הרצוג: “לא ישנתי בלילה אחרי ההפסד, נצטרך ארבעה ניצחונות”

play אנדי הרצוג
אנדי הרצוג | דני מרון
סלובניה - ישראל 2:3 03:14

המאמן התייחס למשחק נגד סלובניה ופניו לעתיד: "לקחנו סיכונים מיותרים, בשביל לעלות את הרמה". על דאבור: "הוא צריך להוכיח את עצמו בסביליה". דגני" היה לו משחק טוב מאוד". המפגש באוסטריה: "יהיה מרגש"

נבחרת ישראל, עברה שבוע מאכזב מבחינה אישית, חבורתו של אנדי הרצוג קיוותה לצאת לפחות עם ארבע נקודות בצמד המשחקים נגד נבחרת מקדוניה הצפונית וסלובניה, אך בטרנר הנבחרת סיימה ב-1:1 מאכזב ובסלובניה האכזבה הייתה כפולה. ישראל כבר מחקה פיגור בלוביאנה ועלתה ל-1:2, ולמרות זאת יצאה בידיים ריקות לאחר 3:2 כואב בדקה ה-90. היום (רביעי) המאמן הלאומי אנדי הרצוג דיבר במסיבת עיתונאים מיוחדת ובה הוא התייחסעל כל האירועים שקרו בשבוע האחרון.

הרצוג פתח את דבריו: “אני מבין הכל אבל דבר אחד בטוח, עדיין יש לנו צ’אנס לנצח את כל ארבעת המשחקים הבאים ואנחנו נמשיך להאמין בכל משחק, כי כבר הובילנו 1:2 במשחק קשה, בשביל לעלות צריך לשפר את רמת המשחקים”.

“קודם כל אני אוהב מאוד את השחקנים, הם נותנים הכל, כמובן שהם צריכים להשתפר אבל מבחינתי הדבר החשוב ביותר הוא לראות את הגישה של השחקנים אני כאן כדי להוביל את הנבחרת להצלחה. אני לא יודע מה יהיה בעתיד, כרגע אני מתמקד במשחק נגד אוסטריה זה המשחק הכי קשה שיש לנו בבית. אני לא מבין את הדברים בתקשורת, כמובן שכולם מאוכזבים, אבל היה לנו משחק טוב נגד סלובניה”.

“עדיין יש לנו צ’אנס לנצח את כל ארבעת המשחקים הבאים”. אנדי הרצוג (דני מרון)

על המשחק נגד סלובניה: “אני מכבד את כל השחקנים, יש לנו יכולת טובה, אבל צריך לומר את האמת, הייתי מאוד אמוציונלי, זו הייתה סיטואציה שאנשים דיברו על יכולת טובה, אבל הפסדנו את המשחק בגלל מספר טעויות שנתקן בעתיד. אני מרגיש שאנחנו עדיין יכולים לשנות דברים ולשפר את החולשות שלנו, ברגע שהובלנו, חשבתי לשנות את השיטה והם השתמשו במומנטום כדי לנצח וזה דבר מאכזב. הובלנו 1:2 והלכנו קדימה היינו צריכים לשמור על המשחק”.

“לפעמים אתה מגיב ככה, אבל בשבילי היה יותר חשוב לדבר עם השחקנים, הם לא הגיבו טוב מנטלית ולכן אני אומר שעדיין יש סיכוי. זה לא טוב שהם הגיעו לכל כך הרבה מצבים, כי אתה יכול להיענש על דברים כאלו. לא יכולתי לישון אחרי המשחק, אבל צריך לחשוב קדימה, אני בחור חיובי”.

“לא יכולתי לישון אחרי המשחק” (אודי ציטיאט, סלובניה)

האם כדאי לשלב שחקנים צעירים בסוף הקמפיין: “אנחנו לא מוותרים על המשחקים הבאים, יש לנו את האיכות לנצח את שני המשחקים, אבל אני אשלב שחקנים צעירים וכמובן שזה חשוב לשלב שחקנים צעירים, אבל גם במשחק נגד סלובניה שילבתי את שון וייסמן שהיה מאוד טוב ושלמה היה טוב באימונים. לי חשוב שהשחקנים הצעירים ישחקו, 17 זה צעיר, אבל אל תגידו לי ששחקנים בני 21 ו-22 צעירים מדי לנבחרת או לקבוצות”.

“אני מבין שיש שחקנים שלא שמחים אחרי חלון שלא שיחקו במהלך החלון אבל, אמרתי לשחקנים במה אפשר להשתפר אם אנחנו מפסידים, כולם מפסידים לא המאמן ולא השחקנים”.

על סוגיית מואנס דאבור: “כמובן שזה לא קל עבור דאבור לא לשחק אבל יש לו את האיכותיות, אבל אמרתי לו להמשיך להילחם, הוא צריך להוכיח למאמן שהוא ראוי להזדמנות שלו. הבחירה שלי בין מואנס דאבור לשון וייסמן היא שווייסמן יעיל בהתקפות מתפרצות”.


דאבור צריך להוכיח למאמן שהוא ראוי להזדמנויות שלו (האתר הרשמי)

האם היו גם דברים חיוביים המשחק: “אין רק דברים שליליים, אלחמיד, סולומון ומרציאנו נתנו משחק טוב. בשלושה משחקים הראשונים עשינו שבע נקודות בשלושה הבאים נקודה אחת ואני מאמין שנוכל לעשות 12 נקודות בארבעת המשחקים הבאים, זה חשוב עבור הקהל והשחקנים שנילחם עד הסוף”.

על היכולת של אוראל דגני: “לדגני היה משחק מאוד טוב, נכון שהייתה לו טעות במחצית השנייה, אבל טעות אחד יכולה להרוס את המשחק, יותר חשוב שההגנה תשחק טוב מאשר שחקן כזה או אחר. הרבה אומרים שהיה משחק טוב, אבל אנחנו הפסדנו את המשחק וכרגע אנחנו במקום החמישי”.

איך אתה מתכונן למשחק נגד אוסטריה: “כמו בחיפה גם הפעם זה יהיה מרגש לשחק נגד סלובניה אני חושב רק בצורה מקצועית ואני מתרכז בצורה מקצועית וחושב על המשחק הקרוב ואני מקווה לנצח אותם שוב. אנחנו נעשה את ההכנה המושלמת למשחק. אני רוצה שנשלוט במשחק אבל לא ניקח סיכונים אחרי שאנחנו מובילים”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי