תוצאות
אחרונות
תוצאות אחרונות
לתוצאות נוספות

לא התחפשו לנבחרת גדולה: לשחקנים בכחול לבן יש מה לשפר

ישראל - סלובניה 1:1
הקישור היה חלש ולא סיפק כדורים, אלי דסה לא תמך בהתקפה ומואנס דאבור לא התגבר על השמירה ההדוקה עליו. אנדי הרצוג צריך להסיק מסקנות לקראת אוסטריה, ואחת מהן היא לשתף את דור מיכה. דני דבורין מסכם
בבואי לסכם את משחק התיקו של נבחרת ישראל בכדורגל (1:1 נגד סלובניה), ראוי להדגיש שהתוצאה שהושגה אינה מקפחת אף אחת מהשתיים. הן ניהלו משחק שווה כוחות, ולמען האמת הן אף דמו זו לזו במהלכי הכדור.

העובדה שישראל פתחה את קמפיין מוקדמות אליפות אירופה בחיפה לא העניקה לה שום יתרון על פני הנבחרת האורחת. ויותר מזאת: ישראל פיגרה 1:0, ומכאן ששער השיוויון שהבקיע לזכותה ערן זהבי, מנע ממנה אי נעימות גדולה. אחרי הכל הציפיות המוקדמות היו לפתיחה ברגל ימין, שפירושה לזכות בכל שלוש הנקודות בבית, ואז להמתין לאוסטריה שתשחק כאן כבר ביום ראשון הקרוב. אולם שוב התברר שהביתיות אינה חזות הכל. סלובניה היא שחזרה לביתה עם נקודת חוץ.

מאמן נבחרת ישראל, אנדי הרצוג, החליט שאריאל הרוש הוא שיפתח בשער, ובכך לקח על עצמו סיכון לא מבוטל. הרוש, שישב על הספסל במשחקיה האחרונים של קבוצתו הפועל באר שבע, גמל לו בשתי עצירות מצוינות, שמנעו הפסד ישראלי. לחץ משמעותי לא היה על שערו, ועם זאת את שלו ביצע השוער הוותיק על הצד הטוב ביותר. בעייתה הבולטת של הנבחרת היתה בקישור, שלא סיפק כדורים טובים לשני החלוצים ערן זהבי ומואנס דאבור.


אריאל הרוש. למרות שלא זוכה לדקות בליגה, הציל את הנבחרת (מאור אלקסלסי)

אריאל הרוש. למרות שלא זוכה לדקות בליגה, הציל את הנבחרת (מאור אלקסלסי)

הסלובנים, שהבולט בשורותיהם היה איליציץ המצוין, עשו את שיעורי הבית שלהם, לחצו על דאבור, ובעיקרון מנעו ממנו להגיע לעמדת הבקעה. השמירה על זהבי היתה עבורם קשה יותר, מפני שערן משחק יותר מאחור, וכהרגלו השקיע מאמץ גם בהיותו רחוק משער האורחים. הוא זה שהציל את הנבחרת מהפסד, ובשער שהבקיע הוכיח שכוחו יפה גם מול השוער אובלאק, הנחשב לאחד מהטובים ביותר בעולם. אני מתייחס לכך דווקא משום שנשמעות ביקורות לא הוגנות ולא נכונות על החלוץ הישראלי, שעיקרן בנוסח: "הוא יודע להבקיע 'רק' מול הגנות חלשות ושוערים סינים חלשים". זהבי נתן איפוא תשובה ניצחת למבקריו. גם אובלאק "טעם מן הפירמה", ונכנע לשער שמנע מישראל לרדת מהמגרש בידיים ריקות.

המחצית הראשונה של המשחק היתה ביתרון מסוים של נבחרת סלובניה, והוא נבע מהטעם הפשוט: הקישור הישראלי כלל לא היה דומיננטי, והוא זה שעליו מוטלת משימת ניהול המשחק ואספקת כדורים להתקפה. ניכר היה שהקפטן ביברס נאתכו אינו בכושרו הגבוה המירבי. המגן הימני אלי דסה מיעט יחסית בגיחות למעלה מאגפו, וכאשר המערך ההגנתי כולל שלושה בלמים, חייבים המגינים לנוע קדימה על הקו. ככלל, שחקני ההגנה לא הרשימו ולמזלם הלחץ עליהם לא היה כבד ורציף.

לאחר המשחק אמר המאמן הרצוג שעליו לחשוב כיצד לכלול רגליים רעננות בהרכב למשחק הקרוב נגד אוסטריה, ולדעתי נכון יעשה אם ישלב בו את דור מיכה. הוא לדעתי הישראלי הטוב ביותר העונה בליגת העל, ויתכן שיוכל לתרום תרומה מכרעת בהיותו החוט המקשר שבין ההגנה להתקפה.

מואנס דאבור. הסלובנים עשו שיעורי בית. (מאור אלקסלסי)
מואנס דאבור. הסלובנים עשו שיעורי בית. (מאור אלקסלסי)

בתום 90 הדקות נגד סלובניה, עדיין קשה לומר שראינו שינוי של ממש ביכולתה של נבחרת ישראל. היא לא עמדה במבחן קשה, והוא כנראה יצפה לה נגד אוסטריה, שתגיע לחיפה לאחר הפסד ביתי 1:0 לפולין. מבחינתם של האוסטרים הפסד שני רצוף "אינו בא בחשבון", אבל הדברים נכונים גם לגבי הנבחרת שלנו. שכן אם בתום שני משחקי הבית תהיה במאזנה רק נקודה אחת – זוהי בפירוש מהלומה מוראלית ומקצועית להרצוג ולשחקניו. משום שהמשחק הזה הוא כה חשוב, דרושה מכל אחד מכדורגלני הנבחרת התעלות, שרק היא תמנע מקמפיין המוקדמות לברוח לנו מן הידיים כבר בשלב כה מוקדם.
מעריב
ברשתות החברתיות
כל הזכויות שמורות לצ'רלטון בע"מ