איביץ’: “אל תגידו לי שהעבירה של סאן מנחם לא היתה אדום”

play ולדימיר איביץ'
ולדימיר איביץ’ | דני מרון
מכבי תל אביב - מכבי חיפה 0:1 03:10

מאמן מכבי תל אביב זעם על החלטות השופטים: "בשביל מה יש VAR אם לא משתמשים בו? ואני מדבר אחרי ניצחון". על הדחת עטר וכהן מהסגל: "מקצועי. יש היבטים שצריך לשפר". דור מיכה: "היתה חסרה לנו חדות"

מכבי תל אביב אמנם לא הציגה משחק מרהיב, אבל בשורה התחתונה היא ניצחה הערב (שבת) 0:1 את מכבי חיפה, במשחק הראשון העונה שבו הייתה צריכה להוכיח את עצמה. בסיום המשחק, ולדימיר איביץ’ ודור מיכה התייחסו ליכולת של הצהובים, לנקודות לשיפור לקראת המשך העונה ולהוצאתם של אלירן עטר ויונתן כהן מהסגל.

מאמן האלופה בחר להתמקד בשורה התחתונה: “השגנו שלוש נקודות חשובות, צריך להמשיך הלאה. שיחקנו בשיטה שונה, עם חמישה שחקנים מאחור בניגוד לאיך שאנחנו עולים בדרך כלל. מה שחשוב הוא שניצחנו נגד יריבה קשוחה”.

האם ראה שיפור היום: “יצאנו לא מרוצים מכמה משחקים לאחרונה, היום היו הרבה דברים טובים וגם דברים לא טובים, דקות טובות ופחות טובות כמו בכל משחק והיבטים שצריך לשפר”.

למה הוציא את עטר וכהן מהסגל: “זו ההחלטה מקצועית שלי, אני לא רוצה לדבר עליה. אני מדבר על הקבוצה, לא אענה על הדברים האלה. יש לי 25 שחקנים, למה שאדבר על השלושה שבחוץ?”.

שחקני מכבי תל אביב חוגגים בסיום (אריאל שלום)
שחקני מכבי תל אביב חוגגים בסיום (אריאל שלום)

איביץ’ כעס על החלטות צוות השופטים במשחק ואמר בכעס רב: “ראיתי את המקרה של שכטר, אל תגידו לי שזה לא פנדל. אין יותר פנדל מזה. ראיתי את המקרה עם ג’ראלדש ומנחם. זה לא אדום? אל תגידו לי שזה לא אדום. ה-VAR כאן כדי לעזור לנו אז תשתמשו בו. אין מצב שיש מערכת כזו ובכלל לא בודקים את המקרים האלה. זה לא רק איתנו זה עם קבוצות נוספות. זה לא הגיוני. כולם צריכים להיות מקצועיים. שחקנים ומאמנים וגם שופטים. יש על כולנו אחריות. אבל מה אני אמור לעשות? אני פה מדבר אחרי ניצחון. לא אחרי תוצאה אחרת. מה לעשות? לשתוק? לא לדבר? תשתמשו ב-VAR. אי אפשר להמשיך ככה.

דור מיכה הודה שהכדורגל לא היה טוב: “יש תקופות שצריך לבוא ולשחק על תוצאה וזה מה שעשינו היום. נלחמנו, הייתה נחישות מדהימה של כולם ויכולנו להכריע את המשחק יותר מוקדם, כי הגענו למצבים יותר מסוכנים, למרות שפחות שלטנו בחצי השני. אנחנו שמחים שאנחנו עם 10 נקודות מ-12 בתקופה הזאת”.

משמעות הניצחון: “דובר הרבה על המשחק עוד לפני השריקה, על כך שהם בתקופה יותר טובה וטוענים לכתר. יש אקסטרה ואני מאמין שזה יתן לנו פוש רציני קדימה”.

איך הצהובים הגיעו למשחק: “אני חושב שראו את הרצון של כולם, לא הגיוני שקבוצה שבאה לבלומפילד תרצה יותר מאיתנו. מבחינת רצון והקרבה נתנו את הכל, מבחינת יכולת ברור שיש מקום לשיפור ועם הזמן נשחק יותר טוב”.


“למדנו שהכל יכול לקרות עם איביץ'”. דור מיכה (דני מרון)

איביץ’: “הוא בדיוק אותו דבר כמו בעונה הקודמת, לפעמים דברים הולכים פחות טוב. גם בעונה שעברה הייתה תקופה פחות טובה, אבל לא דיברו על זה בגלל הפער בטבלה”.

כמה הופתעו מהדחת עטר וכהן: “תמיד כששחקן דומיננטי יוצא מהסגל זה קצת מפתיע, אבל למדנו בשנה וחצי עם איביץ’ שהכל יכול לקרות”.

מה חסר לקבוצה שלו: “אנחנו בעיקר פחות חדים בשליש האחרון של המגרש, כן מצליחים להגיע לפס האחרון ולייצר מצבים אבל פחות חדים. ההגנה השתפרה מאוד מאז המשחקים באירופה, כבר ארבעה משחקים שאנחנו שומרים על רשת נקייה. כשנהיה יותר שוטפים וחדים למעלה, המשחק שלנו ייראה אחרת”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי