רמזור אדום: אוראל דגני ניצב בפני צומת דרכים

אוראל דגני
אוראל דגני | יוני אריאלי

השער הזכור בדרבי, ההקרבה למען המועדון בעת הירידה ללאומית, הפזילה למחוזות אחרים מטעמים כספיים והתלות במו"מ בין אלחמיד לסלטיק, שעשוי לקבוע את עתידו. סיכום ביניים על מצבו של בלם הפועל תל אביב

כל התקופה של אוראל דגני בהפועל ת”א היא רכבת הרים אחת גדולה. לצד הצלחות הייתה גם ירידה טראומתית לליגה הלאומית, מול שכר גבוה שקיבל הייתה גם דרישה להחזר כספים, בד בבד עם הופעות על כר הדשא הוא גם התדיין עם הקבוצה במוסד לבוררות ושיא השיאים היה השבוע, כשהאדומים מתל אביב חידשו את האימונים.

דגני, מתוקף היותו קפטן, הגיע יחד עם מאמנו החדש ניסו אביטן למסיבת העיתונאים לקראת העונה החדשה. הדברים שהשמיע שם לא נעמו לאוזן אדומה ובהמשך גרמו לפנים אדומות וכועסות: “אני יכול לספר את הסיפור שלי, כי אני שומע את מה שקורה בחוץ”, אמר דגני והותיר את הנוכחים משתהים: “אני חושב ששחקן כדורגל שמבקש שדרוג אחרי עונה טובה – זה בהחלט לגיטימי. יש לי ביקוש בארץ ובחו”ל ושיחקתי בנבחרת. אשמח להישאר פה במועדון כי זה בית בשבילי, אבל לא יכול להבטיח שאשאר אם לא אקבל שדרוג. קבעתם שזה 20 אלף דולר? אני לא מנהל מו”מ בתקשורת, הבעלים יודעים מה אני רוצה”.

בהפועל ת”א התקשו להבליג על הדברים. הפרסומים על העברת סרט הקפטן לרכש מאור בוזגלו לא נעמו גם לבלם עצמו. אתמול הוא כבר לא הופיע לאימון ורב סרן שמועתי הרחיק לכת, כרגיל, אבל דגני עצמו הרגיע את כולם כשפרסם בחשבון האינסטגרם שלו: “חברים, אני באמת חולה! עם 39.5 מעלות. מי שלא מאמין מוזמן להביא לי מרק”. מלבד הפרסום הזה דאג דגני לעדכן גם את ראשי הקבוצה על מחלתו ובהפועל ת”א אכן אישרו שקיבלו הודעה כזו והם מאחלים לו החלמה מהירה.

דגני במסיבת העיתונאים. הפתיע בדבריו (יוני אריאלי)

דגני הוא הרמזור הכי בוהק בכדורגל הישראלי. יצא לדרך בצהוב של מכבי נתניה, המשיך בנסיעה עם הירוק של מכבי חיפה ועכשיו הוא נעצר באדום של הפועל ת”א, דווקא הקבוצה בשורותיה שיחק יותר מאשר בשתי הקבוצות האחרות. השם שלו אכן מוזכר בבית”ר ירושלים ובהפועל ב”ש, אי אפשר לומר שהוא לא “מבוקש”, אבל בינואר בשנה שעברה הוא חתם על הארכת חוזה בהפועל ת”א עד שנת 2022 ובתמורה לכך הוסיפה הפועל ת”א סעיף יציאה בסך 400 אלף דולר. בבית”ר ירושלים לא מוכנים לשלם את סעיף היציאה, בהפועל ב”ש אולי כן, אבל גם הם לא ממהרים לעשות את זה.

“אני יכול להבין את הבעלים ואני מבין גם את הצד שלי. כל אחד מסתכל על המטבע מהצד שלו”, אמר השחקן, וכשנשאל לגבי סרט הקפטן שאולי יועבר לבוזגלו אמר: “אני מנסה בדרך כלל לא להקשיב למה שקורה בתקשורת, אבל פה אני כן רוצה להגיב: כשקראתי את זה – זה מאוד פגע בי. חששתי שזה הגיע מהדלפה של מישהו. אני, בתור קפטן הפועל ת”א, יכול להגיד שקפטן זה לא דבר שאפשר לקחת ממך. קפטן זה מי ומה שאתה. מה שאתה עושה ביום יום במגרש ובחדר הלבשה ואת זה אי אפשר לקחת ממך. כמובן שאצטער אם לא אהיה הקפטן בעונה הבאה, אבל אם מציעים לשחקן בכיר להגיע להפועל ולהביא לו את הסרט – אעשה את מה שצריך לטובת הקבוצה”.

כך או אחרת, “סערת דגני” הפכה לשיחת היום במועדון האדום ואתמול אפילו נדחק נושא מאור בוזגלו לקרן זווית. ראשי הקבוצה רומזים שאין להם סיבה להיפגש עם השחקן. לטענתם יש לו חוזה מהגבוהים ביותר בקבוצה ואין להם כוונה לשדרג אותו. במקרה של תשלום סעיף השחרור לא יוכלו האחים ניסנוב להתנגד גם אם זה יקרה ב-13 ביולי, יום אחד לפני המראת הקבוצה למחנה האימונים בפולין.


 דגני באימון הבכורה. אהבה מהקהל, קצר עם המועדון (יוני אריאלי)

המקורבים לאוראל דגני מספרים לא רק על הצעות מקומיות שיש לבלם בן ה-30, אלא גם על שתי הצעות מהליגה ההולנדית ובמקרה כזה יצטרכו ההולנדים לשלם “רק” 200 אלף דולר, גובהו של סעיף היציאה שלו לחו”ל. בארץ הוא תלוי במידת הרצינות של המו”מ המתנהל בין סלטיק הסקוטית לבלם הפועל ב”ש, חאתם עבד אלחמיד. אם אלחמיד אכן יעזוב, לא ייעשה שום ניסיון להחזיר את שיר צדק לפעילות, אלא ישולם סעיף השחרור להפועל ת”א ודגני יאייש את מרכז ההגנה של באר שבע יחד עם לואי טאהא.

למרות הכעס הרב שיש בוולפסון, בנוגע דגני צריך לציין שלבלם גם נקודות זכות לא מעטות. אף אחד מראשי הקבוצה, ובטח לא מאוהדיה, לא שוכח את הדברים שאמר אחרי הירידה לליגה הלאומית: “אני יודע שהקריירה שלי נפגעה, אבל אני רואה אתגר גדול מאוד להישאר בה ולהיות שותף לעלייה שלה”. ההחלטה שלו להישאר גרמה לו גם לשים בצד את תביעת הבוררות. הוא הרגיש אז מוערך במועדון והיה שלם לחלוטין עם ההחלטה.

זאת ועוד: כשהתבקש לפני כשנה להביע את דעתו על תפקוד הבעלים אמר כי “אפשר לכעוס עליהם, ואפשר להיות עצבניים, אבל בזמן הפירוק חוץ מהם לא בא אף אחד אחר וקנה את המועדון. אפשר להגיד שהם לא משקיעים הרבה ולהוסיף עוד טענות כאלה ואחרות אבל בלעדיהם הפועל ת”א לא הייתה נראית ככה. גם אם הם שמו 100 שקל, מיליון או 10 מיליון, הם הצילו אותה. צריך להעריך את זה וגם את העובדה שאם יבוא מיליונר הם יזוזו הצידה ויתנו לו להשקיע יותר. הם הרי אוהדי הפועל ורוצים בטובת המועדון”.

דגני. ירד עם הפועל ת”א ללאומית (מאור אלקסלסי)

והאוהדים? הם לא יכולים לשכוח אפילו לרגע אחד את אותו שער שכבש דגני בדרבי התל אביבי בבלומפילד למרות שזה היה לפני חמש שנים ולמרות שזה השער היחיד שלו במדים האדומים בליגת העל. הפועל ת”א הציגה באותו משחק את המחצית הראשונה הטובה ביותר שלה בדרבי בעונת האליפות הזוהרת של הצהובים עם פאולו סוזה וסיימה את המחצית ביתרון 0-3 בדרך לניצחון 1-3.

סיכום ביניים: הילד שנולד בפרדס חנה-כרכור וגדל במכבי נתניה, נמכר בזמנו במיליון דולר למכבי חיפה, ואחרי הצלחות יחסיות אפילו מצא את עצמו ברשימת המנודים של הירוקים, הגיע להפועל ת”א, חזר למכבי חיפה, חתם על חוזה ארוך טווח בהפועל ת”א, ואם תתעמקו בדו”ח המפרק מטעם בית המשפט של התל-אביבים עוד תמצאו שם שהפועל ת”א חייבת לו סכום לא מבוטל מתקופת “הראל אחזקות”. 400 אלף דולר? יכול להיות שאפשר גם בפחות.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי