לא מסתפקת במונדיאל: קטאר הגישה מועמדות לאירוח אולימפיאדת 2032

הוועד האולימפי הבינלאומי
הוועד האולימפי | FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images

המדינה מהפרץ הפרסי תיאבק על האירוח יחד עם הודו, אוסטרליה, סין וקוריאה לקראת המשחקים האולימפיים שייצאו לדרך בעוד כ-12 שנים: "מעולם לא הייתה אולימפיאדה במזרח התיכון"

מתן אירוח מונדיאל 2022 לקטאר, נחשב עד היום לאחד הכתמים השחורים בתולדות פיפ”א, שמואשמת בקבלת שוחד, אבל נראה שהמדינה הקטנה מהמפרץ הפרסי לא מסתפקת בקיום אליפות העולם לנבחרות בכדורגל כאשר היום (שני) אישרה את הגשת המועמדות לאירוח המשחקים באולימפיאדת 2032.

“מעולם לא התקיימו משחקים אולימפיים במזרח התיכון. הטבעות האולימפיות הן סמל לשלום, אחדות ותקווה עבור אנשים ברחבי העולם, כולל תושבי אזורנו”, הצהיר ג’ואן בן חמד בן ח’ליפה, נשיא הוועד האולימפי בקטאר.

בינתיים האפשרויות הנוספות לאירוח המשחקים האולימפיים הן הודו, אוסטרליה ושנגחאי ואף נבדקת אפשרות לאירוח משותף סיאול ופיונגיאנג מדרום וצפון קוריאה. לגבי קטאר, בדיוק כמו במונדיאל, נראה שהבעיה הגדולה ביותר היא קיום המשחקים בקיץ, לאור החום הכבד, אבל גם בנושא הזה ג’ואן בן חמד בן ח’ליפה נשמע אופטימי: “קטאר הפכה ליעד חשוב באירוח משחקי ספורט גדולים. וגם כאן אני מאמין שנוכל לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר”.

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי