אוהדי מכבי חיפה ניסו לתקוף את אסף בן דוב

play אסף בן דוב
אסף בן דוב | ערן לוף
מכבי חיפה - קריית שמונה 0:2 04:14

מכוער: 30 חברי ארגון האולטראס של הירוקים הגיעו לביתו של מנכ"ל המועדון ביום שישי בצהריים ותקפו מילולית אותו ואת משפחתו. תלונה הוגשה במשטרה: "אנחנו עוברים ימים לא פשוטים, המחיר יקר"

קבוצות: מכבי חיפה

לא שקט במכבי חיפה. למרות הניצחון 0:2 על קריית שמונה והיכולת הטובה של הקבוצה, שעדיין בלתי מנוצחת בליגה, נחצה קו אדום ע”פ הירוקים. אמש (שישי) בשעות הצהריים, ללא הודעה מוקדמת וללא אישור הגיעו כ-30 איש המזוהים עם ארגון האולטראס בויס והקופים הירוקים לביתו של מנכ”ל המועדון, אסף בן דוב.

אותם ‘בריונים’ לטענת הירוקים, שעל חלקם נאסר להיכנס לאצטדיון סמי עופר ולמשחקי מכבי חיפה באופן כללי מאחר ונהגו באלימות ומחו כנגד הנהלת המועדון, חדרו בצעד חסר תקדים לחצר הבית והפעילו אלימות מילולית קשה, על סף הפיזית נגד בן דוב ומשפחתו. 

המנכ”ל הזעיק את המשטרה שהתעכבה והאוהדים הספיקו לעזוב את הבית, לא לפני שהבטיחו לבני משפחת בן דב כי ישובו לפגוע בהם באופן פיזי בפעם הבאה: “זו רק ההתחלה” לדברם. 

מעשה מכוער של קומץ אוהדי מכבי חיפה (מאור אלקסלסי)

מועדון כדורגל מכבי חיפה מסר בתגובה: “אנו משוכנעים כי כל אזרח במדינה בכלל וכל מי שמכבי חיפה יקרה לו בפרט, חרד, מזועזע ומגנה בתוקף את הפגיעה באסף ובני ביתו. אין זו פגיעה במנכ”ל המועדון, זו פגיעה במועדון הכדורגל מכבי חיפה! אסף עומד בגאון במאבק נגד האלימות והגזענות והפך בשל כך למטרה, לא ירתע, לא הוא ולא העומדים בראש המועדון, בהם כמובן הנשיא, יעקב שחר. חשוב שיובהר, בניגוד לצבע אותו מנסים אותם פורעים לצייר את המחאה, אין פה מחאה על אי רכש ולא על מחירי הכרטיסים/מנויים, יש פה מחאה אלימה לשם דבר אחד בלבד, לפגוע במכבי חיפה, לכרסם בה וכמובן להמשיך באלימות, ביציע הצפוני ומחוצה לו. ובכך אנו נאבק. על המשטרה ורשויות החוק ביום זה להתעורר פן יהיה מאוחר. תלונה הוגשה במשטרה. אנו קוראים למשטרה לפעול בנחישות בנגע האלימות וחלילה מלהותיר את נושא האלימות בספורט כמס שפתיים, סלוגן ותו לא. כל מי שמכבי חיפה יקרה לו חייב להגיד לא עוד. נחצה קו אדום ורגע לפני שיקרה פה אסון, בואו נעצור את זה כעת ונלחם יחדיו באלימות.

אסף בן דב מסר בתגובה: “הימים שעוברים עליי ועל בני משפחתי הם לא פשוטים. המחיר יקר, אבל אני חזק ובעיקר מבין כי המטרה חשובה מהכל, המטרה שלכם הקהל הרחב והנפלא שלנו יהיה מועדון בריא נקי מאלימות. המאבק הזה הוא על עתיד המועדון , שמו, תדימתו ובטחון כל אחד מאיתנו ועתיד הכדורגל של כולנו. לא נרתע ונמשיך בדרך הזו”.

המשטרה עכבה לחקירה 6 אוהדי מכבי חיפה (דוברות המשטרה)

המשטרה עכבה לחקירה 6 אוהדי קבוצת מכבי חיפה והרחיקה ממשחקי הקבוצה לאחר שאיימו על מנכ”ל המועדון: אתמול התקבל דיווח במוקד 100 על התקהלות של מספר אוהדים ליד ביתו של מנכ”ל מכבי חיפה תוך שהם משמיעים ע”פ החשד איומים כלפי בעל המקום.

עם קבלת התלונה אמש, נפתחה מיד חקירה בתחנת המשטרה בזכרון יעקב, במסגרתה זומנו 6 אוהדי הקבוצה, תושבי הצפון בשנות ה 20 לחייהם לחקירה, ובסיומה שוחררו בתנאים מגבילים, לרבות הרחקה למשך 30 יום ממשחקי קבוצתם, לצד המשך ניהול הליך חקירתי בעניינם.

המשטרה רואה בחומרה אירועים מסוג זה ותפעל בכל הכלים העומדים לרשותה כנגד כל גילוי בריונות במגרשי הספורט ומחוצה להם, תוך שמירה על היותם אירועי ספורט ותרבות ולא זירת קרב .


ארז כלפון. תומך במנכ”ל מכבי חיפה (דני מרון)

התייחסות מנהלת הליגות לתקיפה של מר אסף בן דב מנכ”ל מכבי חיפה בביתו אתמול. “כבר אתמול בערב שוחח ארז כלפון יו”ר המנהלת עם יעקב שחר ואסף בן דב ונמצא בקשר ישיר עם הגורמים הרלוונטים במשטרת ישראל. המשטרה התחייבה לטפל בנחישות כנגד הבריונות של אותם אלה המכנים את עצמם ‘אוהדים’.
הטיפול באלימות חייב להיעשות ע”י כל הגורמים בכדי ולשלוח מסר ברור כנגד אלה המאיימים על נושאי משרה בכדורגל הישראלי. אנו מקווים כי הפרקליטות וביהמ”ש ישיתו עליהם עונשים כבדים. המנהלת מחזקת את ידי אסף בן דב מנכ”ל הקבוצה ומועדון מכבי חיפה ותעמוד לצידם”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי