רפי אלהרר זכה במעל חצי מיליון דולר בטורניר הפוקר הגדול אי פעם

רפי אלהרר
רפי אלהרר | אלבום פרטי

המקצוען הישראלי גבר על קרוב ל-30,000 שחקנים וסיים במקום השלישי ב"ביג 50", טורניר לכבוד שנת ה-50 לסדרה. "הרגשה של הישג חסר תקדים, אבל טעם מר של פספוס"

אליפות העולם בפוקר (WSOP) בלאס וגאס רק נפתחה, וכבר הישראלים עושים לעצמם שם ומוכיחים שמדובר באחת המדינות עם הכי הרבה כישרונות בתחום. יום אחרי שיובל ברונשטיין זכה במקום הראשון ובצמיד היוקרתי בטורניר ה"לואובול", רפי אלהרר עשה הלילה (בין שישי לשבת) את הבלתי ייאמן כשסיים במקום השלישי בטורניר הפוקר הגדול ביותר אי פעם.

ה"ביג 50″ הוא טורניר מיוחד שהתקיים לראשונה השנה לציון שנת ה-50 לאליפות העולם בפוקר. כניסה אליו עלתה 500 דולר, והובטחו חמש מיליון שיחולקו לזוכים – כולל לפחות מיליון למנצח. פירוש הדבר הוא שהמארגנים ציפו למעל 10,000 איש שישחקו בו. המציאות ריסקה את הציפיות: 28,371 כניסות נרשמו בארבעת ימי הפתיחה של הטורניר, מה שהפך אותו לטורניר הפוקר הגדול בהיסטוריה (לא כולל טורנירי אונליין).

אחד מהם היה רפי אלהרר, אחד משחקני הפוקר המוכרים והאהובים בישראל. אלהרר, הידוע בכינויו "רפי וגאס", נכנס לטורניר ללא הרבה ציפיות אך בתקווה להגיע עמוק ככל האפשר. הוא עבר עוד יום ועוד יום, מוצא את עצמו שוב ושוב בין הקבוצה המצומצמת שזכתה להעפיל ליום הבא. לבסוף הצליח לעלות ליום הגמר, שבו נותרו שבעה בלבד מתוך הפילד הענק.

סוף שבוע חלומי לשחקני הפוקר בישראל. רפי אלהרר 

בזמן שחובבי הכדורגל במדינה צפו בנבחרת מביסה 0:3 את לטביה, חובבי הפוקר צפו באלהרר שורד עוד הדחה ועוד הדחה, צובר צ’יפים ומתקרב להגשים את החלום המטורף ולהביא הביתה את הצמיד היוקרתי, הישג שספק אם אי פעם יהיה שני לו. "רפי וגאס" היה השחקן המנוסה ביותר בשולחן הגמר, וגם הוביל את הטורניר לרגעים מסוימים והיה נדמה שהנה זה שלו, אך לבסוף הגיע קרוב מבלי לגעת בצמיד וסיים במקום השלישי.

הריצה העמוקה הזאת, הגדולה ביותר של ישראלי אי פעם ביחס לגודל הטורניר (מבחינה מתמטית, יותר קשה להגיע למקום השלישי בטורניר הזה מאשר לזכות באירוע המרכזי בו משחקים בדרך כלל כ-7,000 שחקנים), זיכתה את אלהרר ב-532,574 דולר – הזכייה הגדולה ביותר בקריירה שלו, כמובן. "בסופו של דבר יש הרגשה של הישג חסר תקדים אבל קצת טעם מר של פספוס שלא הבאתי הביתה תכשיט", כתב רפי והודה לכל אלה שתמכו בו לאורך כל הדרך.

אליפות העולם בפוקר מתקיימת כל שנה בחודשי הקיץ, ועשרות אלפי שחקנים משחקים בעשרות הטורנירים שיש לה להציע. בשנים הקודמות השחקנים הישראלים הראו פריצה מטורפת, כשב-2018 בלבד הם זוכים בחמישה צמידים, הפתיחה המטורפת לחבר’ה בכחול לבן השנה מצביעה על המשך המגמה, ומי יודע – אולי בקרוב עוד נראה זוכה ישראלי באירוע המרכזי?


אולי בקרוב נראה ישראלי זוכה באירוע המרכזי

מה דעתך על הכתבה?

אהבתי
לא אהבתי