לסקוטלנד עוד אין מאמן. ניל לנון מהיברניאן מועמד מוביל

ניל לנון ניל לנון | Getty
בתקשורת הסקוטית מכנים את הבית בליגת האומות עם ישראל ואלבניה: "משעמם עד מוות". האלבנים שמחים: "את ישראל כבר ניצחנו וסקוטלנד לא מפחידה אף אחת"
בדיוק כמו ישראל, גם לסקוטלנד יריבתה בליגת האומות (בנוסף לאלבניה) אין עדיין מאמן וגם התקשורת באי הבריטי רותחת על כך, דורשת את פיטורי מנכ"ל ההתאחדות סטוארט רגן בגלל הטיפול הכושל בסוגיית מינוי המאמן. "הגענו לתחתית של החבית", נכתב ב"סקוטיש סאן".

המועמד המוביל לאימון הכחולים-לבנים הוא ניל לנון, מנג'ר היברניאן קבוצתו של אופיר מרציאנו. לנון אימן בעבר בסלטיק את ניר ביטון ובירם כיאל. "סקוטיש סאן" מוסיף שכוכבי האלופה הכמעט נצחית - קרייג גורדון, לי גריפית'ס, סטיוארט ארמסטרונג, קיראן טירני, קלום מקרגור וג'יימס פורסט ישחקו בנבחרת בעוד חבר סקוט בראון שוקל את עתידו.נבחרת ישראל לא מקבל מחמאות בסקוטלנד. העיתון "דיילי רקורד" ציין שהאוהדים הסקוטים מכנים את הבית :"משעמם עד מוות". כריסטיאן פאנוצ'י מאמן אלבניה מעורר אצל הסקוטים רגשות זעם אחרי שכבש שער בהאמפדן פארק במוקדמות יורו 2008 שנערכו בשווייץ ואוסטריה וגרם לכך שהסקוטים נשארו בבית. העיתון שלא בדק את עצמו היטב כתב שישראל מעולם לא העפילה ליורו או למונדיאל ובכך מחק את דור הזהב של 1970.


מגן סקוטלנד וליברפול אנדי רוברטסון:: "מזמן לא שיחקנו נגד ישראל ואנחנו צריכים להגן על רקורד טוב נגדם. אני מכיר את ניר ביטון ובטח הוא יקבל הרבה עקיצות משחקני סלטיק על המפגש הזה. לא שיחקנו מעולם נגד אלבניה. זו תהיה חוויה אחרת וגם לפגוש מדינה חדשה ואהודים שונים. הם עלו ליורו האחרון והם נבחרת בעלייה. ליגת האומות יכולה לקחת אותנו ליורו אז צריך להתייחס אליה ברצינות".

ישראל וסקוטלנד התמודדו שלוש פעמים בעבר ובכולן ניצחו הסקוטים. במוקדמות מונדיאל 1982 הפסידה ישראל 1:0 ברמת גן ו-3:1 בגלזגו וב-1986 עוד הפסד, 1:0 ברמת גן. אלא שראוי לציין שהשנים 1974-1990 נחשבים לתור הזהב של הסקוטים ובשורות הטראטן טריס שיחקו אז שחקני מהצמרת העולמית כמו קני דלגליש, גרהאם סונס וג'ו ג'ורדן.

 

באלבניה מרוצים מאוד מההגרלה. "זה בית מצוין לנו ולישראל. כל נבחרת ניצחה את השנייה וסקוטלנד כבר מזמן לא נבחרת מפחידה", טען העיתון האלבני "גאזטה שיקיפטריה".

דאבור: הפורמט החדש יכול לעבוד לטובתנו
"הטורניר החדש מביא עמו הזדמנות גדולה ונרצה להשיג בו שני דברים מרכזיים, הצלחה מקצועית וחיזוק הקשר בין הנבחרת לקהל", כך הגיב יו"ר ההתאחדות עופר עיני על ההגרלה של ישראל לליגת האומות שם תתמודד מול סקוטלנד ואלבניה בבית 1 של הדרג השלישי. עיני לא ציין מה תיחשב בעיניו הצלחה מקצועית.

עיני המשיך: "נבחרת ישראל תהיה הרבה יותר נגישה וזמינה עבור האוהדים ואני מתכוון גם לאצטדיונים בהם נארח חלק מהמשחקים. נמנה מאמן בתוך כחודשיים ויענדו לרשותו מספיק זמן והתנאים ביותר כדי להיערך למפעל החדש ומהמרגש ולמפגשים מול אלבניה וסקולטנד ובהמשך למוקדמות יורו 2020".


עיני. מחפש את חיזוק הקשר עם הקהל (עדי אבישי)

תומר חמד: "אופ״א פיתחה מפעל חדש שעל פניו נראה מעניין, מקורי ובהרבה מובנים הוגן. בעיקר עבור הנבחרות הפחות חזקות. אם יש כאן הזדמנות נוספת להעפיל ליורו 2020 אז נבחרת ישראל והכדורגל הישראלי צריכים לברך על כך. על המגרש וביציעים כולם יצטרכו לתת הכל כדי שהנבחרת תמשיך להיות. כל התחלה חדשה מרגשת ובתור אחד שתמיד חלם להיות חלק מהנבחרת ולהוביל אותה לטורניר גדול, אני מאמין שזה הפורמט שיכול לעשות את ההבדל עבורנו. ברור שסקוטלנד ואלבניה הן בן היריבות היותר חזקות, ולכן נצטרך להתעלות״.

מואנס דאבור:
נבחרת ישראל יכולה ליהנות מהפורמט החדש וזה יכול לעבוד לטובתנו. כדי שזה יקרה נצטרך כמובן לתת הכל, לנצח כמה שיותר ולהוכיח לאוהדים שהכל אפשרי. יורו 2020 הוא המטרה העיקרית וחשוב שנהיה חלק ממנו. פחות משנה לי מאיפה יגיע הכרטיס, העיקר שיגיע".


דאבור. "יורו 2020 הוא המטרה העיקרית"

אלמוג כהן: ״זאת לא הגרלה קלה, כי במפעל החדש והמרענן הזה לא יכולה להיות אחת כזאת. כל הקבוצות באותו דרג. אני בטוח שכל שחקן בנבחרת, ודאי אני, מרוצה מכך שיהיו לנו יותר הזדמנויות לשחק מול הקהל שלנו ועבור המדינה, והפורמט החדש בהחלט נותן לנו הזדמנות טובה להשיג כרטיס ליורו 2020 גם בדרך שאינה רק מוקדמות אליפות אירופה. יחד עם הקהל ועם חיבור מחודש שלנו ושלו - הכל אפשרי. זאת המשימה המשותפת של השחקנים, המאמן החדש, ההתאחדות והאוהדים״.

אריאל הרוש: זה נשמע ונראה כמו טורניר חדשני ומאוד מעניין. אין משוכות בלתי עבירות וזה נותן לכל נבחרת סיכוי שווה. אנחנו תמיד מנתחים יותר מדי אחרי הגרלות, מה טוב לנו ומה פחות, ואני לא אוהב את זה. זאת ההגרל והבשורה החשובה מבחינתי היא שיש הזדמנות נוספת להגיע ליורו 2020 ויש הזדמנות לתקן את מה שעבד פחות טוב בקמפיין הקודם. נצטרך להיות בשיאנו כדי להעפיל, וחשוב שנהיה עם הרגליים על הקרקע. אם הקהל יבוא ויתמוך, אם אנחנו נקפיד לתת הכל - זה אפשרי״.

איתי שכטר: "זה נראה כמו רעיון גדול ומבטיח. יותר משחקים, יותר הזדמנויות מול נבחרות בדרג שלנו. חייבים להתעלות כדי להצליח בשלב הראשון להעפיל לפלייאוף והחיבור עם הקהל קריטי. מי שאוהב את נבחרת ישראל ואוהב כדורגל אירופי, קיבל חגיגה מושלמת. כל שחקן צריך עכשיו לעבוד קשה מאוד כדי להיות חלק מהנבחרת, יש כאן הזדמנות אמיתית. לא משנה מי יהיה המאמן, העובדה שלנבחרת יהיו יותר משחקים בשנה יוצרת דמיון למחזור חיים של קבוצה ולדעתי זה יתרון".


שכטר. "צריך לעבוד קשה יותר כדי להיות בנבחרת" (דני מרון)

קפטן הנבחרת, טל בן חיים: "אין בפורמט הזה נבחרות קצוות כמו ספרד או אנדורה אתנו בבית. זה יהיה מאוד צמוד ושוויוני וזה יוצר טורניר מעניין ומאתגר. על פניו, כל הנבחרות שוות. זאת למעשה ליגה עם עליות וירידות, וזה נשמע ונראה מאוד חדשני ומבטיח. אני יכול להתחייב רק לגבי עניין אחד - לתת הכל. אני חושב שזה מה שהקהל מצפה משחקני נבחרת - לתת הכל. בכל משחק, בכל טורניר. אופ״א בנתה למעשה שני מפעלים שדרכם ניתן להגיע ליורו 2020 וזה יוצר עניין ואתגר. אני יודע שאוהדי הנבחרת רוצים מאוד שנצליח ומאמין שהתחלה חדשה היא תמיד הזדמנות להתחבר ולנסות יחד להשיג את המטרה".


איינבינדר רוצה לראות את הנבחרת מארחת בטרנר (דני מרון)

דן איינבינדר: "אני תמיד גאה ורוצה ללבוש את חולצת הנבחרת והטורניר החדש הזה רק מגביר את התיאבון. אתגר גדול, פורמט שמזכיר ליגה, יותר משחקים וזמן יחד, וזה נראה לי כמו משהו שמתאים ונחוץ לנו. אני גם חושב שהנבחרת צריכה לקיים את אחד המשחקים בבאר שבע, יש כאן קהל שמאוד אוהב את הנבחרת, עיר שמשוגעת על כדורגל ואצטדיון מדהים. זאת תהיה חוויה ענקית. נבחרת ישראל יכולה להגיע ליורו בשתי דרכים והלוואי שנעשה זאת. פחות משנה לי מאיפה יגיע הכרטיס.
תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
 • ליון
  0
  ברצלונה
  0
  Live
 • ליברפול
  0
  באיירן מינכן
  0
  Live
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ