בנג’מין קוגל מונה למאמן הכושר הראשי של נבחרת ישראל

בנג'מין קוגל
בנג’מין קוגל | Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

איש הצוות הגרמני בן ה-40 ששימש כמאמן הכושר של נבחרת גרמניה בין השנים 2010-2018 וכן עבד גם בקלן, ורדר ברמן ור.ב. זלצבורג, הצטרף לצוות של אנדי הרצוג: "אני מצפה לעבוד במסגרת הפרויקט המרגש הזה"

ההתאחדות לכדורגל הודיעה היום (רביעי) על הצטרפותו של מאמן הכושר בנג’מין קוגל שיהיה האחראי על בנבחרת הבוגרת בנושא הכושר הגופני. קוגל יחליף את ריקארדו פרוייטי האיטלקי, ומלבד העבודה עם הנבחרת הבוגרת ונבחרות אחרות נוספות, ייקח חלק בבניית התכניות להדרכת מאמני כושר במסגרת השינוי הגדול שמובילה ההתאחדות בכל הכשרות המאמנים.

קוגל, בן ה-40, היה מאמן הכושר של נבחרת גרמניה בהדרכת המאמן יואכים לב כאשר זכתה בגביע העולם ב-2014 ובגביע הקונפדרציות ב-2017. בסך הכל היה קוגל מאמן הכושר של נבחרת גרמניה במשך 8 שנים, וכן עבד בקבוצות פ.צ קלן, ורדר ברמן ורד בול זלצבורג האוסטרית. לאחרונה הקים קוגל סוכנות שמתמחה בהיבטים הפיסיולוגיים של המשחק בשם “Fastforward.football”.

בנג’מין קוגל: “אני מצפה לעבוד במסגרת הפרויקט המרגש הזה. ישראל היא מדינת כדורגל שאפתנית ובדיונים שלי עם ווילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג הגדרנו כבר את הצעדים הראשונים שננקוט כדי להבטיח תנאים אופטימליים לקידום נושא הכושר הגופני, היכולות הגופניות ותפיסת התחום בישראל. במקביל, המטרה היא להוביל יחד עם הרצוג את נבחרת ישראל להכנה הפיסיולוגית האופטימלית להמשך הקמפיין במוקדמות אליפות אירופה 2020”.

בנג’מין קוגל שימש כעוזרו של יואכים לב בנבחרת גרמניה (Gettyimages)

רתם קמר, מנכ”ל ההתאחדות: “אנחנו ממשיכים במחויבות שלנו להעמיד לרשות נבחרת ישראל הבוגרת ולרשות המנהל הטכני של ההתאחדות, ווילי רוטנשטיינר, את הכלים ואת האנשים הטובים ביותר לקידום הנבחרת, השחקן הישראלי והענף, וההצטרפות של קוגל היא נדבך מרכזי בהקשר הזה. אין לי ספק שנבחרת ישראל תהנה מבעל מקצוע מוביל, איכותי ושאפתני כבר לקראת צמד המשחקים בספטמבר מול צפון מקדוניה וסלובניה, בתקווה שהדבר יתרום משמעותית לסיכויי ההעפלה שלנו לטורניר גמר יורו 2020”.

ווילי רוטנשטיינר, המנהל הטכני: “ההצטרפות של קוגל היא צעד משמעותי קדימה בכל הקשור לכושר גופני בנבחרות ישראל וביכולת שלנו לחנך ולפתח במסגרת הקורסים השונים שמעבירה ההתאחדות בנושא. הניסיון העצום שלו בנבחרת גרמניה ובקבוצות אירופיות בכירות מעיד על היותו איש מקצוע מהדרגה הראשונה ועבור הכדורגל הישראלי ונבחרת ישראל זאת בשורה מצוינת. הודיתי לריקרדו פרוייטי על העבודה שלו אתנו בשנה האחרונה ואיחלתי לו הצלחה בעבודתו בקבוצתו ברומניה. ריקרדו היה משמעותי בהתקדמות של הנבחרת בנושא הכושר הגופני”.

ווילי רוטנשטיינר מרוצה מהמינוי (אודי ציטיאט)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי