אקדמיית הכדורגל הישראלי תחל בספטמבר, העלות: שבעה מיליון שקלים

וילי רוטנשטיינר עם ילדי האקדמיה לכדורגל
וילי רוטנשטיינר עם ילדי האקדמיה לכדורגל | ההתאחדות לכדורגל

שנה לאחר שאופ"א בחרה בהתאחדות לכדורגל להוביל פרויקט מצוינות - זה קורה. 25 שחקנים משנתון 2006 ילמדו, יתאמנו וישוכנו באקדמיה וישחקו במסגרת הקבוצות בסוף השבוע. רותם קמר: "חלום שמתגשם"

בכדורגל הישראלי חושבים על העתיד ורוצים לטפח את הדור הבא. במאי שעבר בחרה אופ”א בהתאחדות לכדורגל יחד עם שתי התאחדויות נוספות מתוך רבות אחרות, להוביל פרויקט מצוינות ופיתוח אקדמיה בישראל. היום (חמישי) הודיעה ההתאחדות כי תקצה יותר משבעה מיליון שקלים למיזם החדש. האקדמיה תחל לפעול עם פתיחת שנת הלימודים הבאה בחודש ספטמבר. ייעשה מאמץ להעמיד לרשות החניכים את התנאים האופטימליים: מגרש דשא, חדרי מאמנים מאובזרים, חדר אספות וידאו והרצאות לשחקנים, חדר טיפולים ושירותי רפואה, 2  אולמות ספורט, 2 חדרי כושר, סאונה. 

על פי החלטת הנהלת ההתאחדות לכדורגל השבוע, האקדמיה שתוקם בכפר הנוער מבואות ים, בהובלת ההתאחדות ובשיתוף המועצה המקומית עמק חפר, משרדי החינוך והספורט ואופ”א, תחל לפעול כבר בשנת הלימודים הקרובה עם כ-25 שחקנים משנתון 2006. כך זה יתבצע – השחקנים ילמדו, יתאמנו וישוכנו באקדמיה חמישה ימים בשבוע וישחקו במשחקי הליגה במסגרת הקבוצות מהן הגיעו. בשנה לאחר מכן, צפויים להצטרף לאקדמיה כ-50 שחקנים נוספים. 

ההתאחדות תזכה לתמיכה של כ-200 אלף יורו לשנה מאופ”א בארבע השנים הקרובות לטובת הפעלת האקדמיה וכן לליווי מקצועי. האקדמיה הראשונה שהפעילה ההתאחדות לכדורגל הייתה לנשים (הוקמה ב-2013), כחלק מההכנה המקצועית לאירוח אליפות אירופה לנשים עד גיל 19 בישראל ב-2015. שבע שנים לאחר מכן, חלק גדול משחקניות הנבחרת הבוגרת של ישראל מורכב מתוצרי האקדמיה. השאיפה היא כמובן כי גם האקדמיה לבנים תהפוך עם השנים לספקית שחקנים משמעותית לנבחרות ישראל.

רוטנשטיינר עם ילדי האקדמיה (ההתאחדות לכדורגל)

“הקמת האקדמיה היא אחד מפרויקטי הדגל של ההתאחדות”, נמסר, “ומטרתה להציע לשחקנים בגילאי 13-15 את התנאים האופטימליים להתפתחותם כולל לינה, לימודים וכמובן עיסוק אינטנסיבי בכדורגל”. מטרות האקדמיה הן יצירת מסגרת מובילה וייחודית לאיתור ולקידום כישרונות מובילים בישראל, פיתוח מודלים לקידום הכישרונות המובילים והכנתם לכדורגל מקצועני בארץ ובחו״ל, יצירת מסגרת מצוינות לשחקנים כישרוניים מרחבי הארץ, כך שיוכלו למצות את הפוטנציאל בצורה הטובה ביותר, ייצור שחקנים מובילים שיובילו את נבחרות ישראל בעתיד, קידום ושיפור התדמית של הכדורגל בישראל”.

יו”ר ההתאחדות, אורן חסון היה מסופק: “זאת בשורה אמיתית לכדורגל שלנו, אולי הדבר המשמעותי ביותר אליו כיוונתי כאשר הצטרפתי להתאחדות. הקצנו משאבים עצומים לפרויקט הייחודי הזה מתוך אמונה, כי הוא משמעותי מאין כמותו לפיתוח הכדורגל הישראלי. נעשתה כאן עבודה בלתי נתפסת ואני משוכנע כי בעתיד נהנה כולנו מפירות האקדמיה”. בהמשך הוסיף תודה מקרב לב לאנשים שעמלו קשה על העניין.
 

שינו זוארץ, יו”ר הוועדה המקצועית כיום וממובילי האקדמיה בתקופתו כיו”ר ההתאחדות: “עבודה שנמשכה למעלה מחצי שנה הפכה לעובדה מוגמרת ונשאה פרי, וזאת בשורה מצוינת. ההתמקדות בגילים הצעירים ובעבודה במתכונת של סיירות, בדומה לצבא, היא הדבר הנכון לפיתוח הכדורגל בישראל. האקדמיה, יחד עם מרכזי המצוינות, יציעו לשחקנים צעירים ומבטיחים את האופק הנכון ביותר עבור מי שבעתיד יובילו את הכדורגל שלנו. ההתאחדות תשקיע סכומים משמעותיים במיוחד, גם בימים כל כך מאתגרים כמו אלה כיום, מתוך ראייה אסטרטגית ואמונה מלאה כי זאת הדרך הנכונה לקדם ולפתח את הענף”. 

הדור הבא (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)


שיהיה בהצלחה (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)

רתם קמר, מנכ”ל ההתאחדות: “זה בפירוש חלום שמתגשם. האקדמיה לבנות הייתה חלוצה בתחום מבחינתנו ויש לנו הרבה מה ללמוד מהצלחתה כאשר מגיע עתה פרק הבנים. האקדמיה היא נדבך מרכזי בתכנית של המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר שאושרה בהנהלת ההתאחדות – ‘הדרך הישראלית’. גם בימים מורכבים אלה, התעקשנו להמשיך ולהבטיח את פתיחת האקדמיה מתוך אמנה מלאה בתרומה העתידית שתניב לכדורגל הישראלי”. 

המנהל הטכני, ווילי רוטנשטיינר אמר בסיפוק כי מדובר בבשורה נפלאה לכדורגל הישראלי: “לפני כשנה וחצי קיבלה הנהלת ההתאחדות החלטה אמיצה לאמץ את הדרך הישראלית שהוצגה בפניה. הפירמידה לקידום הכדורגל הייתה ברורה והתחילה כמובן בבסיס – הגילים הצעירים, פיתוח צעירים, פרויקט 22. היום הדברים הופכים למציאות וזאת בשורה נפלאה לכדורגל הישראלי – לא רק היום, אלא בעשורים הקרובים. האקדמיה היא דוגמה מצוינת למה שניתן להשיג בסכות שיתוף פעולה בין כלל הגורמים – התאחדות, מועדונים, משרדי הממשלה, אופ”א ועוד”.

כך זה ייראה (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)

התוכנית של ההתאחדות לכדורגל (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי