רגע לפני תחילת הגראנד סלאם: נמצאו 10 חיוביים לקורונה

שגיא מוקי
שגיא מוקי | CHARLY TRIBALLEAU/AFP via Getty Images

יומיים לתחילת הטורניר בתל אביב, התגלו מספר חולי קורונה בבדיקות שנערכו ''בבועה'', חמישה נדבקים הינם אנשי צוות שלא באו במגע עם הספורטאים. משלחת אחת יצאה גבולית ונכנסה לבידוד מחמיר עד לתוצאות

בעוד יומיים עתיד להיפתח הגראנד סלאם בג’ודו בתל אביב ורגע לפני הפתיחה נמצאו עשרה נבדקים חיוניים לנגיף הקורונה. חמישה מהם הינם עובדים חיצוניים של הטורניר, וחמישה נוספים הם חברי משלחות זרות, אשר יצאו גבוליים חיובי בבדיקה, ויחכו לתוצאות נוספות כשהם כרגע בבידוד קפדני.

הגראנד סלאם ייערך באולם ה-"דרייב אין" בתל אביב, כשבמשך שאר הזמן כל המשלחות נשארות בנוהל "בועה" במלון הילטון תל אביב. כאמור, בבדיקות שגרתיות שנערכו אתמול לאנשי הצוות של התחרות, התגלו חמישה חיוביים לקורונה, אך הם לא באו במגע קודם עם הספורטאים והוכנסו לבידוד.

ממשרד הבריאות נמסר: "גרנד סלאם הוא טורניר רשמי בינלאומי הנחשב לטורניר האחרון לקראת האולימפיאדה בקיץ. ישראל זכתה לארח אותו והתחייבה לפדרציה העולמית. הטורניר הוצג בממשלה על ידי שר התרבות והספורט. הטורניר תוכנן לעומק לעמוד בסטנדרטים המחמירים ביותר בתחום ההתגוננות בפני הקורונה וקיבל את אישור משרד הבריאות לפני הסגר וסגירת השמים. כל הספורטאים נבדקים לפני הגעתם ולאחר נחיתתם, השהייה מתבצעת בתנאי בידוד מוקפדים וההתמודדויות נערכות בתנאי ריחוק חברתי וללא קהל".

אורי ששון
אורי ששון | עדי אבישי

"מתוצאות הבדיקות של המגיעים במשלחת זו, נמצאו 5 מקרים בהם הבדיקה הדגימה מצב המוגדר חיובי גבולי לנגיף הקורונה. ברובם הנם אנשי צוות שככל הנראה מאומתים גבולית על רקע סיפור של החלמה מקורונה בשבועות האחרונים וממצא זה נפוץ בקרב מחלימים. כחלק מהפרוטוקול, חזרו על הבדיקות למאומתים ובינתיים כולם בבידוד מחמיר במלון במימון הטורניר, וכך גם הבדיקות. במידה והבדיקות הנוספות ייצאו שליליות, הם יוכלו להשתתף בטורניר. אך במידה ובדיקות שהודגמו יהיו חיוביות הם יישארו בבידוד מחמיר במלון. כמו כן, נמצאו 5 מאומתים בקרב עובדים שנדגמו בטרם החלו לפעול באתר התחרות ולא נכנסו לאתר בכלל, וכלל לא קיימו מגע עם המשלחת או הספורטאים".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי