דרך חדשה: באר שבע מקווה שדוד קלטינס ייכנס לנעליו של ג’ון אוגו

play דוד קלטינס
דוד קלטינס | דני מרון
הכנה: הפועל באר שבע - אולימפיאקוס 2:2 01:48

היהלום שהגיע מבית"ר ירושלים יפתח הערב (חמישי ב-18:20, שידור ישיר בספורט1) פרק חדש בקריירה כאשר קבוצתו תתחיל את המסע האירופי באלבניה ותקווה להחזיר את תואר האליפות שנדד לתל אביב

כמי שעלה לבוגרים של בית”ר ירושלים בגיל 18, זומן לסגל הנבחרת הבוגרת של ישראל כעבור שלוש שנים וזכה לקריאות “דוד המלך” מהאוהדים באצטדיון “טדי”, דוד קלטינס אמור היה להיות השחקן הכי בטוח בהרכב של הקבוצה מהבירה.

אולם במקום להפוך לסמל צהוב-שחור ושחקן מפתח לשנים ארוכות בבית וגן, הקשר האחורי שמצא עצמו בשנים האחרונות מתפקד גם כבלם ומגן ימני, יפתח הערב (חמישי ב-18:20, ישיר בספורט1) את העונה בשורות הפועל באר שבע, שמקווה כי הוא זה שיצליח למלא את הנעלים הגדולות שהשאיר הניגרי ג’ון אוגו, מהשחקנים הזרים הגדולים בהיסטוריה של המועדון, שהיה שותף מרכזי לזכייה בשלושת האליפויות הרצופות.

דו-קרב אינטרנטי עם חוגג לאחר שקיבל הזדמנות בקבוצה הבוגרת של בית”ר מסלובודאן דראפיץ’ ושי ברדה במהלך עונת 2015/16, קלטינס סומן על ידי רבים כדבר הגדול הבא בכדורגל הישראלי. תוך זמן קצר הוא זומן לסגל הנבחרת הבוגרת של ישראל והספיק לרשום שבע הופעות במדים הלאומיים, מה שגרר בין השאר השוואות לטל בנין. 

עזיבתם של דראפיץ’ וברדה גם סימנה את הדעיכה בקריירה המבטיחה של קלטינס. רן בן שמעון הגיע לבית וגן החליט לתפקד את קלטינס כבלם, כדי לסתום חורים במרכז ההגנה. בהמשך, מצא עצמו קלטינס גם כמגן ימני עקב פציעתו הממושכת של אנטואן קונטה. במקביל, בתקופת אלי טביב, קלטינס יובש לתקופה ממושכת על הספסל, כחלק מהניסיון שלו לזכות בהארכת חוזה.

לאחר העונה המאכזבת שעברה על בית”ר בשנה שעברה, החליט הבעלים, משה חוגג, שלא לשדרג לאף שחקן שנשאר בסגל את החוזה, מה שלא עלה בקנה אחד עם הרצונות של קלטינס, שקיווה לשדרג את חוזהו שאמור היה להסתיים בסוף העונה הקרובה. הפערים במשא ומתן בין נציגו של השחקן להנהלת בית”ר הובילה למתיחות בין הצדדים, כאשר קלטינס שלח מסר לאוהדי הקבוצה דרך האינסטגרם שלו: “אל תאמינו לסכומים שכתוב שמציעים לי, הם רחוקים מהמציאות. אל תאמינו לסכומים שכתוב שאני דורש, הם עוד יותר רחוקים מהמציאות. בתור שחקן בית שמקבל את כל האהבה שאני מקבל ברור שהמטרה הראשונה היא לחתום על חוזה חדש, עם זאת – צריך לזכור שבחוזה הקודם אני כבר עשיתי את ההקרבה למען בית”ר – אני כבר בן 24 ומדובר בחוזה יותר משמעותי לקריירה”.

הראו לו את הדרך החוצה? דוד קלטינס (הפועל באר שבע)

חוגג מיהר לענות לשחקן בסוג של דו-קרב אינטרנטי, כשכתב בפייסבוק: “דיברתי עם דוד ואני מאוד אוהב אותו, הוא שחקן נהדר ואישיות עוד יותר. דחיתי כבר המון הצעות עליו ואין לי בעיה לדחות גם את ההצעה הזו. מצד שני לא ייתכן שבינואר הוא יהפוך לשחק חופשי ובית”ר תיפגע. לא אתן לזה יד. אחרי העונה שעברנו, אני לא חושב שלמישהו מגיע שדרוג. נכשלנו כישלון משמעותי בעונה שחלפה, ולאף אחד לא מגיע פרס. בכל זאת הצענו הצעה משודרגת מאוד. אם מישהו חושב שצריך לתת יותר, אשמח לפרסם את פרטי הבנק של בית”ר ונחכה לקבל ממנו תרומה בשמחה. אם דוד ידחה את ההצעה שלנו, כי מועדון אחר הציע לו הרבה יותר, ולכן יחליט לעבור, נבין אותו ונאחל לו הצלחה”.

באר שבע ניצלה את ההזדמנות

בהפועל באר שבע זיהו את הסיטואציה והחליטו לנצל אותה בניסיון לצרף את קלטינס לסגל המתחדש של ברק בכר. עם עזיבתו של ג’ון אוגו, אדומים חיפשו תחליף הולם בקישור האחורי וכבר בינואר האחרון נרכש קווין טאפוקו, שהגיע ל”טרנר” לאחר חצי עונה מוצלחת בהפועל חדרה. אך מסתבר שמה שטוב לחדרה, לא בהכרח מתאים לבאר שבע. השחקן התמיר שלא הצליח להתאקלם מקצועית, קיבל הודעה בסיום העונה כי הוא לא בתוכניות של בכר ובסוף מצא עצמו בהפועל חיפה. בבאר שבע כאמור ראו את ההזדמנות בצירופו של קלטינס וסימנו אותו כמי שיכול להפוך לדמות מפתח במרכז הקישור. במשא ומתן שהתנהל מול סוכנו, אבי נמני, סיכם השחקן על חוזה לחמש עונות, כאשר קלטינס צפוי להרוויח כ-230 אלף דולר בעונה הראשונה בבאר שבע ושכרו ישודרג ב-10 אחוזים בכל עונה.

אגב, גם מכבי תל אביב חשקה בשחקן שלבסוף החליט ללכת על האופציה הבאר שבעית. לא מן הנמנע כי קלטינס עשה זאת בעקבות הזוגיות הצמודה שלו עם הדוגמנית הבאר שבעית, שרון אייזנברג. השניים צמודים כבר ארבע שנים וקלטינס נהג לבקר את חברתו בבירת הנגב בתדירות גבוהה.

המשא ומתן בין בית”ר לבאר שבע לא היה מסובך. מאז שחוגג רכש את בית”ר בקיץ שעבר, הועברו בין הקבוצות כמויות נכבדות של שחקנים, כשרק ימים ספורים לפני כן, מיכאל אוחנה נמכר מבאר שבע לבית”ר בכשני מיליון יורו. המועדונים סיכמו כי באר שבע אמורה לשלם עבור קלטינס כמיליון וחצי, אשר יקוזזו מהסכום אותו אמורה הייתה בית”ר לשלם עבור אוחנה.

ייכנס לנעלים של ג’ון אוגו? דוד קלטינס (הפועל באר שבע)

עם ההודעה על השלמת העסקה, פרסם קלטינס פוסט פרידה מבית”ר ירושלים. כשכתב בין השאר: “סיימתי פרק נכבד מחיי במועדון בו גדלתי ואני רוצה לומר תודה רבה על תמיכה ואהבה חסרת תקדים. תודה לאוהדים על כמה מהרגעים המאושרים והטהורים בחיים שלי, האהבה שקיבלתי לעולם לא תילקח כמובנת מאליה ואתם תמיד תהיו בלב שלי, אני אומר את זה בצורה הכי אמיתית ונרגשת, אתם ראויים לזה. עברתי לא מעט לאורך השנים, אך האהבה והתמיכה שקיבלתי האפילו על הכול, כולל הגב שלכם ברגעים הפחות טובים. כל שנותר לי הוא לאחל לכם המון הצלחה ולצאת לדרך חדשה ומאתגרת”.

כפי שציין בסוף דבריו, קלטינס פותח דרך חדשה בהפועל באר שבע ויש לו מה להוכיח, כמו גם לקבוצתו שראתה בעונה החולפת את הגב של מכבי תל אביב עם טלסקופ. העונה, לאחר השינויים הרבים שנעשו בסגל הקבוצה, מקווים בבאר שבע לתת לצהובים קרב על התואר ולקלטינס יהיה תפקיד חשוב במשימה.

 

 

 

 

View this post on Instagram

 

 

 

 

 

 

 

 

 

משפחת בית”ר היקרה סיימתי פרק נכבד מחיי במועדון הבית שלי. אני רוצה לומר תודה רבה על תמיכה ואהבה חסרת תקדים. תודה רבה למושיקו חוגג, יוסי בניון, אלי אוחנה, מוני ברוש והצוות על היחס החם והמקצועיות. תודה לאוהדים על כמה מהרגעים המאושרים והטהורים בחיים שלי, האהבה שקיבלתי לעולם לא תילקח כמובנת מאליה ואתם תמיד תהיו בלב שלי, אני אומר את זה בצורה הכי אמיתית ונרגשת, אתם ראויים לזה. עברתי לא מעט לאורך השנים אך האהבה והתמיכה שקיבלתי העפילו על הכל, כולל הגב שלכם ברגעים הפחות טובים. כל שנותר לי הוא לאחל לכם המון הצלחה ולצאת לדרך חדשה ומאתגרת. שלכם, מספר 3, דוד קלטינס ⁦❤️⁩

A post shared by David Keltjens (@davidkelt) on

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי