כיאל צפוי לפתוח במקום פרץ, בן הרוש ודאבור תורגלו בהרכב

play בירם כיאל
בירם כיאל | דני מרון
ישראל - מקדוניה הצפונית 1:1 03:02

הרצוג מתכנן להשיב את שחקן צ'רלטון להרכב בסלובניה (שני, 21:45) על חשבון קשר מכבי ת"א, מגן לוקרן וחלוץ זלצבורג עשויים להמשיך ב-11, אך החלטה סופית תתקבל לאחר האימון המסכם בלובליאנה

נבחרת ישראל נערכת למשחק הבא נגד סלובניה, אתמול (שישי) התאספו השחקנים בבית המלון וצפו במשחקים של יריבתם הבאה והם מבינים כי הם חייבים להשיג תוצאה טובה בלובליאנה בעקבות התיקו נגד צפון מקדוניה בעוד סלובניה השיגה ניצחון נדיר על פולין. בנוסף לכך גם ה-0:6 של אוסטריה על לטביה הפך את הבית לצמוד במיוחד לכל מפגש לקריטי.

עם זאת, ערן זהבי וחבריו הצהירו הערב שמדובר בבית פתוח לחלוטין, בו כולן יכולות לנצח את כולן. הגדיל לעשות זהבי כשאמר: “כמו שסלובניה ניצחה את פולין, אנחנו יכולים לנצח אותם. אנחנו מגיעים במטרה לנצח, נתאבד על הנקודות”.

יש לציין כי אם ישראל לא תסיים באחד משני המקומות הראשונים בבית, עדיין יש לה סיכוי להעפיל לטורניר בקיץ 2020 כאשר היא עדיין יכולה להשתבץ בפלייאוף של ליגת האומות. לשם כך, השחקנים יחזיקו אצבעות בעיקר לנבחרות סרביה ופינלנד, שנראות כמו המועמדות המובילות להפתיע בבתיהן.

זהבי ושחקני הנבחרת שומרים על אופטימיות (דני מרון)

הערב בבית הנבחרות בשפיים קיימה הנבחרת אימון שיוקדש להכנות נגד סלובניה, כשלפני הצהריים עוד קיים הצוות המקצועי אספת סיכום למשחק נגד צפון מקדוניה. במפתיע, אנדי הרוש דווקא תירגל הערב הגנה זהה לזו שפתחה שלשום בטרנר, כך שעומרי בן הרוש עשוי לשמור על מקומו באגף שמאל וגם במרכז ההגנה עשוי להמשיך בהרכב אוראל דגני.

למרות זאת, רק מחר באימון המסכם בסלובניה יתקבלו החלטות סופיות, כך שגם המוזמן האחרון לנבחרת איתן טיבי עשוי לזכות בממקום במרכז ההגנה לצידם של חאתם עבד אלחמיד ולואי טאהא בעוד אוראל דגני יוצב בעמדת המגן השמאלי, כאשר גם יונתן כהן עשוי לעלות על חשבונו של עומרי בן הרוש.

שינוי נוסף שתורגל הערב וצפוי לבצע המאמן האוסטרי, הוא להשיב להרכב את בירם כיאל על חשבונו של דור פרץ. בחלק הקדמי, ערן זהבי, מואנס דאבור ומנור סולומון ישמרו על מקומם גם לפי התרגול הערב.

בן הרוש ושחקני הנבחרת הערב. עשוי לפתוח (Gettyimages)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי