בסקוטלנד בטוחים: “ננצח בשניים-שלושה גולים”

play אימון נבחרת סקוטלנד
אימון נבחרת סקוטלנד | Gettyimages
ישראל - סקוטלנד 1:2 03:42

דריכות שיא במחנה הסקוטי לקראת המשחק הערב (21:45) מול נבחרת ישראל במחזור האחרון של ליגת האומות. מקליש: "רוצים לנקום בישראל בכל מחיר"

ראסל מרטין, מגן נבחרת סקוטלנד, לבי.בי.סי ספורט: “אני חושב שננצח בשניים או שלושה גולים הערב, דיברתי עם כמה מהבחורים וכולם בהתלהבות אחרי סוף השבוע. אני באמת לא רואה מצב שסקוטלנד תפסיד”. הדברים נאמרו כשעה לפני פתיחת המשחק נגד ישראל.

התקשורת הסקוטית סימנה את המשחק הערב (שלישי, 21:45) נגד ישראל במחזור האחרון של ליגת האומות כאחד החשובים של סקוטלנד מזה תקופה ארוכה. ההתאחדות המקומית תקבל מעל מיליון ליש”ט בונוס מאופ”א על עלייה לפלייאוף (998,244 אלף ליש”ט על השתתפות בלבד, כמו שישראל תקבל) והסכום הזה יוכפל לכל נבחרת אם תעלה לפלייאוף.

ב”דיילי רקורד” נכתב שלא מדובר רק בכסף או עלייה לפלייאוף, אלא ההרגשה הטובה והאמונה שיש להם אחרי ה-0:4 על אלבניה. העיתון לגלג בהומור על אלכס מקליש שאמר אתמול כי הוא רואה בעיניים של שחקניו שהם מוכנים למשחק כשכתב: “כן, הוא רואה את זה אחרי שהוא מנקה היטב את המשקפיים שלו”, אבל האווירה הכללית בתקשורת הסקוטית היא ביטחון כמעט מוחלט שהם הולכים לנצח.

“מה שניצחון אחד יכול לשנות בנבחרת זה פשוט מדהים”, נכתב בעיתון. בינתיים רק 20 אלף כרטיסים נמכרו למשחק, אבל הסקוטים מקווים שברגע האחרון יימכרו עוד רבבה. הסקוטים טוענים שההפסד לישראל היה זה שגרם לטריגר בנבחרת לשנות כיוון והביא מוטיבציה לשחקנים להבין שהם לא יכולים להמשיך בצורה כזאת.

Alex McLeish admits Israel defeat has fired players up for revengehttps://t.co/9EB7jklDTkpic.twitter.com/d3BaZ5KqaM

— Daily Record Sport (@Record_Sport) 19 בנובמבר 2018

“סקוטיש סאן” ו”דיילי רקורד” כתבו שביג אק (הכינוי של מקליש) אמר שהשחקנים שלו הרגישו על הקרשים אחרי ההפסד לישראל ורק מתוך הכעס שלהם והצער הגדול שלהם הם רוצים לנקום בישראל בכל מחיר. “זה ב-DNA של השחקנים שלי לנסות לנקום בישראל. השחקנים שלי לא אוהבים ביקורת. תראו מה קרה לליברפול נגד הכוכב האדום בלגרד. כולם חשבו שהם ימחקו את הסרבים והם הפסידו. זה אומר לכם כמה קשה לשחק בחוץ”, אמר.

מי שרוצה לנקום בישראל הוא אנדי רוברטסון מגן ליברפול שרשם את אחד המשחקים הכי גרועים שלו ב-2:1 בסמי עופר. לדברי העיתון אם לא העצירות של אלן מקרגור המשחק בארץ היה מסתיים בתוצאה של קריקט. רוברטסון ששיחק מצוין נגד אלבניה אמר: “ברור שאנחנו רוצים ליישר את ההדורים. אחרי אלבניה אנחנו מרגישים מצוין. ישראל היתה הנבחרת שניצחה אותנו ועכשיו אנחנו רוצים לעשות את זה להם. אם מישהו היה אומר לנו לפני הקמפיין שנעלה לפלייאוף עם ניצחון על ישראל במשחק האחרון בבית היינו קונים את זה ועכשיו זה באמת יכול לקרות”.

מקליש. מגיע לנקום (Gettyimages)

העיתון כתב כי הניצחון על אלבניה 0:4 אולי לא שינה דבר מבחינת התוצאה שסקוטלנד צריכה, אבל הגביר את הביטחון. רוברטסון מסכים: “זה מצב מעולה. כל הזמן האמנו שננצח באלבניה ונקווה שכולם יתייצבו מאחורינו לנצח את ישראל”. רוברטסון חושב שכל הדיבורים על כך ששחקנים ביימו פציעות ולא רצו לשחק בנבחרת היו שטויות: “היו שחקנים שרצו לתת הכל בנבחרת. כשג’יימס פורסט כבש את השער הראשון שלו בנבחרת מול אלבניה לא האמנתי איך הוא חגג. הוא רץ וצעק ‘זה השער הראשון שלי עבור המדינה שלי’. רבים פקפקו ביכולת שלנו וטענו שאנחנו חסרי ניסיון, אבל ניצלנו את זה לטובתנו להצליח מול אלבניה ואני מאמין שזה יקרה גם מול ישראל. ראיין פרייזר השנה הוא אחד משחקני הכנף הטובים בפרמיירליג בבורנמות’ אז יש לנו מספיק כישרונות”.

סוכנויות ההימורים בבריטניה לא נותנים צ’אנס לישראל. ניצחון לישראל הוא ביחס של 1 ל-4. ניצחון סקוטי ביחס 5-4 ותיקו שיעלה את ישראל ביחס של 4 ל-11.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי