רוטנשטיינר: “מרשים שמכבי ת”א פתחה את הדלת עבור זהבי”

ווילי רוטנשטיינר, אנדי הרצוג
ווילי רוטנשטיינר, אנדי הרצוג | אודי ציטיאט

המנהל הטכני של נבחרת ישראל התייחס למצבו של הכוכב, שמתאמן במדי האלופה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בסין: "סיטואציה לא פשוטה, אך אני לא מודאג". וגם: ההכנות לסקוטלנד וחבר הצוות החדש מרטין שטרנצל

נבחרת ישראל בכדורגל ומאמנה אנדי הרצוג התכנסו היום (חמישי) בשפיים עם פתיחת ההכנות לקראת משחק הפלייאוף נגד סקוטלנד ב-26 במרץ, במסגרת משחקי הפלייאוף ביורו 2020. המנהל הטכני של נבחרות ישראל, וילי רוטנשטיינר, היה נרגש ואמר: “זה רגע גדול עבורי. אנחנו מתחלים עכשיו את המסע לפלייאוף וזה רגע שיכול להיות היסטורי עבור הכדורגל הישראלי. זה רגע מאוד אמוציונלי בשבילי, ואני מקווה שנוכל לעמוד במשימה בהצלחה ולעלות לשלב הבתים”.

על השחקנים הצעירים הרבים שהגיעו לאימון: “אני רוצה לציין את ההתאחדות לכדורגל לטובה אחרי שביטלה את אחד ממשחקי הגביע. גם את הקבוצות והמאמנים שנותנים לנו להשתמש בשחקנים במהלך הליגה, זה מדהים בעיני. אנחנו עובדים על כל הפרטים לקראת המשחק וזה עוזר למאמן במהלך ההכנה”.

על כך שזומנו שחקנים שלא משחקים בקבוצות שלהם כמו לואי טאהא, שרן ייני ועדן קארצב: “צריך להפריד את ההתייחסות בין שחקנים צעירים לבין שחקנים ותיקים. המאמן רצה לראות שחקנים צעירים שיוכלו לתרום בעתיד על מנת לתת להם מוטיבציה. לגבי ייני, אם הוא יקבל דקות משחק במשחקים הבאים, הוא יהיה חלק מהנבחרת“. 


רוטנשטיינר במשחק החוץ באוסטריה (אודי ציטיאט)

על ההכנה למשחק בסקוטלנד: “יש לנו חבר צוות חדש, אני אומר את זה לראשונה. מרטין שטרנצל הוא היה בלם נבחרת אוסטריה ושיחק בבונדסליגה. הוא מאמן אישי ואנליסט אישי והוא יכול לעבוד עם השחקנים שלנו. הוא נתן למאמן מידע על שחקני ההגנה של סקוטלנד. הוא דיבר גם על החלוצים ועל הקשרים והוא יצטרף אלינו בשבוע הבא לראשונה ויהיה חלק מהצוות שלנו ויעזור בהכנה בארץ, ואני מקווה מאוד שגם במשחק הגמר”.  

מה באשר לאייל גולסה? “זו שאלה למאמן. אנחנו מדברים עליו, יש לנו תקשורת טובה, אבל בסופו של דבר הרצוג ייקבע מי ישחק. כל השחקנים הצעירים צריכים להרגיש שהדלת פתוחה לכולם”. 

על ערן זהבי ודיא סבע: “אני לא מודאג לגבי זה שהם אינם משחקים, הם הגיעו לארץ והם מתאמנים בקבוצות בישראל וזה מאוד מרשים שהם מתארחים ומתאמנים בקבוצות הקודמות שלהם. זה מאוד חריג בכדורגל שקבוצות פותחות את הדלת עבורם”. 


אנדי הרצוג. צריך להחליט לגבי עתידו (אודי ציטיאט)

מה עלינו לעשות כדי לנצח את סקוטלנד? “נבקיע גול אחד יותר מהם. אמרתי את זה במשחק האחרון. אם אתה סופג הרבה שערים, קשה לנצח משחק בינלאומי. יש לנו איכות טובה ואם נשחק טוב בהגנה, יש לנו צ’אנס לנצח בהאמפדן פארק”.

ובאשר לעתידו של אנדי הרצוג: “אם לא נעפיל ליורו, נצטרך לדבר עם כל הצוות וגם עם המאמן ונראה מה יהיה. גם הרצוג בעצמו צריך להחליט האם הוא רוצה להמשיך”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי