“אנדי הרצוג הוא המאמן האותנטי ביותר שהשחקנים פגשו”

play אנדי הרצוג
אנדי הרצוג | דני מרון
סלובניה - ישראל 2:3 03:14

שלומי ברזל, ראש מערך ההסברה של ההתאחדות, התייחס לראיון האמוציונלי של המאמן: "מודה שזה היה נדיר, אבל חדר ההלבשה מאוחד וכולם מאחוריו". על כיאל: "לקח אחריות על הטעות", על עטר: "זה מקצועי"

“שחקני נבחרת ישראל כל כך מאמינים באנדי הרצוג, האמת היא שאני לא זוכר דבר כזה זמן רב. חדר ההלבשה מאוחד וכולם איתו ומאחוריו”, כך הבהיר הערב (רביעי) שלומי ברזל, ראש מערך ההסברה של ההתאחדות לכדורגל בישראל, שדיבר בתוכנית הספורט של 103FM והתייחס בעיקר לראיון האמוציונלי של המאמן לאחר ההפסד הכואב בסלובניה.

ברזל הסביר: “אנדי צעק, אבל בחדר ההלבשה הוא כבר היה הרבה יותר רגוע. אני מודה שהראיון היה באמת נדיר, אבל לרגע הוא לא איבד את חדרה ההלבשה. אנדי הוא שילוב נדיר של מאמן שיש לו דרישות מאוד ברורות ושחקן עבר גדול שמבין את הלב ואת הנפש של השחקנים. הוא היה בסערת רגשות גדולה ולאט-לאט הוא נרגע. הנאום שלו היה אותנטי והוא לא העליב אף אחד.

“היה תסכול נורא נורא גדול לאחר ההפסד והשחקנים יודעים את זה. אני חי את הנבחרת ואומר לכם שאנדי הרצוג מקבל אמון מלא מצד השחקנים. הוא כנראה המאמן האותנטי ביותר שהם פגשו בשנים האחרונות. זה נכון שבכל מקם בעולם שחקנים שלא משחקים נעלבים, אבל תראו איך, למשל, אלמוג כהן שלא קיבל דקה מתאמן ובאיזו צורה הוא נפרד מהצוות לאחר הנסיעה. השחקנים מבינים שכל השיקולים הם מקצועיים בלבד”.

על בירם כיאל: “הוא לקח אחריות על הטעות, אבל גם אחרי הטעות שלו היו מספיק שחקנים שיכולים היו לטפל במצב ולמנוע את השער. הוא היה קצת עצבני וחשב שמגיע לו לפתוח, אבל כשהוא נכנס הוא היה מצוין”. על אלירן עטר: “זה מקצועי. אין לי שום ידיעה אחרת על אי הזימון שלו. עימות עם דיא סבע? הרצוג אמר שעטר לא מתאים לשיטה שלו. אותו דבר גם לגבי דור מיכה, שזומן בעבר ועכשיו פחות מתאים”.

הסיכויים של הנבחרת: “הבנו מתחילת הדרך שזה בית מאוד-מאוד בעייתי. בניגוד לאלישע, אז היה ברור מראש שלא מעפילים, אי אפשר להגיד על בית עם פולין, אוסטריה וסלובניה שאין לך שום סיכוי, אבל זה בית לא פשוט. גם אם נגיע למסקנה שנכשלנו מבחינת המיקום, יכול להיות שראינו דברים טובים בקמפיין הזה. ברור לי שזה ענף עם שורה תחתונה ותוצאות. אבל אם הכדורגל הישראלי יסתכל אך ורק על טבלאות, לאף מאמן לא תהיה יותר מקדנציה אחת. לא אמרתי שום דבר בעד או נגד הארכת חוזהו של הרצוג, אבל החכמה הגדולה היא להתייחס לכך בסיום הקמפיין ולא כרגע”. 

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי