מכבי תל אביב זועמת: "החלטה שגורמת לאוהדי הכדורגל לתעב את הענף"

play אוהדי מכבי תל אביב
אוהדי מכבי תל אביב | דני מרון
הפועל תל אביב - מכבי תל אביב 3:0 03:19

האלופה, שתערער על העונש, תקפה בחריפות: "מדובר בהחלטה פופוליסטית ומנותקת מהמציאות, זהו תקדים עולמי וחסר כל הגיון". המשחק מול בית"ר ירושלים צפוי להיערך בחיפה

הלם במכבי תל אביב מהעונש הכבד שקיבלה הערב (רביעי) הקבוצה בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. בעקבות התפרעות אוהדיה במהלך הדרבי אותו אירחה הפועל תל אביב לפני כשלושה שבועות, האלופה ספגה משחק רדיוס בפועל לצד קנס בגובה 25 אלף ש"ח, כאשר נכון לרגע זה היא תארח את בית"ר ירושלים מחוץ לבלומפילד ושערים 10 ו-11 יישארו סגורים כשהיא תשוב לאחר מכן לאצטדיונה הביתי במשחק מול מ.ס אשדוד.

מכבי תל אביב מסרה בתגובה: "מועדון הכדורגל מכבי תל אביב קיבל באכזבה רבה את החלטת בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל בנוגע לאירועי הדרבי שנתקבלה לפני שעה קלה. על אף כל המאמצים שעשה המועדון בשיתוף חברת האבטחה ומשטרת ישראל על מנת לתפוס את מפרי הסדר ולהעניש את האוהדים שהיו מעורבים באירועי הדרבי, ביה"ד קיבל החלטה להעניש בחומרה ובצורה חסרת תקדים את המועדון באופן הפוגע בצורה אנושה ושומט את הקרקע מכל הפעולות שעושה המועדון בשנים האחרונות. החלטות מסוג אלה, לא רק שאינן מגבות את המועדון במלחמתו באוהדים שכל מטרתם היא הפרת סדר אלא מפנות עורף ומייתרת את רצונם של בעלי מועדונים להשקיע משאבים באבטחה ובאמצעים טכנולוגיים.

"תמוה בעינינו כיצד ומדוע בית הדין המשמעתי מסרב להכיר בעובדה שאחריות שילוחית של מועדון כלפי אוהדיו צריכה להגיע במקום בו לא נעשים מאמצים לאיתור ותפיסה של האוהדים הפורעים. החלטה זו מובילה ציבור שלם של אוהדי כדורגל שרכשו מנויים ממיטב כספם ולא נכחו או יכולים היו להיות נוכחים במשחק חוץ, לתעב את ענף הכדורגל, בתי הדין, מנהלת הליגות וההתאחדות לכדורגל. ברגע שמועדון הכדורגל מכבי ת"א הציג בפני ביה"ד את המאמצים שהשקיע ללכוד את העבריינים, החלטת ביה"ד אמורה לא רק להתחשב במאמצים אלה אלא גם לגבות את המועדון על פועלו. בתמורה, בחר ביה"ד להרעיף על המועדון צרור של עונשים עליהם מתכוון המועדון לערער בימים הקרובים. לא ניתן לצפות ממועדון שהביא תוצאות מלאות, לפעול אחרת, גם אם מקרים כאלה יישנו ולפיכך מדובר בהחלטה פופוליסטית ומנותקת מהמציאות. זהו תקדים עולמי וחסר כל הגיון".

יש לציין כי בתקנון האליפות של ההתאחדות לכדורגל מובהר באשר למגרש ביתי של קבוצה כי "ועדת הליגה והגביע לא תאפשר קיומו של משחק במגרש חלופי המשמש כמגרשה הביתי של הקבוצה האורחת". על כן, אם מכבי תל אביב תרצה את עונש הרדיוס נגד בית"ר ירושלים, האפשרות היחידה שלה תהיה לקיים את המשחק באצטדיון סמי עופר בחיפה. אגב, לפני חמש שנים, בדצמבר 2014, מכבי ת"א אירחה את בית"ר ירושלים במשחקה הראשון אי פעם בסמי עופר ואז עומר אצילי איזן ל-1:1 בתוספת הזמן, כשעוד היה קשר הצהובים-שחורים.

אוהדי מכבי תל אביב במהלך הדרבי המדובר (אריאל שלום)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי