סמברג בראיון: "רוצה ספונסר, לעשות פרסומות ומלא עוקבים באינסטגרם"

אבישג סמברג | JAVIER SORIANO/AFP via Getty Images

לוחמת הטקוואנדו נחושה למנף את הזכייה בארד: "מתה להצעות, אוהבת להצטלם". בדרך להישג היו לא מעט מכשולים: "לרגעים חשבתי לפרוש, אך התחלתי להפנים שזה הייעוד שלי". ראיון מיוחד עם המדליסיטית הטרייה מטוקיו

(גודל טקסט)

אבישג סמברג לא מתכוונת ללכת על הבהונות. את המדליה הזו היא רוצה למנף והיא לא מתביישת לדבר על כך בגלוי. "אני רוצה ספונסר, רוצה לעשות פרסומות. רוצה שהאינסטגרם שלי יהיה מעכשיו מלא בעוקבים", היא אומרת מלאה באנרגיות כפי שהיתה בזירה שעות ספורות אחרי הקרב ששינה את חייה והמדליה שהגיעה בעקבותיו. היא מגניבה ובו בזמן גם נטועה עם הרגליים על הקרקע. מלאה בביטחון עצמי למרות גילה הצעיר והעובדה שפרצה אל חיי רבים בשבת הזו, רק גורמת לה לרצות להיות חלק מסצנת יומנו לעוד הרבה שנים.

אבישג, איך בוחרת ילדה קטנה דווקא בטקוואנדו?
"הלכתי לחוג בבית הספר. שם הכל התחיל. 40 דקות אחרי בית הספר הייתי כבר בחוג והתאהבתי בזה. בהמשך כשנתקלתי בפלייר על זה שאפשר גם להמשיך הלאה בשעות אחר הצהריים, אמרתי לעצמי שאני רוצה. זה היה כבר בכיתה א'. גרתי אז עדיין בגדרה. בהמשך עברתי להתאמן ברמלה ושם נפתחו כל הדלתות".

באיזה גיל העזת לחלום על מדליה אולימפית?
"כבר בגיל עשר אני זוכרת שהיו לי מחשבות על זה שאני רוצה להיות מדליסטית אולימפית ואפילו אלופה אולימפית. היו לי דווקא הרבה מחשבות על כך בגיל צעיר ואיתן הגיעו גם תקופות של מחשבות על הקשיים שאני חווה".

אבישג סמברג בטקס הענקת המדליות | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

היו רגעים בהם חשבת לפרוש?
"היו מלא רגעים בהם חשבתי לפרוש. הביטחון העצמי שלי כנערה צעירה לא היה גבוה. הייתי ילדה שרצתה לעשות דברים רגילים שעושים ילדים עם החברים שלהם. אבל בשנים האחרונות הדברים השתנו והתחלתי להפנים שזה הייעוד שלי. כל המחשבות על פרישה מהטאקוונדו זזו הצידה והייתי ממוקדת במטרה שלי להיות אלופת אירופה ועכשיו גם מדליסטית אולימפית".

מה החזיק אותך בתחום?
"בעיקר האופי שלי. יש לי אופי של מישהי שלא מוותרת לעצמה. זה גם מה שעזר לי בקרב על המדליה. האופי שלי לא נתן לי להרים ידיים בימי הלבטים. גם ההורים לא ויתרו לי בקלות. הם לא מההורים שאומרים לילדים: 'טוב חמוד, אם אתה לא רוצה ללכת יותר להתאמן, אז תפרוש'. ההתמדה הובילה לתוצאות. הפכתי לאלופת ישראל וזה תפס אותי. אמרתי לעצמי שאני עושה את הדבר שאני אוהבת ושאני חזקה להגיע רחוק".

טקוואנדו זה לא ענף שמקבץ אליו ספונסרים ואת נאלצת כבר כמה שנים להתמודד עם העלויות ללא תמיכה כספית של גורם מממן.
"באחרונה אימא שלי דאגה לי לספונסר, אבל הנושא הזה הוא באמת נושא מעצבן שספורטאית שהיא אלופת אירופה, מתקשה להתמודד איתו כי אין באמת קופצים שרוצים לעזור".

אבישג סמברג | עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל

אז זה הזמן.
"אני מקווה מאוד שיהיו לי מעתה ספונסרים והרבה. יש גורמים שכבר עובדים על זה, אני יודעת. אני מקווה שזה יקרה בהקדם".

הרבה מדברים על המראה שלך. את בחורה נאה, זה הרי ברור. את מצפה לפניות לפרסם כל מיני דברים?
"בוודאי. וואי אני ממש מתה להצעות. אני מתה להצטלם. מתה על האינסטגרם ורוצה להגדיל את כמות העוקבים. הכי מדבר אלי לעשות פרסומות וזה מבאס אותי שטרם יצא לי".

מה הדבר השני שאת אוהבת בחיים אחרי הטאקוונדו?
"את חבר שלי. זה ברור".

ומה את רוצה עוד לעשות עכשיו?
"אני בסך הכל ילדה נורמטיבית שרוצה לעשות מה שילדות בגיל שלי עושות. להיות ספורטאית אולימפית מצליחה וגם לחיות בכיף וליהנות".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי