Sport1 Banner

ערן זהבי בראיון: "רוטנשטיינר אמר לי שהוא לא יכול לאבד אותי"

ערן זהבי
ערן זהבי | מאור אלקסלסי

הפריחה ("השילוב שלי עם דאבור מצוין"), קצב ההבקעה ("מזכיר את מה שהיה במכבי, אבל פה אין רצף של משחקים"), ההופעה נגד האוסטרים (" המשחק הגדול ביותר שלי בנבחרת ישראל ובין הגדולים בקריירה"). ראיון

(גודל טקסט)

את היום שאחרי השלושער הראשון שלו במדי הנבחרת (והעשירי בקריירה המקצוענית שלו), בילה ערן זהבי בעיקר בניסיונות להספיק הכל לפני שהמריא בלילה בחזרה הביתה לגוואנגז'ו. זאת בטרם ימריא שוב, הפעם עם קבוצתו, למשחק החוץ ביום שישי (14:30, שידור ישיר בספורט1) בטיינג'ין מול טדה. זהבי לא ויתר אתמול על אימון אישי, ניסה לענות כמעט לכל מי שפנה אליו, קיבל מאות ברכות והשתדל להתחמק מראיונות.

אחרי הניצחון 2:4 של נבחרת ישראל על אוסטריה שלשום בסמי עופר, שנתן חותמת סופית על כך שהוא מביא את המספרים המדהימים שלו גם לנבחרת, הודה זהבי כי תחילת הקמפיין הזה של מוקדמות יורו 2020 מזכירה במקצת את קמפיין העלייה המטורף של מכבי ת"א לליגת האלופות בקיץ 2015. אז כבש זהבי את כל חמשת השערים של מכבי ת"א שעזרו לה לחלוף על פני ויקטוריה פלזן ופ.צ. באזל בדרך לשלב הבתים. "אין ספק שזה מזכיר, רק שלמכבי היה רצף של משחקים ובנבחרת קשה ליצור רצף", הוא שם סייג.

זהבי הגיע ל-12 שערים בנבחרת ועוד 11 בישולים (ב-44 הופעות). עד למשחק מול גוואטמלה היו לו שישה שערים ב-40 הופעות, ומאז שישה שערים בארבע הופעות נוספות. הוא הגיע שלשום ל-268 שערים בכל המסגרות בקריירה המקצוענית שלו – 204 מהם הבקיע מאז קיץ 2013, בחמש עונות וקצת. זהבי מדורג חמישי בכל הזמנים בין כובשי השערים הישראלים בכל המסגרות, עם שלושה שערים פחות מבני טבק שבמקום הרביעי ו-71 שערים פחות מאלון מזרחי שבמקום הראשון.


ערן זהבי.  חמישי בכל הזמנים בין כובשי השערים הישראלים בכל המסגרות (מאור אלקסלסי)

כאמור, השלושער שלו נגד אוסטריה היה העשירי שלו בקריירה (הוא כבש שתי רביעיות שנכללות בספירה) ובסך הכל יש לו ברזומה 45 משחקים בהם כבש צמד או יותר. רק אלון מזרחי עשה זאת יותר ממנו עם 49 צמדים ומעלה בקריירה. למזרחי 11 שלושערים, לעודד מכנס 15 כאלה ומלך השלושערים הישראלי הוא מוטל'ה שפיגלר עם 17.

על חזרתו לנבחרת אחרי פרשת סרט הקפטן והפרישה חייב זהבי במידה רבה למנהל הטכני של הנבחרות, וילי רוטנשטיינר. "הוא הסביר לי בדיוק מה הוא רוצה לעשות ואיך הוא רואה את הדברים והבטיח שיהיה שינוי נרחב ושנבחרת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה לוותר על שחקן כמוני דווקא אחרי כל מה שהיה. הוא גם אמר שלא מגיע לי לסיים ככה את הדרך שלי בנבחרת כי כל אנשי המקצוע שהוא דיבר איתם אמרו עלי רק דברים טובים, על המקצוענות שלי. בקיצור, הוא אמר לי שהוא רוצה אותי איתו".

איך אתה מסביר את המעבר משישה שערים ב-40 ההופעות הראשונות לשישה כיבושים בארבעת המשחקים האחרונים?
"שילוב של דברים. לא יודע לשים בדיוק את האצבע על משהו מיוחד. התחברו כל מיני דברים: אני משחק בעמדה קדמית, עם עוד שחקן כמו דאבור ויש לנו שילוב מצוין. מואנס מושך הרבה תשומת לב ואני גם אולי יותר רגוע".


"וילי הוא אמר לי שהוא רוצה אותי איתו" (דני מרון)

שער האליפות בטדי, הצמד נגד בנפיקה, שער המספרת בליון, הצמד בפלזן, הצמד בבאזל, השלושער באברגרנדה, הרביעייה נגד קריית שמונה, השלושער בדרבי או השלושער שלשום. באיזה מקום אתה מדרג את המשחק נגד אוסטריה בקריירה שלך?
"כל המשחקים שהזכרת היו מיוחדים, אבל ההרגשה אחרי אוסטריה מאוד מיוחדת כי זה בנבחרת. אני מרגיש את האהבה מכולם. קשה לדרג את ההישגים הקודמים כי היו המון משחקים מרגשים וכל מה שאבחר יגרע מהשני. בוא נתחיל מזה שזה המשחק הכי גדול שלי בנבחרת, ואני חושב שמבחינת יכולת, אפילו אחד הגדולים בקריירה שלי".

איך זה שגיורא שפיגל, אבי נמני, וחיים רביבו מפרגנים לך בגדול ולאלון מזרחי קשה?
"ככה זה כשהם מגדולי השחקנים בהיסטוריה שלנו. שחקנים כאלה תמיד בטוחים בעצמם ומרשים לעצמם לפרגן לאחרים. זה לא גורע מההצלחה שלהם".


למה מאמנים זרים יודעים להפיק ממך יותר מאשר מאמנים ישראלים?

"את זה צריך לשאול אותם".

עוד באותו נושא: גוואנגז'ו RF

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי