בית”ר תגיש תביעה אזרחית נגד אוהדיה שפרצו למגרש במושבה

play משה חוגג
משה חוגג | דני מרון
הפועל רעננה - בית"ר ירושלים 2:1 02:41

לאחר שעונשה של הקבוצה קוצץ, החליט משה חוגג לצאת כנגד שלושת האוהדים שנכנסו לשדה המשחק וינסה למצות כנגדם את כל ההליכים המשפטיים. המועדון חנך את בית הספר לכדורגל במועצה האזורית שדות הנגב

בית הדין העליון של ההתאחדות במושב שכלל שלושה דיינים השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, עורך הדין אסף הדסי והשופטת בדימוס אסתר קובו, קיבל היום (שלישי) את ערעורה של בית”ר ירושלים בדיון על פריצת שלושה מאוהדי הקבוצה לתוך המגרש במשחק החוץ נגד הפועל תל אביב במושבה, והקל בעונשה, כשהפחית את הקנס שהושת על המועדון מ-25 אלף שקלים ל-12 אלף שקלים בלבד.

בפסק הדין שניתן היום נכתב בין השאר: “לאחר ששמענו את טיעוני המערערת ועיינו בחומר שהוגש לנו, הגענו לכלל מסקנה כי מן הראוי להקל במידת מה בעונש הקנס שהוטל על המערערת”. עוד נכתב בפסק הדין: “במקרה דנן עשתה המערערת כל שביכולתה על מנת למנוע את האירוע ולהגיב עליו בצורה הולמת, כאמור על ידי פינוי מידי של האוהדים הבאתם לחקירה משטרתית והמגמה להגיש נגדם תביעות אזרחיות. יש לברך על צעדים אלה ולעודד נקיטת אמצעים שכאלה נגד האוהדים הפורעים”.

כעת מתכוון הבעלים משה חוגג, להגיש תביעה אזרחית כנגד האוהדים שפרצו לשדה המשחק וינסה למצות כנגדם את כל ההליכים המשפטיים האפשריים, בגין הנזק הכספי והמשמעתי שננקט כנגד הקבוצה. חוגג כבר הצהיר בעבר כי לא יסבול הפרות סדר והתפרעות של אוהדי הקבוצה וכפי שהבטיח לתבוע אישית אוהדים שיתנהגו בצורה גזענית, כך הוא מתכוון לעשות כעת ובמקרים עתידיים, בהם תוזמן בית”ר לבית הדין בשל התפרעות אוהדים.

עונשה של בית”ר הופחת לאחר הערעור אבל חוגג לא נשאר חייב לשלושת האוהדים (דני מרון)

בתוך כך, הגיעה היום הקבוצה לחנוכת בית הספר לכדורגל, במועצה האזורית ‘שדות הנגב’, כשבוע לאחר שהביקור נדחה בשל המצב הביטחוני וירי הטילים שהיה ביזור רצועת עזה וישובי הסביבה. כל שחקני הקבוצה, כולל אלה שמסיימים חוזה בסוף החודש והמאמן ניר קלינגר נכחו באירוע, כמו גם המנהל המקצועי החדש יוסי בניון. במסגרת הביקור שוחחו שחקני הקבוצה, עם ילדי האזור, שחלקם לקחו חלק בסדנה לטיפול בהלם וחרדה, בעקבות האירועים הביטחוניים באזור.

ראש המועצה תמיר עידאן, קידם בברכה את אנשי בית”ר ירושלים ואף העניק תעודת הוקרה ליושב ראש בית”ר, אלי אוחנה שאמר בין השאר: “יהיה פה בית ספר לכדורגל או אקדמיה של ילדים תחת המותג של בית”ר ירושלים ומי יודע אולי בתקווה שיצאו שחקנים מפה לבית”ר או בכלל לליגה הישראלית. בית”ר ירושלים זה מועדון גדול בלי שום קשר איפה הם מסיימים את העונה בטבלה”. 

“הגודל של המועדון נקבע לפי ההיסטוריה שלו, לפי כמות האוהדים, לפי העוצמה של המועדון, אני חושב שאין מועדון בישראל שיש לו עוצמה כמו שיש לבית”ר ירושלים וזה מוכח פעם אחר פעם אם אנחנו מגיעים לכל חור בארץ ויש לנו כמויות של אוהדים אז אני חושב שזה מראה על העוצמה והחשיבות של המועדון הזה”.

יוסי בניון נכח בחנוכת בית הספר לכדורגל לכדורגל, הפעם בתפקיד המנהל המקצועי (דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי