ספרד בחצי הגמר בכדורגל, גם יפן וברזיל העפילו

מיקל אויארסבאל | Koki Nagahama/Getty Images

שלושער דרמטי לרפא מיר ב-2:5 על חוף השנהב בהארכה, המארחת ניצחה בפנדלים והסלסאו רשמה 0:1 על מצרים. אוקגבארה הושעתה. דופלנטיס, לאבילני ובראז העפילו לגמר הקפיצה במוט. הערכות: היפנים יפסידו כ-30 מיליארד

14:52: ברזיל שוב בחצי הגמר בטורניר הכדורגל

האלופה האולימפית מריו המשיכה במסע ההגנה על התואר עם 0:1 דחוק על מצרים העיקשת. רישרליסון, שכיכב בשלב הבתים עם חמישה שערים, תפס הפעם את תפקיד המבשל למתאוס קוניה שהכריע בדקה ה-37. מוחמד אל שנאווי מנע ספיגות נוספות. ברזיל תפגוש בחצי הגמר את מקסיקו, שניצחה 3:6 את דרום קוריאה במשחק בו שפט אוראל גרינפלד.

שחקני נבחרת ברזיל חוגגים | CHARLY TRIBALLEAU/AFP via Getty Images

14:43: ספרד ויפן העפילו לחצי גמר טורניר הכדורגל

"לה רוחה" הראשונה שהשלימה את המשימה, לאחר 2:5 קשה על חוף השנהב אחרי הארכה. הגיבור הגדול היה רפא מיר, שהשווה ל-2:2 ממש בדקה ה-93 והוסיף צמד בהארכה (117, 121), גם דני אולמו (30) ומיקל אויארסבאל (98, בפנדל) כבשו. אריק באי (10) ומארק גראדל (91) כמעט חוללו הפתעה גדולה. ספרד תפגוש בשלב הבא את יפן.

המארחת סיימה ב-0:0 נגד ניו זילנד אחרי 120 דקות, ובבעיטות ההכרעה מ-11 מטרים ניצחה 2:4. זמן קצר לאחר מכן, מדליסטית הזהב מריו 2016 הפכה לעולה השלישית לחצי הגמר אחרי שגברה 0:1 על מצרים משער של מתיאוס קונייה.

6:50: נקבעו העולים לגמר הקפיצה במוט

השם הגדול ביותר בענף ארמנד דופלנטיס כמובן יהיה שם, לאחר שהשיג את התוצאה הנדרשת – 5.75 מטר. גם מחזיק השיא האולימפי תיאגו בראז עשה את המוטל עליו וכך גם רנו לאבליני, עם תוצאה זהה של 5.75.

6:21: ממשלת יפן צפויה להפסיד מיליארדים מהמשחקים האולימפיים

על פי מחקר שנערך באוניברסיטת אוקספורד, ממשלת יפן צפויה להפסיד כ-30 מיליארד דולר מהמשחקים האולימפיים. על פי תוצאות המחקר, מדינות המארחות את המשחקים האולימפיים חורגות מהתקציב ההתחלתי בכ-170 אחוז, זאת לעומת היפנים שעד עתה חרגו בכ-400 אחוז.

ארמנד דופלנטיס | BEN STANSALL/AFP via Getty Images

6:11: קונדום לתיקון קיאק? מסתבר שכן

מארגני המשחקים האולימפיים בטוקיו חילקו לספורטאים לא פחות מ-150 אלף קונדומים כדי שאלו יקיימו יחסי מין מוגנים. אלא שהם בוודאי לא ציפו שלקונדומים יהיו גם שימושים אחרים, כפי שהוכיחה החותרת האוסטרלית ג'ס פוקס בסרטון שהעלתה לאינסטגרם שלה. בסרטון שהפך ויראלי, נראית פוקס משתמשת בקונדום לתיקון הקיאק שלה: "אני בטוחה שלא ידעתם שהוא יכול לשמש גם לתיקון הקיאק שלי, נכון?", כתבה לעוקביה.

5:54: אצנית ניגרית הושעתה עקב שימוש בחומר אסור

האצנית הניגרית בלסינג אוקגבארה, שזכתה במדליית כסף בקפיצה לרוחק בבייג'ין 2008, הושעתה מהמשחקים האולימפיים אחרי שבדמה התגלה חומר האסור לשימוש.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי