אבסורד: כיצד ייתכן שחלק מקבוצות ליגת העל מתאמנות וחלקן לא?

play שחקני מכבי חיפה
שחקני מכבי חיפה | מכבי חיפה, האתר הרשמי
ליל הסדר של כוכבי ליגת העל 00:47

בית"ר ירושלים מתכננת לשוב לשגרה אחרי החג, מכבי חיפה מתאמנת ולהפועל ת"א אין אישור. איפה ואיפה? במנהלת מפנים למשרד הבריאות ולמשטרה והקבוצות מאיימות: נמתין עד יום א'

קבוצות מליגת העל פנו בימים האחרונים למנהלת הליגה במטרה לבחון אפשרות לחזור לאימונים. בין הקבוצות נמצאת גם בית"ר ירושלים, שעשויה לחזור לאימונים במתכונת מצומצמת אחרי החג. ביומיים האחרונים הביעו קבוצות מליגת העל ביקורת על התנהלות מנהלת הליגות בטענה ל"איפה ואיפה" שהיא מקיימת בין הקבוצות, שחלקן – כמו מכבי חיפה ומ.ס אשדוד חזרו לאימונים, וחלקן, כמו הפועל תל אביב למשל, לא מורשות בשלב זה להתאמן.

במנהלת מבהירים כי לא הם אחראים לאכיפה, אלא משטרת ישראל ומשרד הבריאות. "שלחנו מכתב לקבוצות והסברנו כי על פי הנחיות משרד הבריאות, על הקבוצות נאסר להתאמן בשלב זה", הסביר גורם במנהלת, "אלא שחלק מהקבוצות עשו ‘מסלול עוקף’ והחלו להתאמן בזוגות. על פי ההנחיות לא ברור האם המשרד מאפשר זאת, אבל הן טוענות שיש אישור. אנחנו לא יכולים לאכוף את זה".

רוב הקבוצות בליגת העל ממתינות ליום ראשון כי אז, על פי ההערכות, חלק מהמשק יחזור לפעול במתכונת חלקית ולהבנת הקבוצות, ייתכן שיקבלו אישור ממשרד הבריאות להתאמן בקבוצות של עד חמישה שחקנים. אם זה לא יקרה, חלק מהקבוצות מתכוונות להתאמן בזוגות. "הכל תלוי באכיפה של המשטרה והרשויות המקומיות. בטוח שחלק יתנגדו למהלך כזה כל עוד זה לא יובהר בצורה מפורשת על ידי משרד הבריאות. יש כאן בעיה. לא יכול להיות שמכבי חיפה תתאמן וקבוצות אחרות לא. או שיש נהלים ברורים, או שלא. אני לא מאשים את הקבוצות שכן מתאמנות, אני חושב שהמנהלת צריכה לדאוג שמרד הבריאות יוציא הנחיה, מה מותר, ומה אסור".

קלינגר ושחקניו. קיוו כבר לשוב לדשא (הפועל ת"א, האתר הרשמי)

ח"כ יואל רזבוזוב ממתין לתשובת השר ליצמן, כדי לזרז את ההליך שבו הקבוצות חוזרות לאימונים, מלאים או חלקיים. "לא יכול להיות שלא יתייחסו לספורט. יש חשיבות רבה לחזרה של הקבוצות לאימונים", אומר חבר הכנסת מ"יש עתיד" לספורט1. "השבוע נקבל את התשובות ונדע כיצד לפעול. אני מתכוון לעקוב אחרי זה".

ביום ראשון הקרוב צפוי גל של פניות מצד קבוצות הליגה למנהלת ולמשרד הבריאות. הן מתכוונות להודיע: או שיהיו הנחיות ברורות, או שנחזור לאימונים בזוגות.

כך מתאמנת בית"ר ירושלים. בינתיים (דוברות המועדון)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי