הותר לפרסום: שב"כ סיכל פיגוע באצטדיון טדי בירושלים

אוהדי בית"ר ירושלים
אוהדי בית"ר ירושלים | דני מרון

שירות הביטחון הכללי מנע אסון גדול. פעיל חמאס שהה במשחק בין בית"ר לחדרה בדצמבר ובחן את האפשרות לבצע פיגוע במגרש. מהמועדון נמסר: "אנחנו מברכים את כוחות הביטחון"

(גודל טקסט)

כוחות הביטחון מנעו אסון גדול, כך הותר הבוקר (רביעי) לפרסום. שירות הביטחון הכללי בשיתוף צה"ל ומשטרת ישראל סיכל לאחרונה תשתית טרור של חמאס אשר תכננה פיגועים בירושלים, בין השאר באצטדיון טדי, וכן כנגד כוחות צה"ל באזור רמאללה ובנימין. עוד נודע כי שלושה חברי חוליית חמאס נעצרו. מבית"ר ירושלים נמסר בתגובה: "אנחנו מברכים את כוחות הביטחון".

לצורך מימוש פיגועים אלו, ביצעו השלושה מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין למול היעדים בהם ביקשו לבצע פיגועים. כך לדוגמא, מחקירתו של עומר עיד עלה, כי האחרון שהה ב-4/12/19 במשחק של בית"ר ירושלים באצטדיון טדי נגד הפועל חדרה, על מנת לבחון את האפשרות לבצע פיגוע במקום, תוך שניצל את התיעוד הישראלי שברשותו. עם זאת, משראה את סידורי האבטחה במקום, הבין כי הדבר אינו אפשרי.

השלושה הכירו במהלך לימודיהם באוניברסיטת ביר זית, בה פועל תא הסטודנטים המרכזי ביותר של ארגון החמאס בגדה המערבית – הכתלה אסלאמיה. בראיית ארגון החמאס, מהווה הכתלה אסלאמיה במשך שנים גוף שתכליתו קידום ה"התנגדות" כנגד ישראל. מדובר ב אחמד סג'דיה, בן 27, תושב מחנה הפליטים קלנדיה. אחמד בעל קטיעה בידו ע"ר "תאונת עבודה" בעת ניסיונות להכנת מטען לפני מספר שנים. מחמד חמאד , בן 26, תושב כפר עקב. עומר עיד, בן 24, תושב הכפר דיר ג'ריר בבנימין, המחזיק כאמור בתעודת זהות ישראלית.

מחקירת הפעילים עלה כאמור, כי השלושה תכננו פיגועי מטען באצטדיון טדי בשכונת מלחה בירושלים. כמו כן תכננו הפעילים לבצע פיגועי מטען בהפעלה מרחוק כנגד צירי נסיעה ועמדות צה"ל במספר נקודות בגזרת העיר רמאללה במהלך החודשים האחרונים, וכן היו מעורבים במספר ניסיונות לבצע פיגועי מטען למול כוחות צה"ל בשנים האחרונות. בין השאר עלה בחקירה כי במהלך חודש מרץ 20' ניסו חברי החוליה לבצע פיגוע מטען ע"מ לפגוע בכוחות צה"ל אשר נכנסו לרמאללה לפעילות מבצעית.


אצטדיון טדי (דני מרון)

עוד עלה מן החקירה, כי השלושה ניסו לייצר מטען חבלה, ע"פ הוראות שהורידו מאתרי אינטרנט, ואף רכשו לצורך כך חומרים כימיים, מסמרים וכלי מתכת שונים, אולם נעצרו בטרם הצליחו להרכיב את מטען החבלה. את המימון לפעילות התשתית הצבאית, בסכום של עשרות אלפי שקלים, קיבלו חברי החוליה מעבד אל רחמאן חמדאן, תושב שכונת עין אום שראיט ברמאללה, פעיל בכיר בכתלה אסלאמיה של אוניברסיטת ביר זית, והגורם המקשר בין חברי החוליה לארגון החמאס, אשר היה נתון קודם לכן במעצר מנהלי בגין הסיכון שנשקף מפניו לביטחון האזור.

מעצרם של השלושה, בהם עומר עיד, המחזיק בתעודת זהות ישראלית, מנע פיגוע קשה כנגד אזרחים וחיילים ישראלים והוא מצטרף לשורת סיכולים של חוליות טרור שצמחו בקרב פעילי הכתלה באוניברסיטה זו במהלך החודשים האחרונים. סיכול זה ממחיש את המסוכנות והמוטיבציה הגבוהה של תשתיות הטרור הפועלות בגדה, להוציא לפועל פיגועים משמעותיים. משירות הביטחון הכללי נמסר: "שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול על מנת לאתר ולסכל מבעוד מועד כוונות פיגוע מצד ארגוני הטרור, בדגש על חמאס".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי