בהפועל ת”א הגיבו: “נדהמנו מהתגובה של הנהלת בית”ר”

איציק ניסנוב, שרון ניסנוב
איציק ניסנוב, שרון ניסנוב | עדי אבישי

הנהלת האדומים הגיבה לגינוי של הנהלת הצהובים לתקיפת הצעיר: "תמוה כי הנהלת בית"ר "החדשה" בחרה לתקוף באופן ישיר את אלו שעמלים לילות כימים בכדי למגר את תופעות האלימות והגזענות במגרשי הספורט"

פרשת התקיפה של אוהדי הפועל תל אביב מהלילה ממשיכה לעורר תגובות. כידוע ע”פ החשד, צעיר שצעק לעבר האוהדים האדומים ‘יאללה בית”ר’ בחגיגות 20 שנה לאולטראס, נדקר וראשו הוטח בחלון ראווה. הצעיר פונה הלילה (בין שבת לראשון) לבית החולים איכילוב בשעה 00:06 והמשטרה פתחה בחקירה.

מוקדם יותר, הנהלת הירושלמים הוציאה תגובה לתקיפה החמורה וגינתה את מעשי האלימות: “הגיע הזמן שגם בהפועל תל אביב יעשו חשבון נפש אחרי אינספור מקרים אלימים כנגד אוהדי קבוצות ושירים המבזים את זכר קורבנות השואה במגרש ומחוצה לו. אנחנו מצפים מהגורמים הרלוונטיים לפעול בנחישות אל מול אותם אוהדים שמפגינים אלימות קשה, ולא בפעם הראשונה”.

האדומים לא נשארו חייבים והוציאו הודעת תגובה עוקצנית לאירוע: “מועדון הכדורגל הפועל ארקיע תל אביב מגנה בכל תוקף כל מקרה של אלימות, פיזית ומילולית, במגרשי הספורט ומחוצה להם. האירוע שהתרחש אמש על פי דיווחי התקשורת, הינו אירוע חמור ומצער שלא היה צריך להתרחש ואנו מצרים על כך‪.‬ יש לציין כי אדם אלים או גזען, הוא אדם שיש לטפל בו בכל האמצעים העומדים לרשות החוק, ללא קשר לקבוצתו האהודה. מדובר על אירוע אלימות אותו יש להוקיע מן השורש”.

זירת האירוע בדרום תל אביב (תיעוד מבצעי מד”א)
 

האדומים הוסיפו ורשמו: “עם זאת, נדהמנו מתגובת מועדון הכדורגל בית”ר ירושלים אשר ללא בדיקת רכיבי האירוע או זהות משתתפיו קובע באופן שאינו משתמע לשתי פנים את הקשר הישיר בין מבצעי האירוע האלים לבין מועדון הכדורגל של הפועל תל אביב.

תמוה כי הנהלת בית”ר ירושלים “החדשה” בחרה לתקוף באופן ישיר את אלו שעמלים לילות כימים בכדי למגר את תופעות האלימות והגזענות במגרשי הספורט ובחברה הישראלית בכלל. אין בכוונתנו לערוך כרגע התחשבנות מול אנשי בית”ר ירושלים באשר למי אחראי לאירוע כזה או אחר בעבר.

לדעתנו, אין זה המקום, ודאי לא הזמן לעשות זאת. יתרה מכך, תמוה עוד יותר שדווקא בית”ר ירושלים, אשר מתמודדת דרך קבע עם מעשי אלימות וגזענות של אוהדיה, בחרה להכתים את מועדון הכדורגל הפועל תל אביב ורבבות אוהדיו בשל מקרה חריג שלכל היותר, יכול להיות מיוחס לקומץ אלים. הנהלת המועדון קוראת לאוהדינו הרבים ולאוהדי הכדורגל בכלל, להימנע מכל גילויי אלימות וגזענות, למען חברה טובה יותר. אל לנו להפוך את מגרש הכדורגל לשדה קרב. בשם הנהלת המועדון ורבבות אוהדינו, אנו מאחלים לאדם שנפגע בתקרית החלמה מהירה ובריאות איתנה”.

האחים ניסנוב.
האחים ניסנוב. “אין בכוונתנו לערוך כרגע התחשבנות מול הנהלת בית”ר” (עדי אבישי)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי