אורי ששון הפסיד לרינר והודח מטוקיו, הרשקו סיימה את דרכה בשמינית

טדי רינר, אורי ששון | FRANCK FIFE/AFP via Getty Images

ששון (מעל 100 ק"ג) נתן פייט לצרפתי האגדי בשחזור חצי הגמר מריו, אבל הפסיד בווזארי והודח בשמינית הגמר. הרשקו (מעל 78 ק"ג) ניצחה יריבה סעודית בקרב הראשון אבל הודחה באיפון מול אלופת העולם

(גודל טקסט)

רצף האכזבות על מזרון הג'ודו בניפון בודוקאן נמשך – וישראל תישאר ללא מדליה בתחרויות האישיות. אחרי ההחמצות של שירה ראשוני וברוך שמאילוב בקרבות על הארד, ההפסדים של טוהר בוטבול ותמנע נלסון לוי בבית הניחומים והמעידות של שגיא מוקי ופיטר פלצ'יק, גם אורי ששון ורז הרשקו, שני המתחרים האחרונים של המשלחת, כבר לא יזכו, אחרי שהודח הבוקר (שישי) בשמינית הגמר על ידי טדי רינר האגדי.

השניים סיימו את דרכם בשמינית הגמר, כשאורי ששון נכנע לאלוף העולם האגדי טרי רינר, ורז הרשקו שניצחה בקרב הראשון שלה יריבה סעודית, מפסידה לאקירה סונה היפנית.

בשבת תתחרה נבחרת הג'ודו בתחרות הקבוצתית ותנסה להציל את הכבוד האבוד. התחרות תיערך בפעם הראשונה במשחקים האולימפיים בהשתתפות 12 נבחרות, ובה תפתח ישראל בסיבוב הראשון מול איטליה.

טדי רינר, אורי ששון | JACK GUEZ/AFP via Getty Images

הדרך של ששון (עד 100 ק"ג) למדליה נראתה כמעט בלתי אפשרית מלכתחילה. מדליסט הארד מריו דה ז'נרו עלה אוטומטית לשמינית הגמר, אבל שם חיכה לו טדי רינר האגדי, בשחזור חצי הגמר מ-2016 ששון נתן פייט לרינר, אולי גדול ספורטאי הענף. דקה וחצי לתוך הקרב הוא הצליח להפיל את הענק הצרפתי, אבל לא הצליח להשלים ווזארי. אחרי שתי דקות השיג רינר את הווזארי שהעניק לו את הניצחון בסופו של דבר, אגב, רינר שזכה בזהב בלונדון 2012 ובריו 2016 וקיווה לעשות זאת בשלישית, הפסיד במפתיע בקרב הבא שלו, ויוכל לזכות לכל היותר במדליית ארד.

"זה מאכזב מאוד, במיוחד כשראיתי שזה היה בהישג יד", סיכם ששון את הופעתו. "זה באמת היה אפשרי. היו לי כמה כניסות שבאמת סיכנו אותו. יכול להיות שהייתי צריך יותר להאמין. נתתי את הלב על המזרן. אם הקרב היה נמשך קצת יותר, אולי זה היה קצת יותר לטובתי, כי הרגשתי שהוא יורד ואני מתחיל לעלות, אבל זה לא הספיק. ככה זה. נתתי הכול, באמת".

הרשקו דווקא פתחה את יום התחרויות שלה ברגל ימין. הג'ודוקא שהתחרתה בקטגוריית משקל של מעל 78 ק"ג, פגשה את תהאני אלקחתני הסעודית, שעלתה למזרן למרות הלחץ הפוליטי להחרים את הקרב מול הישראלית. הרשקו המדורגת 22 בעולם חיכתה שלוש דקות לפני שניצחה באיפון מול היריבה האלמונית וחסרת הניסיון, שמדורגת אי שם במקום ה-140 בעולם.

לצערה, בשמינית הגמר חיכתה לה משוכה גבוהה מדי, בדמותה של אקירה סונה היפנית. אלופת העולם מ-2019 הגיעה עם תקוות גדולות לעלות לראש הפודיום, ועלתה נחושה לקרב מול הרשקו, כשהיא מנצחת באיפון שתי דקות מפתיחת הקרב.

רז הרשקו, תהאני אלקחתני | JACK GUEZ/AFP via Getty Images

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי