תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

וילי רוטנשטיינר: "הרמה בליגת העל רחוקה מלהיות חלשה"

אנדי הרצוג מדבר על מפגשו עם מאמני ליגת העל (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)
המנהל הטכני, אנדי הרצוג ומאמן השוערים לינדנברג, כינסו בשפיים את מאמני הליגה והציגו את עקרונות הנבחרת יחד עם התוכניות לעתיד הקרוב. אלישע לוי אמר: "היוזמה למפגש מבורכת"
המנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל וילי רוטנשטיינר, המאמן אנדי הרצוג ומאמן השוערים קלאוס לינדנברג נפגשו היום (חמישי) בשעות הצהריים בבית הנבחרות בשפיים עם מאמני ליגת העל, כדי להציג בפניהם את עבודתם בחודשים האחרונים במסגרת הנבחרת הבוגרת במהלך קמפיין ליגת האומות. הפגישה, שהחלה בארוחת צהריים משותפת, נמשכה כשעתיים וחצי במהלכה סקרו השלושה את עבודתם עם השחקנים בנבחרת, הציגו את תכניות העבודה שלהם לקראת קמפיין מוקדמות אליפות אירופה 2020 ואת שיתוף הפעולה המתבקש עם המאמנים והקבוצות ולסיום ניתחו יחד כמה משחקים מהמונדיאל האחרון.

רוטנשטיינר הציג בפני המאמנים את העקרונות המרכזיים עבור הנבחרת, עקרונות שלדבריו הפכו למוטו של הצוות והשחקנים ונוכחים בכל הזדמנות: התלהבות, רצון לנצח, ביטחון עצמי, יצירתיות וגמישות, כבוד, צניעות ומשמעת, רוח קבוצתית, ידע טקטי, עוצמה טכנית וכושר גופני. כמו כן הדגיש רוטנשטיינר כי התנהלות הנבחרת השתפרה באספקטים רבים וחשובים בכל הקשור לבדיקות רפואיות, כללי התנהגות, עמידה בלוחות זמנים ועוד. סדר היום במהלך התכנסות הנבחרת נחשף בפני המאמנים, כך גם הרציונל מאחוריו. בנוסף, אמר רוטנשטיינר כי הוא אינו מסכים לטענה שהרמה במשחקי ליגת העל נמוכה: "הליגה פה רחוקה מלהיות חלשה וזה הרבה בזכות העבודה המרשימה שלכם. אל תתמקדו בעבודה שלכם דווקא בנקודות החלשות, אלא בחזקות. נסו לעבוד עליהן, לשפר אותן עוד יותר, תתמקדו ביתרונות. זה מה שעשינו בנבחרת".

לאחר מכן, הציגו רוטנשטיינר והרצוג למאמנים תכנית לקראת חודש מרץ 2019 בו תחל ישראל את משחקיה במוקדמות אליפות אירופה וביקשו לבדוק היתכנות למספר דברים: ימי אימונים ייעודיים לנבחרת עם השחקנים הישראלים, ביקורים של מאמני הנבחרת בקבוצות ובאימונים, כמו גם ביקורים של המאמנים באימוני הנבחרת, וקיום מפגשים דומים כמו זה שנערך היום פעמיים בשנה. "אל תהססו לומר לנו כיצד אנחנו יכולים לסייע לכם, בדיוק כמו שאנחנו נרצה להיעזר בכם", אמרו השניים למאמנים.וילי רוטנשטיינר, אנדי הרצוג ומאמני ליגת העל (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)


רוטנשטיינר: "אני שמח על האדיבות שהפגינו מי שהגיעו לכאן היום ובעיקר על הנכונות לשתף פעולה. האווירה הייתה מצוינת וכולנו הסכמנו כי הצלחת הנבחרת היא משימה לאומית, שכל אחד צריך לשאול עצמו מה הוא יכול לעשות כדי לתרום לה. בתחילת השבוע אירחה ההתאחדות לכדורגל סמינר של אופ"א בנושא פיתוח יכולות אישיות של שחקנים עם מאמנים מפולין, הונגריה, יוון, לטביה ואיי פארו, חלקנו ידע ושיתפנו זה את זה בתכניות עבודה. היום המשכנו את התהליך בזירה המקומית. התפקיד שלנו הוא לקדם את השחקן הישראלי וזה בעיני הגורם המרכזי להצלחת הנבחרת".

אנדי הרצוג, מאמן הנבחרת, הציג בפני המאמנים את פילוסופיית המשחק שלו. "קיימנו שישה משחקים, ניצחנו שלושה והפסדנו בשלושה וזה עדיין לא מספיק טוב. ההחלטה לשחק עם שלושה בלמים ובקו של חמישה שחקנים התבססה בעיקר על שני שחקנים - טאלב טוואטחה ואלי דסה. עם שני המגנים האלה הרגשתי שזאת השיטה המתבקשת, שהיתרון שלנו יגיע מהיכולות שלהם. זאת הפעם הראשונה כמאמן ששיחקתי בשיטה הזאת". הרצוג שיתף גם בעקרונות שהנחו אותו: מעברים מהירים, הגנה שלוחצת ולא ממתינה, כושר גופני גבוה ל-90 דקות אינטנסיביות, גישה התקפית שמתאימה יותר לכדורגל הישראלי, שילוב נכון בין שחקנים צעירים כישרוניים לבין שחקנים מנוסים ואנרגיה חיובית ותורמת מצד כל גורם בנבחרת כדי שזה יגיע לשחקנים.

מאמן השוערים קלאוס לינדנברג החמיא לאיכות השוערים בארץ: "יש כאן הרבה שוערים טובים ואני חושב שבעתיד הקרוב לנבחרת ישראל לא צפויה שום בעיה בעמדה הזאת. אריאל הרוש היה נפלא, כל צוות השוערים בנבחרת עבד טוב, ואני בהחלט רואה כישרונות גדולים בעמדה הזאת במשחקי הליגה".

מאמני ליגת העל שלקחו חלק במפגש היו: ברק בכר (הפועל באר שבע), מנחם קורצקי (הפועל רעננה), ניסו אביטן (הפועל חדרה), אלישע לוי (מכבי פ"ת), עמיר תורג'מן (בני סכנין), איתי מרדכי (מכבי חיפה), חיים סילבס (קרית שמונה), שרון מימר (הפועל חיפה), שי ברדה (מכבי נתניה) ובני בן זקן. נציגים נוספים של ההתאחדות שלקחו חלק ברב שיח היו ד"ר איציק בן מלך, ניר לוין, לירון גלאט וגיא פורטניאגין.


אלישע לוי עם אנדי הרצוג (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)

ברק בכר: "אין ספק שזה מפגש מבורך, שהתנהל באוירה מצוינת. רוטנשטיינר והרצוג מרשימים וברמה מקצועית גבוהה מאוד ואנחנו כמובן שמחים לשתף פעולה ולחלוק ידע". חיים סילבס: "יש רצון טוב ויש כוונות חיוביות ובעיקר תחושה של שיתוף והבנה. ככל שהנקודות הללו יועצמו, כך נוכל כולנו לפעול יחד לטובת השחקן הישראלי, הכדורגל שלנו וכמובן הנבחרת".

מנחם קורצקי: "לנבחרת ישראל יש צוות מקצועי שמשתף ומתייעץ וזה לכבוד המקצוע. אני בטוח שנדע גם בעתיד להמשיך בכיוון הזה כדי שכולם ייצאו נשכרים". אלישע לוי: היוזמה למפגש הזה מבורכת. כמאמן לאומי לשעבר, שיתוף פעולה בין הנבחרת למאמני הליגה הוא כל כך חשוב. הייתי ממליץ לשבת גם עם הבעלים של הקבוצות כדי להבטיח שיתוף פעולה. נבחרת ישראל תתקשה להצליח אם לא כולם יתגייסו למשימה".
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ