איביץ’: “המשחק הראשון נגד סודובה היה מביש עבור כולנו”

ולדימיר איביץ'
ולדימיר איביץ’ | מאור אלקסלסי

למרות העלייה לגמר גביע הטוטו, מאמן מכבי תל אביב עדיין לא התאושש מההדחה מאירופה: "צריכים לעבוד קשה כדי לחזור לאיפה שהיינו בסוף העונה הקודמת". דגו: "בחצי השני לא היינו קיימים, נקווה להגיע מוכנים לליגה"

מכבי תל אביב התאוששה מעט מהכישלון בזירה האירופית, עם ניצחון חוץ 0:1 על הפועל קריית שמונה שהעלה אותה לגמר גביע הטוטו, אבל במועדון הצהוב עדיין כואבים את ההדחה נגד סודובה. לאחר המשחק, ולדימיר איביץ’ דיבר על המפלה בליטא ועל מצבה של הקבוצה לקראת פתיחת הליגה.

המאמן התייחס לחשיבות הניצחון לאחר ההפסד לסודובה: “תמיד זה חשוב. גם נגד סודובה זה היה חשוב והפסדנו. כמו תמיד, אחרי שאתה מפסיד חשוב להתאושש מהר ולנצח. אבל אני לא יכול להיות מרוצה מאיך ששיחקנו, אנחנו צריכים להיות יותר טובים ולעבוד יותר קשה כדי לחזור לאיפה שהיינו בסוף העונה הקודמת. הליגה מתחילה בשבוע הבא, זו תמיד העדיפות העליונה ואנחנו צריכים להגיע מוכנים”.

הכישלון בזירה האירופית: הפסדנו פעמיים, אבל בבית זה היה המשחק הבעייתי. במשחק השני הגענו לשישה-שבעה מצבים ולא הצלחנו להבקיע. אנחנו צריכים להיות כנים עם עצמנו, להבין מה הבעיה ולשפר אותה כי הליגה מתחילה בקרוב”.

עדיין לא התאושש מהכישלון נגד סודובה. ולדימיר איביץ’. (מאור אלקסלסי)

הקבוצה ירדה ברמה ביחס לעונה הקודמת? “זו תחילת העונה, עשינו את הטוב ביותר שלנו באירופה אבל זה לא היה מספיק כדי לעלות שלב. המשחק הראשון נגד סודובה היה מביש עבור כולנו”.

האם זה היה משחקו האחרון של דור פרץ בקבוצה: “לא שאני יודע”.

דניאל טננבאום, שעלה למשחקו הראשון העונה בעקבות פציעתו של יאניוטיס, סיכם את החוויה: “מרגיש טוב, כל היום אני עושה את המקסימום באימונים ורציך להיות מוכן כשיש לי הזדמנות”.

על כך שיקבל קרדיט בעקבות פציעתו של היווני: “מקווה שהכל יהיה בסדר איתו, זה לא טוב לקבוצה ובשבילו. כל עוד אשחק, אני אתן כל מה שאני יכול”.

הם הוא מוכן לאתגר: “זו לא העונה הראשונה שלי פה, אני כאן ארבע שנים, כך שאני חושב שאני מוכן”.

הימים שאחרי ההדחה נגד סודובה: היה לנו מאוד קשה, הרגשנו שהיה משחק טוב שלנו ושהיינו יותר טובים מהם. אבל זה הכדורגל, עכשיו הפנים קדימה”.

מכבי תל אביב חזרה לנצח, אבל עדיין יש לה עבודה רבה לקראת פתיחת הליגה. (מאור אלקסלסי)
מכבי תל אביב חזרה לנצח, אבל עדיין יש לה עבודה רבה לקראת פתיחת הליגה. (מאור אלקסלסי)

האם הקבוצה פחות טובה מהעונה שעברה: “לא, אני מרגיש שהסגל לא השתנה יותר מדי ואנחנו נהיה יותר ויותר טובים עם הזמן”.

בצד המפסיד, מסאי דגו הביע את אכזבתו: “אמרתי במחצית שאנחנו צריכים להרים את הרמה בהתקפה וגם בחצי השני לא היינו קיימים. אבל נקווה לשפר את מה שצריך ולהגיע מוכנים לבני יהודה”.

כמה רצה את הניצחון: “מאוד. עשינו פה תהליך טוב. חוץ מהנפילה נגד הפועל חיפה, בשאר המשחקים היינו טובים וניצחנו בצדק. אפשר להגיד שהיום הם הגיעו ליותר מצבים, שלטו במשחק. אבל נהיה קבוצה חזקה ודינמית כמו שאני רוצה ונקווה להגיע לליגה מוכנים”.

מסאי דגו יקווה להעמיד קבוצה דינמית וחזקה בקריית שמונה גם בליגת העל. (מאור אלקסלסי)

הקבוצה ברמה שהוא שואף אליה? “למחזור ראשון אנחנו לא במאה אחוז, אבל בגביע הטוטו הרמנו את הרמה והשתפרנו. אני חושב שיש פה קבוצה טובה וחזקה. אני מקווה שנפתח את העונה כמו שצריך”.

האם יתחזקו עד לסיום החלון: “אמרתי כבר, אם יהיה שחקן ששווה לנו, אנחנו נביא אותו. לא נצרף מישהו כדי שיבזבז פה את הזמן. גם אם לא יגיע אף אחד, יש פה סגל איכותי”.

אילון אלמוג: “הוא שחקן מכבי תל אביב, אני מתייחס לשחקנים של קריית שמונה. אם ישוחרר, נשמח לקבל שחקן כזה. אני מכיר אותו הרבה שנים מהליגה הלאומית. אבל גם לנו יש שחקנים טובים ואיכותיים. שבוע הבא בני יהודה, משחק מאוד קשה ואני מקווה שנגיע מוכנים”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי