאונת הדרכים. ברור לך שאם זה היה קורה בחודש אוקטובר או נובמבר, היינו מתנהגים אחרת לגמרי. מטפלים בבעיה כמו שצריך. אבל במצב שהיינו בו, ידענו שאם נתעסק בדברים שמחוץ לכדורגל, אשדוד לא תישאר”.

“ויתרנו על הדרך בפרשת הבראן” (מאור אלקסלסי)

“ברור שאני רוצה להמשיך”

את קריירת האימון שלו הוא החל בקבוצת הפועל משוש שגב שלום, שמשתרכת היום בליגה ג’. אחר כך אימן את הפועל ערד, חזר לשגב שלום, לפני שאימן את מכבי באר שבע, העיר שבה הוא מתגורר. לאזור המרכז הגיע לראשונה כעוזר מאמן במכבי עירוני בת ים (קבוצה שכבר מזמן לא קיימת), חזר למכבי ב”ש והגיע שוב לבת ים אבל כמאמן ראשי בליגה א’. הפועל ערד ומכבי ב”ש עוד חזרו לכרטיס הביקור שלו, עד שעשה קידום רציני ושימש עוזרו של שרון אביטן באימון הפועל אשקלון. תעודת ה-PRO כבר הייתה בכיסו והחלומות הגדולים נרקמו. אחר כך חרש את הנגב, ירוחם ודימונה ושוב ב”ש, ועכשיו הוא מקווה שההצלחה להשאיר את אשדוד בליגה תוביל אותו גם לאימון הקבוצה בעונה הבאה.

“ברור שאני רוצה להמשיך. שנינו רוצים, גם אוחיון. נכון שאימנתי עד היום בליגות הנמוכות, אבל יש לי את כל מה שצריך להיות”, הוא מבהיר, “כולם קופצים על כך שג’קי בן זקן אמר מיד לאחר המשחק שהוא צריך עוד להחליט מי יאמן, ואני חושב שזה בסדר גמור. על מה הרעש? ברור שהייתה רוצה לשמוע דברים אחרים, אבל אני לא חושב שמיד אחרי המשחק ג’קי היה צריך להגיד שאנחנו המאמנים. הוא יעשה את חשבון הנפש עם עצמו ואף אחד עוד לא אמר שאנחנו לא ממשיכים. צריך יום-יומיים. הרי היה כאן תסריט שאף במאי לא היה כותב. אני בטוח שהוא יקבל את ההחלטה הנכונה, הוא לא פראייר. הוא איש כדורגל שמבין עניין”.

“ראיתי את חיים סילבס וחשבתי שזה יובל נעים”מלבד ההישארות, ממה עוד אתה מרוצה?

“מכך שבחמישה המשחקים האחרונים, מעבר לניצחונות, גם שיחקנו כדורגל. הגדולה שלנו באותם משחקים הייתה שידענו לעבוד ולא להתעסק בשטויות. עובדה: בכל פעם שקרה משהו שלילי במועדון אספנו את עצמנו וניצחנו. אתה מזכיר לי שלפני המשחק מול הפועל חיפה, נשאלתי אם לא הייתה אצלנו השבוע איזו בעיה, איזו תאונה, איזו נהיגה בשכרות, ואמרתי שהיו טילים מעל הראש שלנו, וזה נכון. אני גר בבאר שבע, וגם באשדוד לא היה שקט”.

איך היו הפועל חיפה בשבת? אדישים? הם ניסו בכלל להבקיע?

“להבנתי הם נתנו 200% במשחק. ראיתי את חיים סילבס על הקווים וחשבתי שזה יובל נעים. ברור שהם עשו הכל כדי לנצח אותנו, וזה בסדר גמור”.

לא תגיד איזו מילה לאותם פרשנים שזלזלו ביכולת שלך?

“יש שלושה דברים חשובים בחיים: מילים, זמן והזדמנות. תמיד ידעתי שאחרי המילים צריך את הזמן כדי לנצל את ההזדמנות שניתנה לי, וזה בדיוק מה שקרה. כל מי שלא העריך את היכולת שלי, זלזל בידע שלי, ופסל מבלי להכיר אותי – שיאכל את הכובע. מבחינתי זה עבר. מי שלא יודע להקשיב, לעולם לא ילמד. ידענו להקשיב לכל אחד, גם לשחקנים. התחברנו אליהם והם התחברו אלינו. ידענו איך לעשות זאת הכי נכון. מצאנו את השחקנים שהיו מוכנים לתת עבור הקבוצה, עבור הסמל שלה ועבור עצמם. כל הקרדיט מגיע להם. הם הרימו את עצמם מהקרשים. היה קשה לשחקנים כמו גל צרויה ורועי גורדנה להשתלב ולהיכנס מיד לעניינים, אבל בסופו של דבר הם תרמו את חלקם, ועל גורדנה אני יכול להגיד לך שהוא כוכב כדורגל”.

“כוכב כדורגל”. רועי גורדנה (עדי אבישי)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי