לוי לשחקנים: “שחררו את הכדור”. אימון חלקי לקונטה ולקריאף

play רוני לוי
רוני לוי | אריאל שלום
בית"ר ירושלים - הפועל חדרה 0:2 02:35

המאמן עדיין לא מרוצה מהנעת הכדור בחלק הקדמי והבהיר באסיפה הקבוצתית. הקשר אמר לקראת מ.ס. אשדוד: "אנחנו פחות סופגים וזה משהו שניכר עלינו וזה נותן יותר ביטחון". לוי ובניון בודקים חלוצים ישראלים וזרים

אחרי שני ניצחונות רצופים, בית”ר ירושלים תקווה להמשיך את הרצף החיובי גם במשחק החוץ נגד מ.ס. אשדוד ביום ראשון (20:00 שידור ישיר בספורט4). המאמן רוני לוי והקשר אופיר קריאף התייחסו הבוקר (שישי) למפגש באצטדיון הי”א.

רוני לוי דיבר ראשון: “ראשית אני שמח שחזרנו טוב מהפגרה, עברנו שני משחקים חשובים וקשים וניצחנו אותם. הקבוצה מתקדמת בצורה טובה מאוד, חשוב להמשיך ברצף של הניצחונות. אנחנו יוצאים למשחק חוץ קשה מאוד נגד אשדוד ואני מקווה שנמשיך את השבוע המוצלח שלנו”.

שני המשחקים שהיו הם חלק משבעה שיש לנו בחודש דצמבר, תקופה מאוד עמוסה. ראינו אתמול רוטציה, הסגל מבחינתך עמיד וכשיר לקראת החודש הזה? “אני חושב שכן. אני חושב שבסך הכל עשינו הכנה טובה ועבודה טובה. יש מספר שחקנים שהיו פצועים וחזרו לרשותנו וגם שחקנים צעירים ששילבנו אותם בסגל, וגם זמינים לשחק. יש לנו סגל די רחב ומספיק טוב כדי לעמוד בלחץ ובעומס הזה”.

בטוח בסגל שלו. רוני לוי (אודי ציטיאט)


משחק ההתקפה משתחרר ונראה הרבה יותר טוב ובכלל מתקדם ממחזור למחזור איך אתה רואה את העניין?
“יש לנו בהתקפה שחקנים מאוד מוכשרים וחלקם גם מאוד צעירים. כשקבוצה היא חדשה לפעמים אולי החלק הכי קשה להגיע לתיאום ולהבנה זה משחק ההתקפה. להכיר אחד את השני, להבין אחד את השני, למסור על עיוור כמו שאומרים. התיאום הוא מאוד מאוד חשוב ואני חושב שככל שיעבור הזמן השחקנים שלנו המוכשרים, יביאו לידי ביטוי את היכולות שלהם יותר ואפילו נכבוש יותר שערים”.

אופיר קריאף שחזר מפציעה, הוסיף: “חזרתי נגד הפועל תל אביב אחרי חודשיים וחצי, אפילו שלושה שלא שיחקתי בגלל הפציעה שהייתה לי, כמובן שזה מרגש וזה כיף שוב פעם לחזור ולעשות את הדבר שאני הכי אוהב. לא היה קל להיות בחוץ אבל עכשיו חוזרים לאט לאט בחכמה מנסים לחזור לקצב”.

איך אתה מסכם את הסיבוב הזה של הקבוצה? איך אתה רואה את המשחק מול אשדוד? “בפן האישי היו חסרים לי הרבה משחקים, בפן הקבוצתי אני חושב שהמצב חמוץ מתוק. היינו יכולים לעשות הרבה הרבה יותר ממה שעשינו. חילקנו בתחילת העונה כמה מתנות אבל ידענו לצאת מהלחץ הזה. יש לנו עוד המון המון לאן להשתפר, להתקדם וללמוד מהצוות המקצועי ואנחנו מקווים בעזרת השם שגם הקהל ימשיך לתמוך בנו כי בסיבוב הקרוב הולכים להיות לנו הרבה משחקים ביתיים. אנחנו זקוקים לקהל הזה כי זה הכוח המשמעותי ביותר שלנו ואנחנו מקווים שנעשה סיבוב הרבה יותר טוב מהסיבוב הראשון”.

“אנחנו זקוקים לקהל הזה כי זה הכוח המשמעותי ביותר שלנו” (מאור אלקסלסי)

איך אתה מרגיש את האווירה בקבוצה אחרי הסיבוב הזה ואת האיזון שנהיה – ההגנה פחות סופגת, ההתקפה מתייצבת: “קודם כל המרקם החברתי שנוצר בחדר ההלבשה ומה שבנו פה מסביב זה משהו שלא היה פה בשנים האחרונות. אני פה כבר כמעט 20 שנה במועדון, בקבוצה הבוגרת 12 שנים, זה משהו שלא נתקלתי בו, בחדר הלבשה כזה – מהטובים שהייתי. יש מרקם חברתי שכולם רוצים להצליח ביחד, לא משנה מי משחק. מהספסל, מהיציע, בתוך המגרש כולם דוחפים אחד את השני”.

“משחק ההגנה התייצב כי כולם עובדים למען האחר. אם זה החלוצים, ששלומי עושה עבודה מטורפת או וארן שנכנס או כל שחקן התקפה כזה או אחר וכולם עובדים למען המטרה. אנחנו פחות סופגים וזה משהו שניכר עלינו וזה נותן יותר ביטחון כי את האיכויות בהתקפה יש לנו יש לנו שחקנים מהטובים בליגה. אנחנו מקווים להמשיך להתייצב להמשיך לעבוד קשה יש לנו עוד המון המון לאן להשתפר ולאן להתקדם”.

מסר לקהל לקראת חודש דצמבר המטורף עם השבעה משחקים האלו? “שימשיכו לבוא, ימשיכו לתמוך. אנחנו צריכים אותם ואנחנו מקווים שנעשה תוצאות טובות בחודש הזה”.


אופיר קריאף. מרוצה ממשחק ההגנה (אריאל שלום)

בנושא המקצועי, בבית”ר ירושלים יכולים להיות מרוצים מעוד ניצחון, אבל רוני לוי, שערך אתמול שיחות אישיות עם מספר שחקנים, עדיין חושב שיש מקום לשיפור. שחקנים בקבוצה סיפרו אתמול כי במהלך הפסקת המחצית במשחק מול הפועל חדרה נכנס רוני לוי לחדר ההלבשה ואמר להם: “שחררו את הכדור, אני דורש מכם, ‘תתקתקו’ בחלק הקדמי. אנחנו נגיע למצבים. אבל שחררו את הכדור מהרגל”.

אחד השחקנים אמר: “ארבעה שחקנים מהקישור ומעלה, הם שחקנים שאוהבים את הכדור. רוני רוצה יותר הנעה בשליש הקרוב לשער של היריב ואפשר להבין את זה. אם נהיה קבוצה שמוסרת יותר, נגיע יותר לשער. בעטנו פעמיים למסגרת מול חדרה, זה לא מספיק”. אתמול ערכה הקבוצה אימון שחרור. היום אנטואן קונטה ואופיר קריאף ערכו אימון קל בלבד והם עדיין בספק למשחק. גדי קינדה ופרדי פלומיין ערכו אימון מחר ויהיו כשירים.

ומה באשר לרכש? במועדון לא פוסלים אפשרות לפנות לאלירן עטר אם ישוחרר ממכבי תל אביב, למרות שלפי המסרים מהאלופה כלל לא בטוח שישוחרר. עד כה לא נעשתה פניה לשחקן. בכל מקרה, גם אפשרות להחתמת שחקן זר נשקלת. נראה כי הדבר תלוי בעיקר בהחלטה של חוגג לגבי גובה התקציב שייעד לכך.

אלירן עטר. בבית”ר לא פוסלים אפשרות לצרפו אם ישוחרר (עדי אבישי)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי