איציק זוהר: "האירוע במאה שערים הוא פיגוע לכל דבר"

איציק זוהר
איציק זוהר | אריאל שלום

כדורגלן העבר התראיין ב-103FM והתייחס לתקיפת החיילים בשכונה החרדית, בה נכחה גם בתו גבריאל: "לא מבין למה מדינת ישראל מכירה בהם, הם מחבלים לכל דבר". וגם: על חזרת קבוצות הכדורגל לאימונים

(גודל טקסט)

כדורגלן העבר איציק זוהר התראיין היום (רביעי) לתכניתו של בן כספית ב-103FM, לאחר שבתו, גבריאל, נכחה באירוע שהתרחש אמש בשכונה החרדית מאה שערים בירושלים, בו הותקפו חיילים שהגיעו לחלק מזון למשפחות במקום על ידי המון זועם מהפלג הקיצוני של העדה החרדית.

"אני קורא לזה פיגוע. היא חלק מאותם חיילים שחוו פיגוע אתמול", אמר זוהר בהתייחסו לאירוע, "במסגרת השירות הצבאי שלה, היא ועוד כמה חיילים נכנסו לחלק מזון לנזקקים בירושלים. במהלך הניווט הם נכנסו לשכונת מאה שערים, ושם כל החבר'ה של נטורי קרתא או מה שזה לא יהיה, אני אפילו לא יודע איך לקרוא להם, והבעירו שני רכבים צבאיים. המחבלים האלו חסמו את הכביש עם פחים, ריסקו את החלונות ואף ניסו לפגוע בחיילים פיזית. הבנות שהיו איתה היו פשוט בהלם, הרי הם לא היו עם נשקים, רק עם מוצרי מזון. כמובן, אני לא רוצה להכליל אוכלוסייה שלמה. מדובר בקומץ של אנשים שמכנים את החיילים והשוטרים נאצים ולא מכירים במדינת ישראל. אני פשוט לא מבין למה מדינת ישראל מכירה בהם".

מדוע הוא מגדיר את זה כקומץ: "אני אגיד לך למה זה קומץ, אחד האנשים שעזרו הכי הרבה לחיילים, ולבת שלי, ואני רוצה להודות לו, הוא תושב השכונה. אבל גבריאל סירבה להגיד לי מיהו כי היא מפחדת שיפגעו בו. הוא פשוט הגן עליהם בגופו. ועדיין, יש שם אנשים שלא מכירים במדינת ישראל, אבל אם חס וחלילה נשרף שם בית הם מיד יתקשרו למכבי אש. זה מגיע לרדיו ולחדשות בגלל שמדובר בבת שלי, אבל במהלך כל השנה זה משהו שהם עושים לחיילים ולשוטרים וזה לא הגיוני. מי שמתנהג בצורה כזו, הוא מחבל לכל דבר. אף אחד לא מגנה אותם, ואם היה קורה משהו יותר גרוע, מי היה נותן את הדין על זה? הבת שלי בהלם טוטאלי, היא הייתה עם סלי מזון לחלק לאנשים שצריכים את זה. הנתינה שלה ושל החיילים שאיתה היא אינסופית, אז למה להיתקל ברוע כזה? אני בקשר רציף איתה ועוד מעט אלך לראות אותה ולחזק אותה".

האישור לקבוצות כדורגל לחזור לאימונים עד 10 שחקנים: "בהחלט. זה נותן תחושה שהחיים חוזרים למסלול תקין. אמנם להתאמן ממרחק זה לא באמת להתאמן, וזה לעשות ריצות וכושר עם כדור ובלי כדור, אבל בהחלט יש תחושה שהחיים חוזרים למסלול תקין".


מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי