הרצוג מעוניין להמשיך לקדנציה נוספת, סולומון ייעדר נגד לטביה

play אנדי הרצוג
אנדי הרצוג | לירון מולדובן
אוסטריה - ישראל 1:3 02:53

האוסטרי סיפר לאחרונה על רצונו להאריך את חוזהו בשנתיים, המשחק הערב בב"ש (21:45) עשוי לקבוע את גורלו. בנבחרת מקווים שיזנח את שיטת שלושת הבלמים, קשר שחטאר לא נטל חלק באימון עקב כאבים ולא ישותף

בהתאחדות לכדורגל מעריכים שסביבות 9,000 צופים יגיעו הערב (שלישי, 21:45) לאצטדיון “טוטו טרנר” בבאר שבע במטרה לתמוך בנבחרת ישראל במשחקה נגד נבחרת לטביה, מה שהפך לצערנו לקרב בין שתי האחרונות בטבלה. לטביה, שכבשה שער אחד בלבד בשבעת משחקיה והיא עם אפס נקודות, לא אמורה להקשות על שחקניו של אנדי הרצוג, אבל זו גם הסיבה לכך שהמפגש הופך למבחן גורלי עבור האוסטרי.

הרצוג סיפר בשיחותיו האחרונות כי הוא רוצה להמשיך בישראל לעוד שנתיים לפחות, אולם המשחק הערב יהיה מבחן גדול עבורו לאור הרצון בהתאחדות לראות שינוי ניכר מההופעות האחרונות, בתקווה שמול היריבה הנחותה על הנייר יהיה זה מפגן שיחזיר מעט צבע ללחיים לצוות ולשחקנים.

כידוע, בעוד שבוע בדיוק (22.10) יגיע הרצוג לפגישה עם אנשי הוועדה המקצועית ולצד המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר, שם בנוכחות דרור קשטן, אלי אוחנה, רותם קמר, דודו אוואט, שרון ניסנוב ומורן מאירי צפויה להתקבל ההחלטה הסופית – כשמובן שגם לתוצאת המשחק הערב תהיה השלכה לכך ולא מן הנמנע שמעידה תוביל גם את הרצוג עצמו לקבל את ההחלטה שעליו לעזוב בסיום החוזה.

הרצוג, אתמול באימון המסכם בבאר שבע (לירון מולדובן)

הוועדה המקצועית ברובה בעד מתן קדנציה נוספת לאוסטרי ואם ישראל תנצח הערב באופן משמעותי וסיכויי הרצוג להמשיך ייראו גבוהים, הדיון במתן ההחלטה יידחה למרות שבהסכם מול האוסטרי הוא אמור לקבל תשובה עד ה-1 בנובמבר. בהתאחדות גם הבהירו כי אם הנבחרת תשתתף בפלייאוף ליגת האומות בחודש מארס והרצוג יבחר לעזוב או שמא תתקבל בוועדה ההחלטה על סיום דרכו, יהיה רוטנשטיינר אמון על מציאת מחליף. 

באשר למשחק הערב, הרצוג יחליט רק בצהריים על ההרכב הפותח וגם המערך עשוי שלא להשתנות. על אף שבנבחרת סיפרו בימים האחרונים על שינוי מערך לשני בלמים, מהלך שגם רוטנשטיינר רוצה שיקרה לפחות הערב, הרצוג כלל לא שלם עם שינוי המערך וחזרתו של הבלם חאתם אלחמיד לאימונים גורמת לו לשקול זאת בשנית. בנבחרת ישראל יש גורמים הסבורים כי אם המערך לא ישונה, זו תהיה החלטה מקצועית רעה בשל העובדה שלטביה משחקת רק עם חלוץ התקפי בודד וכאמור כבשה רק שער אחד כל הקמפיין – וגם הוא היה עצמי.

הרצוג עדיין מתלבט לגבי ההרכב. מנור סולומון שנפצע במשחק באוסטריה, נעדר מהאימון הקל שערכה הנבחרת בצהריים, יצא לבדיקות אולטראסאונד בעקבות כאבים בשריר הרגל ולא ישותף נגד לטביה. לעומת זאת, מסתמן שדיע סבע ושון וייסמן יפתחו ב-11. בנבחרת ישראל מאמינים כי הביקורת שספגו השחקנים תוביל הערב לניצחון מרשים ולמרות איבוד הסיכוי להגיע ליורו דרך משחקי המוקדמות, ניצחון הערב על לטביה יפתח את המאבק מול נבחרות מקדוניה הצפונית וסלובניה על המקום השלישי בטבלה לקראת שני מחזורי הסיום.


אלחמיד. עשוי לפתוח, השאלה כמה בלמים יהיו לידו (לירון מולדובן)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי