ישראל לא תערוך שינויים נגד פולין, הרצוג סימן את פיונטק

בצוות המקצועי יקדישו תשומת לב מיוחדת לחלוץ מילאן, אך המאמן האוסטרי מאמין כי נבחרתו יכולה לכבוש ראשונה וקבע כי שחקני המפתח יהיו ביטון ופרץ. וגם: השחקנים הזכירו לזהבי שהוא "חייב" את הקריירה לפאקו

47 אלף צופים יהיו הערב (שני, 21:45) במשחק של ישראל נגד פולין בוורשה, 350 אוהדים מותכם יגיעו מישראל במשחק שנחשב כאחד ממשחקי המפתח של ישראל לעלייה ליורו 2020. בשיחות שקיימו אנשי הצוות המקצועי עם השחקנים הבהירו כי הלחץ נמצא במחנה הפולני ואם היא תעשה טעויות צריך לדעת לנצל.

אין ספק שהשחקן שמושך את רב תשומת הלב לקראת המפגש הוא מלך השערים של מוקדמות היורו, ערן זהבי, כאשר בימים האחרונים הזכירו לשחקן שפאקו אייסטרן היה הראשון לזהות את הכישורים ההתקפיים של השחקן בעמדת החלוץ, למרות אותה ביקורת של פרשנים רבים על עמדתו החדשה, וכיום אין ספק כי ההחלטה של הספרדי בשלהי 2014 הייתה מבריקה.

בנבחרת ישראל מעריכים כי מאמן נבחרת פולין יז’י בז’צ’ק יעלה עם הרכב התקפי שיכלול שינויים בהרכב הפותח ובמערך. בישראל סימנו את חלוץ מילאן קשישטוף פיונטק כשחקן המסוכן של היריבה, אפילו יותר רוברט לבנדובסקי.

שחקנים בנבחרת לא שוכחים את המהלך המבריק של שפאקו אייסטרן (אסף קליגר)

בצד הישראלי מסתמן כי אנדי הרצוג ועוזרו אלון חזן חושבים לעלות עם הרכב התקפי ומאמינים שערן זהבי או דיא סבע יכבשו ראשונים. שחקני המפתח עבור האוסטרי יהיו שחקני מרכז השדה דור פרץ וניר ביטון כאשר האחרון הציג משחק מצוין נגד לטביה.

גורם בסביבת נבחרת ישראל אמר: “יש שינוי במעבר מהמשחק נגד לטביה למשחק נגד פולין. בריגה ניצחנו בטקטיקה ובמשחק יצירתי נבחרת שחובה לנצח אותה. הפעם ההכנה הקצרה שונה ואימון וחצי לא מספיקים לישראל. נבחרת פולין מורכבת משחקני על הפזורים ברובם במועדונים גדולים ביותר והם משלבים יצירתיות ופיזיות”.

“השחקנים החשובים שלנו הם ניר ביטון ודור פרץ שצריכים להרים את הרמה שלהם ולגרום לשחקנים האחרים להיות טובים יותר. פרץ וביטון הם המפתחות במשחק המעבר קדימה דרך מסירת כדורים לנאתכו, סבע וזהבי”.

דור פרץ סומן כאחד משחקני המפתח נגד פולין (אודי ציטיאט)

שחקן בנבחרת הוסיף: “ברור שלא יהיו לנו את מספר המצבים להבקיע כמו נגד לטביה ויש אפשרויות נוספות לכבוש הערב בעיטות מרחוק דרך שחקנים מהקו השני. לכולנו ברור שאסור לתת לפולנים לדחוק אותנו לאחור בפתיחה ולתת לרוח מהקהל להוסיף להם ביטחון”.

הבוקר הצוות המקצועי החל בהכנה טקטית, לקראת האספה שלאחר ארוחת הצהרים. בנבחרת יש דריכות רבה ואמונה רבה שלא תפסיד הערב.

הרכב משוער: אריאל הרוש, אלי דסה, שרן ייני, לואי טאהא, ניר ביטון, עומרי בן הרוש, דור פרץ, ביראם כיאל, ביברס נאתכו, דיא סבע, ערן זהבי.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי