קורצקי זעם על השחקנים, אלון: "נרד ליגה, אין לנו סיכוי"

הפועל רעננה - בני סכנין 1:2
רגע לפני שהתפטר, מאמן הפועל רעננה צעק על השחקנים אחרי ההדחה מהגביע: "קבוצה מליגה א' עשתה לכם בית ספר". הבעלים איבד תקווה. במועדון ינסו לשכנע את קורצקי להישאר. "הוא האחרון שאשם"
הפועל רעננה הודחה אתמול (שישי) כבר בסיבוב ח' של גביע המדינה על ידי הכח מכבי עמידר רמת גן מליגה א', כשהפסידה 5:4 בבעיטות הכרעה מ-11 מטרים, לאחר 120 דקות מאופסות. בעונה שעברה הודחה הקבוצה מהשרון עם המאמן מנחם קורצקי רק בחצי גמר המפעל בפנדלים על ידי הפועל חיפה, שהמשיכה עד הזכייה בתואר. זאת הייתה תצוגת נפל מקצועית של שחקני הפועל רעננה, דווקא במשחק שאחרי הניצחון בליגה על בני סכנין 1:2 ולאחר הודעת השחרור מהקבוצה של מרטין אלאניס, נמניה ניקוליץ', דין מימוני ועומר ורד.

בסיום המשחק לאחר ההתפרצות של המאמן קורצקי על שחקניו, שעשו תרגילי שחרור מוקפים בצוות המקצועי והרפואי, תוך שהוא צועק לעברם: "עכשיו אתם עושים תרגילים, איפה הייתם כול השבוע?! קבוצה מליגה א' עשתה לכם בית ספר". השחקנים והמאמן ירדו לחדר ההלבשה שם שמעו מקורצקי מילות אכזבה קשות כמו "לא יכול לסבול עוד" ואמירה על סיום דרכו כמאמן הקבוצה. קורצקי עזב מיציאה אחורית והבעלים אשר אלון, שכבר היה ברכבו, עודכן על ידי מנהלי הקבוצה במהלך המפתיע של מנחם קורצקי. במהלך היום אמורים קורצקי ואלון להיפגש, ואז תתקבל ההחלטה אם המאמן אכן יעזוב או שישוכנע להמשיך.


דקות ספורות לפני שהודעת ההתפטרות של המאמן הגיע לאוזניו, הבעלים אשר אלון לא נתן לקבוצתו סיכוי להישאר בליגת העל: "הפועל רעננה תרד העונה ליגה, ראיתם איך היא משחקת ואת היכולת של שחקניה. אין לנו סיכוי, למרות 17 הנקודות שיש לקבוצה". שחקנים נוספים אמורים להיפרד כבר במהלך הימים הבאים ובראש הרשימה נמצא חלוץ הרכש אריאל נגוואקם, שמסתמן כי אתמול שיחק בפעם האחרונה בקבוצה. נגוואקם מסרב לעזוב למרות שביקשו מממנו לחפש מועדון אחר וברעננה כבר הוחלט לחפש דרך שיעזוב בפרידה מוסכמת או בהקפאת כרטיס השחקן שלו. השיחה המתוכננת בין קורצקי לאלון וההחלטה אם המאמן יחזור בו מעזיבתו יהיו בסיס השינויים בהמשך כולל רכש חדש.

ההחלטה של קורצקי להתפטר התקבלה בין השאר מההחלטה של אשר לשחרר חד צדדית את הקשר המונטנגרי נמניה ניקוליץ', בניגוד לבקשתו ואי ההסכמה להחזירו. על פי גורמים במועדון, המאמן ביקש שלא לשחרר את ניקוליץ', שהיה עבור קורצקי מנהיג הקבוצה בחדר ההלבשה והמאמן על המגרש, אך לא נענה על ידי הבעלים.שחקני רעננה מאוכזבים בסיום. גם הבעלים איבד אמון (אריאל שלום)

איש בהפועל רעננה לא נשלח בסיום המשחק לעמדת הראיונות. שחקנים ואנשי הצוות המקצועי עזבו המומים את מתחם חדרי ההלבשה באצטדיון רמת גן. חלק מהשחקנים טענו כי הופתעו מההחלטה של מנחם קורצקי והוסיפו כי הוא היה בסערת רגשות. אחרים טענו כי קורצקי אינו אחד ששולף אמירות סתם כך וההחלטה שלו עשויה להיות סופית, אבל כמו בפוליטיקה התפטרות היא גם דרך לחזרה מהאמירה. "לא קלטנו בהתחלה את הדברים של המאמן אבל בתוך שניות מול חדר הלבשה מלא, כולנו קלטנו את הכאב והאכזבה שלו מאיתנו. כל הדיבורים והשיחות שלו איתנו לא עזרו כאן, נקווה שקורצקי יחזור בו כי הוא האחרון שאשם".

עד שלא יהיה ברור לאן פני המועדון מועדות, הבעלים אשר אלון לא פנה למאמן חלופי, כשכבר אתמול עלה שמו של המאמן קובי רפואה כמי שיהיה המועמד המוביל לתפקיד. המשחק הקרוב של הפועל רעננה בליגת העל יהיה כבר ביום שלי בצפון המדינה נגד עירוני קריית שמונה ואחר כך נגד מכבי תל אביב באצטדיון רמת גן. 
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
  • נים
    3
    אנג'ר
    1
    Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ