נאתכו: “כל היריבות ישמחו לקבל את ישראל בפלייאוף”

play ביברס נאתכו, אריאל הרוש
ביברס נאתכו, אריאל הרוש | אודי ציטיאט
מקדוניה הצפונית - ישראל 0:1 02:15

קפטן הנבחרת דיבר ב-103FM: "קמפיין מוקדמות היורו לא היה טוב, אבל סיימנו במקום השני בליגת האומות ובמשחק בודד אפשר לעשות זה"

“ברור שכל היריבות ישמחו לקבל אותנו בפלייאוף, אבל אני חושב שאנחנו נבחרת שכן יכולה להתעלות במשחק בודד ולהעפיל לגמר”. הדובר הוא ביברס נאתכו, קפטן ישראל, שידבר הערב (רביעי) בתוכנית הספורט של 103FM וסיכם את הקמפיין הכושל תחת המאמן אנדי הרצוג.

נאתכו פתח את דבריו: “אני מסכים שהקמפיין הזה לא היה טוב ובטח לא כמו שציפינו. פתחנו אותו בצורה חיובית, אבל אחר כך הפסדנו לפולין ועשינו תיקו בבית מול מקדוניה הצפונית, שהתוצאה הזו הייתה האכזבה הכי גדולה. אולי אנחנו חושבים שאנחנו יותר טובים ממה שאנחנו באמת. המשחק בפולין היה מאכזב מאוד, אבל בואו נוציא אותו מהמשוואה כי זו נבחרת שהיא הרבה יותר טובה מאיתנו. את מקדוניה הצפונית היינו חייבים לנצח בבית וזה לא קרה. מבחינת יכולת המשחק בסלובניה היה הכי טוב שלנו, אבל שוב יצאנו בלי נקודות ואני חושב ששם האמונה שלנו כבר ירדה. לאחר מכן באוסטריה כבר ספגנו מכת מחץ”.

הסיכויים להעפיל ליורו 2020 דרך הפלייאוף: “לא קיבלנו מתנה, עבדנו בשביל להגיע לשם, סיימנו במקום השני בליגת האומות. זה חלק מהחוקים החדשים של אופ”א ואנחנו עשינו את התפקיד שלנו. לא נכנס לנכון או לא נכון, זו המציאות כרגע. אופ”א עשתה מסלול חדש וכיום יש בכדורגל נבחרות הזדמנות שנייה להעפיל. הכללים היו ידועים מראש וגם להגיע למקום השני צריך לדעת. אי אפשר להגיד שקמפיין ליגת האומות שלנו היה לא טוב. אי אפשר לדעת מה יהיה, הרי מדובר במשחק אחד ואפשר להתעלות. גמר? בואו נתקדם ממשחק למשחק. הנבחרת הראתה שהיא כן יכולת להציג יכולת טובה, וזה קרה ביותר ממשחק אחד. במוקדמות יורו, כרגע, אנחנו כנראה נבחרת שלא מגיע לה ולא יכולה לעלות. במשחק בודד זה אפשרי. במשחק אחד יש אנרגיות, היריבה אולי תגיע בלחץ, המון דברים יכולים להשפיע ולהכריע. נרצה ונקווה להגיע למשחק הזה עם כל הכוחות שאנחנו יכולים”.

הירידה בה נמצאת נבחרת ישראל: “זו לא רק נבחרת ישראל אלא כל הכדורגל הישראלי שנמצא בתקופה פחות טובה וכך זה נראה. אי אפשר להמציא משהו שאין, כרגע אנחנו בירידה. אני לא רואה משהו שהולך להשתנות מהבסיס בשנים הקרובות, כך שחוץ מלקוות שזה יקרה אין לי מה להגיד. אני יכול לספר שאני מקבל המון הודעות מאוהדי הנבחרת ודווקא אחרי ההפסד הם אומרים שהם כן מתחברים. המספרים ברורים, הקנפיין לא היה טוב, אבל בכל זאת הצלחנו להחזיר כמה דברים”.

מודע למצב. ביברס נאתכו (אודי ציטיאט)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי