סימון ביילס חשפה: המוות הפתאומי של דודתי גרם למשבר הנפשי שלי

סימון ביילס | Elsa/Getty Images

אחרי שסגרה את הופעתה בטוקיו עם מדליית ארד, המתעמלת סיפרה כי טרגדיה משפחתית שקרתה בסמוך לתחילת התחרויות הפכה את השבוע ל"סיוט מתמשך" עבורה. המאמנת שלה הוסיפה: "רק רצינו שזה ייגמר"

אחרי שעשתה קאמבק וסיימה את הופעותיה עם מדליית ארד בתרגיל הקורה, סימון ביילס חושפת חלק מהנסיבות שהובילו למשבר הנפשי שחוותה בטוקיו. ביילס סיפרה אמש (שלישי) לתקשורת האמריקאית שמלבד הלחץ העצום שהיה מונח על כתפיה, מה שתרם לתחושות הקשות שלה היה מקרה מצער של מוות במשפחה.

דודתה של ביילס מצד אביה, אליה הייתה קשורה במיוחד, הלכה לעולמה באופן פתאומי פחות מיומיים לפני שהמתעמלת האגדית הייתה אמורה להתחיל את התחרויות שלה. ביילס קיבלה את הבשורה ממשפחתה, והתקשתה לעכל אותה.

"לא התכוננתי לזה. היה קשה להכיל את זה בזמן האולימפיאדה", סיפרה ביילס. לדבריה, השילוב של האבל על מות דודתה והחשש מפציעה הפך את השבוע האחרון ל"סיוט מתמשך". "נבדקתי מדי יום על ידי רופאים ונפגשתי עם פסיכולוג פעמיים ביום. זה עזר לי לשמור על שפיות בסיטואציה הקשה הזאת. בסופו של דבר נתנו לי אישור להשתתף בתרגיל הקורה, אבל למען האמת – לא האמנתי שאני באמת מסוגלת לזה".

סימון ביילס | Loic VENANCE / AFP) (Photo by LOIC VENANCE/AFP via Getty Images

ביילס שמעה את הביקורות והספקולציות בנוגע למצבה, וכעת רוצה להעביר מסר לפרשנים והאוהדים שידם קלה על המקלדת. "בסופו של דבר, כולם צריכים להיות קצת יותר מחושבים עם מה שהם כותבים. אין לכם מושג מה עובר על הספורטאים, אין לכם מושג מה עבר עליי".

המאמנת של ביילס, ססיל לאנדי, הודתה ש"רק רצינו שהשבוע הזה כבר ייגמר. אחרי שסימון סיפרה לי על המוות של דודה שלה, ידעתי שהמצב בעייתי. שאלתי אותה מה היא צריכה ממני, והיא אמרה, ‘אני רק זקוקה לזמן'. אמרתי לה, ‘אני כאן בשבילך'. היא התקשרה להורים שלה ואמרה לי, ‘אין שום דבר שאני מסוגלת לעשות כשאני נמצאת כל כך רחוק מהבית. אני רק רוצה לסיים את השבוע הזה כדי שאחזור הביתה ואתחיל להתמודד עם האובדן".

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי