“לאפשר לאוהדי מכבי לבטל את העסקה ולהשיב להם את כספם”

play אוהדי מכבי תל אביב
אוהדי מכבי תל אביב | דני מרון
מכבי חיפה - מכבי תל אביב 4:3 05:55

עופר מרום, מנכ"ל המועצה לצרכנות בישראל, דורש מההתאחדות לכדורגל לקחת אחריות בעקבות עונש הרדיוס שספגה האלופה, שתיאלץ לארח את בית"ר בסמי עופר: "האוהדים לא מקבלים את המוצר אותו קנו"

ביום שני הקרוב (20:15) תארח מכבי תל אביב את בית”ר ירושלים באצטדיון סמי עופר במשחק המרכזי של המחזור ה-18 בליגת העל. כזכור, בגין התפרעות של קומץ מאוהדי האלופה, הוחלט להטיל על הקבוצה עונש רדיוס – ולכן היא נאלצה בלית ברירה להעביר את המשחק מבלומפילד לחיפה. העברת המשחק לסמי עופר מקוממת מאוד את אוהדי שתי הקבוצות, כשעשרות אלפים ייאלצו לנסוע מתל אביב ומירושלים עד חיפה (למעלה מ-90 ק”מ מתל אביב עד חיפה, למעלה מ-115 ק”מ מירושלים לחיפה).

עופר מרום, מנכ”ל המועצה לצרכנות בישראל, אמר בתגובה: “כתוצאה מהעברת המשחק לחיפה – אוהדי מכבי ובית”ר יאריכו נסיעתם בכ-2,760,000 ק”מ בעלות המוערכת בכ-10,598,400 ש”ח. פרט לכך, להערכתנו הדבר גוזל לפחות שעת עבודה אחת מהאוהדים, שיצטרכו לצאת מהעבודה מוקדם יותר. שכר שעת עבודה (שכר מינימום) הוא 29.12 ש”ח, לכן מדובר בעוד 873,600 ש”ח לכל הפחות”.

מרום הוסיף: “כמובן שלהוצאות האוהדים צריך להוסיף גם את עלות כרטיס הכניסה למשחק – גם היא אינה זולה כלל. למעשה, האוהדים לא מקבלים את המוצר אותו קנו. חשוב מאוד לאפשר לאוהדים המעוניינים בכך, כולל המנויים, את ביטול העסקה – ולהשיב להם את הכסף במלואו. ההתאחדות לכדורגל צריכה לקחת אחריות על כל ההוצאות הנגרמות לצרכנים שרכשו כרטיסים, נפגעו – ונאלצים לבטל הגעתם למשחק”.

ייאלצו לעשות את הדרך הארוכה לחיפה. אוהדי בית”ר ירושלים (דני מרון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי